CNN Prima News Kosmonosy

Kosmonosy

Výpis příspěvků ke štítku „Kosmonosy“

Jedna z nejbrutálnějších vražd Česka. Na psychiatrii upálil oběť zaživa, pak oslavně tančil

Případ ze středočeských Kosmonos patří mezi ty nejbrutálnější vraždy, které čeští policisté kdy vyšetřovali. Vrahem i obětí byli pacienti tamní psychiatrické léčebny. Útočníka čekala ještě dlouhá léčba, zatímco zavražděný si v době smrti užíval první chvíle na svobodě. Byl totiž ze zdravotnického zařízení právě propuštěn a těšil se, až utratí peníze, které si během pobytu v léčebně našetřil. Jenže se o svých plánech rád chlubil a vrah po jeho penězích zatoužil. Místo na svobodě skončil zavřený v hořícím kontejneru na odpad. Redakce CNN Prima NEWS přináší děsivý příběh v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech posledních desetiletí.

OCTAVIA RS iV Trophy v rámci eRally Cup míří do živého finále v Mladé Boleslavi

První turnaj nového značkového esportového seriálu ŠKODA eRally Cup míří do rozhodující fáze. OCTAVIA RS iV Trophy 2020/2021 čeká finále o ceny, které se uskuteční 16. května v servisním centru Kosmonosy. Absolutní vítěz vyhraje zápůjčku plug-in hybridního vozu ŠKODA OCTAVIA RS iV na tři měsíce, ale i další v pořadí se mohou těšit na atraktivní ceny. Finálový souboj bude živě přenášený na několika sociálních kanálech a reportáž se objeví na obrazovce nejsledovanější televize.

V Česku je přes 100 ohnisek nákazy. Nejčastěji se lidé nakazí v rodině

V Česku je teď 106 hlavních ohnisek nemoci COVID-19. Novinářům to za tým Chytré karantény řekl vládní zmocněnec pro digitalizaci a IT Vladimír Dzurilla. Lidé se nejčastěji nakazí v rodině, nákazu si přinesou například z dětského tábora, večírku, ale i chmelové brigády. V poslední době souvisí případy také s fotbalovými kluby nebo svatbami, doplnila hlavní hygienička Jarmila Rážová. Stále se vyskytují také ve zdravotnických zařízeních nebo zařízeních sociálních služeb. V článku můžete sledovat živě tiskovou konferenci ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, ředitele ÚZIS Ladislava Duška a předsedy Svazu měst a obcí Františka Lukla při příležitosti podpisu memoranda o vzájemné spolupráci při přenosu dat za zhoršené epidemiologické situace.