reklama

Odstartovala třetí sezóna AXE FIFA COOL Ligy. Nejvyšší soutěž nabídne nový formát

Odstartovala třetí sezóna AXE FIFA COOL Ligy.
Zdroj: PLAYzone.cz

Fanoušci soubojů na virtuálních trávnících se opět dočkali. Začala třetí sezóna FIFA COOL Ligy, která nově proběhne pod patronátem výrobce kosmetických přípravků AXE. To ale není jediná novinka, kterou si organizátoři z agentury PLAYzone připravili. Diváci se mohou těšit na atraktivnější herní formát a spojení první a druhé nejvyšší soutěže. O titul se tak utká šestnáct nejlepších FIFA hráčů Česka a Slovenska. Tím ale výčet změn nekončí. Po skončení jarní části ligy se fanoušci dočkají soutěží Big Shock! FIFA COOL pohár a THE NEW AXE EFFECT showmatch.

reklama

Miki a Seron jsou jediní dva čeští hráči, kteří se mohou pochlubit titulem šampiona COOL Ligy ve hře FIFA. Jestli se k nim někdo přidá, nebo jeden z nich zvítězí podruhé, se diváci dozví 26. června, kdy se odehraje velké finále jarní části AXE FIFA COOL Ligy. Cesta budoucího šampiona v nejvyšší soutěži ale začne už 18. května, kdy odstartují skupinové zápasy, jejichž rozlosování začne po skončení kvalifikací.

Nová sezóna plná změn

V aktuální sezóně dojde ke spojení 1. a 2. divize. Počet hráčů, kteří se tak utkají o pohár, se zvýší na šestnáct. Ti budou rozděleni do čtyř skupiny po čtyřech. Skupiny se odehrají podle systému GSL. To znamená, že účastníci se proti sobě postaví v malém pavouku, kde dvě prohry znamenají vyřazení ze soutěže, dvě výhry naopak zajišťují postup do hlavního play-off. Na celkového vítěze pak čeká kromě poháru také finanční odměna ve výši 50 tisíc korun.

Seron, vítěz 2. sezóny COOL Ligy
Seron, vítěz 2. sezóny COOL Ligy
Zdroj: PLAYzone.cz

„Naším cílem je, aby každý zápas měl opravdový náboj. I proto jsme oznámili nový formát, ve kterém se hráči musí soustředit na každý souboj, protože i malé zaváhání je může stát titul. Zároveň na fanoušky FIFA nezapomínáme ani po skončení hlavní ligy a nabízíme další zajímavé turnaje. Tyto novinky by nebylo možné přinést bez nového titulárního partnera, kterým se stává výrobce kosmetiky AXE,“ říká Pavel Kristián z agentury PLAYzone, hlavní organizátor AXE FIFA COOL Ligy.

Miki, vítěz 1. sezóny COOL Ligy
Miki, vítěz 1. sezóny COOL Ligy
Zdroj: PLAYzone.cz

Tím ale nabídka AXE COOL Ligy neskončí. Od 9. do 11. července se odehraje Big Shock! FIFA COOL pohár, kterého se bude moci zúčastnit každý. Hrát se bude systémem jednoduchého pavouka (single elimination) a v pozdějších fázích budou do pavouka poháru nasazeni také účastníci AXE FIFA COOL Ligy. Nejlépe umístění si rozdělí 40 tisíc korun. Celou jarní sezónu pak uzavře THE NEW AXE EFFECT showmatch. O tom, kdo se v něm utká, rozhodnou svým hlasováním čtenáři portálu Playzone.cz. Na pověstnou třešničku na dortu v podobě tohoto exhibičního utkání se mohou diváci těšit 24. července.

Harmonogram jarní fáze Termín Soutěž
18. 5. až 8. 6. 2021 Skupinová fáze AXE FIFA COOL Ligy
22. 6. až 26. 6. 2021 Play-off AXE FIFA COOL Lig
9. 7. až 11. 7. 2021 Big Shock! FIFA COOL pohár
24. 7. 2021 THE NEW AXE EFFECT showmatch

Odkaz na vysílání: https://www.twitch.tv/playzonecz Oficiální stránky AXE FIFA COOL Ligy: https://www.coolliga.cz/fifa

K tématu

Tagy: esport FIFA FIFA 21 Gaming COOL Liga AXE COOL Liga PLAYzone
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Slovensko

Kauza Kuciak znovu u soudu. Žalobce má nové důkazy proti osvobozenému Kočnerovi

Kauza Kuciak znovu u soudu. Žalobce má nové důkazy proti osvobozenému Kočnerovi

Slovenský nejvyšší soud v úterý projedná odvolání proti verdiktu nižšího soudu, který ve tři roky starém případu vraždy novináře Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové loni osvobodil dva obžalované a uznal vinným žalovaného vrahova pomocníka. Další dva muži, včetně vraha zmíněné dvojice Miroslava Marčeka, dříve přiznali vinu a byli v samostatných procesech pravomocně potrestáni dlouholetým vězením.

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Rozvolnění pokračuje. Co se mění od úterý a co po prvním červenci?

PŘEHLEDNĚ: Rozvolnění pokračuje. Co se mění od úterý a co po prvním červenci?

Od 1. července nastane velké rozvolnění, které bude v lecčem přívětivější, než byly podmínky loni v létě. Ministři Adam Vojtěch (za ANO) a Lubomír Zaorálek (ČSSD) představili nové podmínky na pondělní tiskové konferenci po jednání vlády. Týká se především kultury a společenského života. Jaká nová pravidla budou od 1. července platit? A co se mění už v úterý?

reklama
reklama
Genialita, klobouk dolů. Zlámal obdivoval famózní branku Schicka přímo na stadionu

EURO 2021

Domácí zpravodajství

Trávníček promluvil o smrti Šafránkové: Jak na kolegyni vzpomíná a proč nekomunikoval?
Piráti stále ve vedení, Přísaha před branami Sněmovny, uvádí průzkum pro CNN Prima NEWS
Další články
reklama
reklama