FIFA

Výpis příspěvků ke štítku „FIFA“

Nová FIFA dostala první ránu, nemá licence slavných soutěží. Jak to bude s českou ligou?

Fotbalová videohra EA Sports FC by měla dostat novou konkurenci. Několik týdnů se spekuluje, že se americký gigant Take-Two Interactive dohodl s mezinárodní federací fotbalových asociací FIFA na vývoji nové videohry. Herní série FIFA skončila loni na podzim, když se EA a fotbalová federace nedohodly na ceně práv. Nyní by se slavná značka měla obnovit ve studiu 2K, jenže řeší první potíže: vývojáři nedosáhnou na licence všech světových soutěží. Jak to bude s českou ligou, která ve videohře chybí od roku 2011?

Kdo je nejlepší virtuální fotbalista? O titul se porvou hráči pražských „S“ či Bohemians

Na zelených trávnících fotbalových lig jde do tuhého a již brzy se bude rozhodovat o mistrovských titulech. To samé platí o virtuálním fotbale. O víkendu se v Praze rozhodne, kdo bude mistrem Česka v populární videohře EA Sports FC 24. O titul si to rozdají zástupci pražské Sparty či Bohemians, dva reprezentanty mají na turnaji Slavia i Baník Ostrava. Sobotního finále se zúčastní nejzářivější domácí hvězdy.

Skandální polibek na fotbalovém šampionátu žen má dohru. Španělská hráčka podala žalobu

Španělská fotbalistka Jenni Hermosová podala na šéfa svazu Luise Rubialese trestní oznámení kvůli nevyžádanému polibku po finále mistrovství světa. Oznámilo to státní zastupitelství. Podání trestního oznámení bylo základní podmínkou k tomu, aby prokuratura, jež na konci srpna začala předběžně Rubialese ze sexuálního napadení vyšetřovat, mohla zahájit jeho trestní stíhání.

Kdo si odnese miliony? V pořadu CNN Prima Gaming rozebereme letošní esportové favority

Společně s mrazivým jarem přišla také nová turnajová sezóna ve střílečce Counter-Strike: Global Offensive. České esportové špičky se ovšem potýkají s velkými rošádami. I loňští šampioni se nevyhnuli personálním změnám, kdo tedy vypadá zkraje roku jako největší favorit? Nejen to bude téma nejnovějšího dílu pořadu CNN Prima Gaming. Relaci můžete sledovat každé úterý ve 23:40 na CNN Prima NEWS či přímo zde na webu cnnprima.cz. Reprízy pak běží každou sobotu ve 22:40.

Nedvěd si teď nikde neškrtne. FIFA řízla do trestů pro bývalé funkcionáře Juventusu

Kvůli finančním podvodům bylo v lednu fotbalovému gigantovi Juventusu Turín odečteno v Serii A 15 bodů. A do toho pykali i funkcionáři včetně bývalého viceprezidenta Pavla Nedvěda. Ikona „staré dámy“ a české reprezentace dostala od italského svazu osmiměsíční zákaz činnosti. Orgán FIFA nyní do záležitosti promluvil a z místní suspendace pro Nedvěda a spol. udělala celosvětově platný trest.