reklama

FIFA

Výpis příspěvků ke štítku „FIFA“

Brankář Courtois se naštval kvůli množství zápasů: Nejsme roboti, UEFA jde jen o peníze

12. října 2021 15:08

Belgický fotbalový brankář Thibaut Courtois ostře zkritizoval mezinárodní federace FIFA a UEFA za neustálé rozšiřování kalendáře na úkor hráčů a jejich zdraví. Na stále větší množství zápasů si hvězda Realu Madrid postěžovala po nedělní prohře národního týmu 1:2 s Itálií v utkání o třetí místo v Lize národů. Podle něj se zápas, do kterého oba týmy nasadily výrazně upravené sestavy, hrál jen kvůli penězům.

FIFA získá miliardy z úplatkářské aféry zkorumpovaných úředníků. Řeší, co s nimi

4. října 2021 22:01

Mezinárodní fotbalová federace (FIFA) získá po vynesení rozsudků nad zkorumpovanými funkcionáři od amerického ministerstva spravedlnosti až 201 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun. Činovníci měli za úplatu ovlivňovat, kde se budou hrát nejprestižnější turnaje jako mistrovství světa, nebo vydělávat na prodeji televizních práv. Peníze by měly putovat na charitativní projekty.

Odstartovala třetí sezóna AXE FIFA COOL Ligy. Nejvyšší soutěž nabídne nový formát

18. května 2021 19:29

Fanoušci soubojů na virtuálních trávnících se opět dočkali. Začala třetí sezóna FIFA COOL Ligy, která nově proběhne pod patronátem výrobce kosmetických přípravků AXE. To ale není jediná novinka, kterou si organizátoři z agentury PLAYzone připravili. Diváci se mohou těšit na atraktivnější herní formát a spojení první a druhé nejvyšší soutěže. O titul se tak utká šestnáct nejlepších FIFA hráčů Česka a Slovenska. Tím ale výčet změn nekončí. Po skončení jarní části ligy se fanoušci dočkají soutěží Big Shock! FIFA COOL pohár a THE NEW AXE EFFECT showmatch.

Absolutní skandál, kluby by se měly stydět. Představení Superligy pobouřilo i politiky

19. dubna 2021 11:37

O fotbalové Lize mistrů se dlouhé roky referuje jako o milionářské soutěži. Ovšem teď přišlo zemětřesení, ze kterého se generuje ultramilionářská záležitost s názvem Superliga. 12 mocných klubů z Anglie, Itálie a Španělska vytvořilo vlastní společnost. To vše za velkého nepochopení nezúčastněných. Hlavou kroutí asociace UEFA, FIFA, fanoušci i známé osobnosti.

Hraj dál, výhoda. Fanoušci hry FIFA chtějí ovládat rozhodčího, jak by to vypadalo?

12. dubna 2021 13:09

První hra z fotbalové série FIFA spatřila světlo světa už v roce 1993. Od té doby se změnilo mnohé. Z komicky pohybujících se anonymních panáčků se staly dokonalé kopie skutečných profesionálů. Graficky perfektní simulace obnáší téměř vše včetně takových detailů jako sprejů, které používají rozhodčí pro vyznačení místa zahrávání přímého kopu a vzdálenosti zdi. Tvoříte si vlastní fotbalisty, můžete absolvovat všelijaké módy. Ale co možnost ocitnout se na druhé strany barikády a rozhodovat o osudu utkání v pozici sudího?

Fotbal s příchutí politiky. Kosovo není stát, ukázala španělská stanice malými písmeny

2. dubna 2021 12:38

Občas se stává, že fotbal přesahuje sportovní hranice a zabrousí do politické sféry. Přesně tak tomu bylo ve středečním zápase kvalifikace mistrovství světa mezi Španělskem a Kosovem. Jelikož se utkání hrálo na Pyrenejském poloostrově v Seville, přenos měla na starost veřejnoprávní stanice Televisión Española (TVE). V televizní grafice balkánský stát uvedla pomocí zkratky v netypické variantě s malými písmeny – „kos“. Chtěla tím veřejně říct, že Kosovo jako nezávislý stát Španělsko neuznává.

Přípravy šampionátu v Kataru stály už 6 500 životů. Hráči ale bojkot MS odmítají

1. dubna 2021 06:21

Výsledkem jsou a mají být nablýskané arény, z nichž luxus tryská na všechny strany. Za stavbou honosných stadionů pro fotbalové mistrovství světa v Kataru 2022 se však skrývají smutné příběhy. Podle únorové zprávy deníku The Guardian zemřelo od roku 2010 při přípravách turnaje 6 500 zahraničních dělníků. Proti nelidským podmínkám, ve kterých pracovníci budují velkolepé stavby, vystoupilo v posledních dnech několik národních týmů.

reklama