reklama

OCTAVIA RS iV Trophy v rámci eRally Cup míří do živého finále v Mladé Boleslavi

OCTAVIA RS iV Trophy
Zdroj: Škoda Auto

První turnaj nového značkového esportového seriálu ŠKODA eRally Cup míří do rozhodující fáze. OCTAVIA RS iV Trophy 2020/2021 čeká finále o ceny, které se uskuteční 16. května v servisním centru Kosmonosy. Absolutní vítěz vyhraje zápůjčku plug-in hybridního vozu ŠKODA OCTAVIA RS iV na tři měsíce, ale i další v pořadí se mohou těšit na atraktivní ceny. Finálový souboj bude živě přenášený na několika sociálních kanálech a reportáž se objeví na obrazovce nejsledovanější televize.

reklama

Původně se finále mělo uskutečnit již 13. března, ale společenská situace to tehdy neumožnila. Nově se sejdou finalisté 16. května v servisním centru značky ŠKODA v Kosmonosích u Mladé Boleslavi, aby změřili síly v závěrečném souboji o ceny. Akce se zúčastní i jezdci dealerských týmů značky ŠKODA v rallyovém mistrovství ČR – Filip Mareš, Miroslav Jakeš, Dominik Stříteský, Adam Březík, Věroslav Cvrček a David Tomek, kteří porovnají své umění za volanty simulátorů mimo soutěž. Akce bude na místě moderována zkušeným motoristickým komentátorem Bélou Nemeshegyim a souboje finalistů mohou zájemci sledovat na hlavním twitch kanálu PLAYzoneCZ i facebookových profilech ŠKODA AUTO Česká republika a ŠKODA eRally Cup.

Restream poběží na facebookových profilech Prima COOL a COOL Esport, televizní reportáže se objeví v pořadech COOL Esport na stanici Prima COOL. „Po celou dobu základního turnaje jsme byli svědky velmi kvalitního esportu. Samozřejmě nelze přehlédnout dominantní výkony Lukáše Matěji, ale v živém finále se začíná od nuly a všechny předchozí zásluhy jsou smazány. Můžeme se tedy těšit na velké vyvrcholení,” láká na závěrečné souboje vedoucí pořadatelského týmu ŠKODA eRally Cupu Martin Viďourek.

/ fotografií

Seriál ŠKODA eRally Cup je složený z několika samostatných turnajů, které se postupně představí během roku 2021. Prvním z nich byl OCTAVIA RS iV Trophy 2020/2021, během něhož absolvovali registrovaní účastníci pět kvalifikačních soutěží. Na základě jejich výsledků postoupili do finále. V rámci tohoto live eventu se proti sobě na jednom místě a v jeden čas postaví osm finalistů, kteří v komentovaném závodě usednou za volanty identických simulátorů ŠKODA RallySim. Vítěz finále získá zápůjčku vozu ŠKODA OCTAVIA RS iV na tři měsíce, ale i další v pořadí se mohou těšit na zajímavé ceny – například svezení na sedadle spolujezdce v reálném soutěžním speciálu ŠKODA FABIA Rally2.

Základní část turnaje ovládl čerstvý mistr světa v erally Lukáš Matěja, jenž vyhrál všech pět soutěží a nasbíral 549 bodů. Řadí se tak k největším favoritům na hlavní výhru, nicméně na reálném live eventu jsou všechny dosavadní úspěchy smazány a začíná se od nuly. Spolu s ním postoupilo do finále dalších sedm jezdců: David Dorňák, Jan Karabina, Luděk Lušovský, Milan Wolf, Martin Stoklas, Petr Kužela a Jiří Valík.

OCTAVIA RS iV Trophy 2020/20021 je první součástí seriálu esportových závodů ŠKODA eRally Cup, další budou do konce roku následovat. Veškeré aktuální informace ze ŠKODA eRally Cupu, ale i ze světa esportu obecně, najdou zájemci na oficiálních stránkách seriálu.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Volby 2021

Němcová: Jsme v zahřívacím kole, Babiš vytahuje pitomosti. Kampaň se teprve rozjede

Němcová: Jsme v zahřívacím kole, Babiš vytahuje pitomosti. Kampaň se teprve rozjede

Aktuální ostrá kampaň, kterou rozjel premiér Andrej Babiš (ANO) proti Pirátům, je podle zkušené političky ODS Miroslavy Němcové pouze zahřívací kolo. Finále očekává až měsíc před volbami. Útoky na Piráty ze strany Babiše chápe. Vyhodnotil si podle ní to, že koalice Pirátů a STAN je jeho nejsilnější soupeř, a snaží se ho pošpinit. Na koalici Spolu Babiš zatím nijak výrazněji neútočí.

Italové letí do osmifinále bez ztráty bodu. Turci na Euru prohráli i třetí zápas
Český paradox na Euru: Proč je lepší s Anglií prohrát a zbavit se prvního místa?
Pomsta za českého psovoda. Policie obvinila čtyři vojáky ze smrti afghánského bojovníka
Vlny veder vrcholí. K večeru přijdou silné bouřky, vítr a kroupy, varují meteorologové
reklama
reklama
Pospíšil: Prezident svými výroky o Vrběticích úmyslně nahrává ruské propagandě

Partie

Domácí zpravodajství

Asfalt jako horká kaše aneb Z dějin české Sahary 1911 a 1947, kdy vedra zabíjela
Další články
reklama
reklama