reklama

Oheň zachvátil lesní porost v nepřístupném terénu Českého Švýcarska

Ve Vysoké Lípě na Děčínsku hoří již několik hodin les, požár je v nepřístupném terénu. Na místo vyrazilo deset hasičských jednotek včetně vrtulníku, který však ukončil svůj zásah kvůli stmívání.

reklama

Plameny v úterý odpoledne zachvátily lesní porost v Národním parku České Švýcarsko. Mezi Mezní Loukou a Vysokou Lípou ve skalnatém, špatně přístupném terénu zasahovalo devět hasičských jednotek a policejní vrtulník vybavený hasicím vakem. Vrtulník přiletěl z Brna. Podle prvotních informací hořelo na ploše 250 krát 150 metrů. Hasičské jednotky se na místo vrátí zítra a dokončí dohašovací práce.

„Mělo by to být odhadem sto krát sto metrů,“ řekl odpoledne ČTK mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan. Dodal, že se hasiči k ohnisku obtížně dostávají. Operační důstojník doplnil, že právě kvůli těžko přístupnému terénu se nedaří hasičům požár lokalizovat.

Další hlavní zprávy

Partie

Zeman: Že covid vychcípá v létě? Ať zrůdní pseudoodborníci typu Pekové zalezou pod zem

Zeman: Že covid vychcípá v létě? Ať zrůdní pseudoodborníci typu Pekové zalezou pod zem

Miloš Zeman je přesvědčen, že za současný stav epidemie nikdo konkrétní nemůže. Připustil sice, že vláda dělala chyby, ale těch by se podle něj dopustil každý. Kabinet prý několikrát podlehl tlaku veřejnosti, opozice, ale i některých odborníků. „A to už ani nemluvím o takových zrůdných pseudoodbornících, jako je paní Soňa Peková, která nám vykládala, že covid vychcípá v létě,“ řekl prezident republiky v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. A zmínil také své plány s Romanem Prymulou či jak potrestal svého kancléře za sledování fotbalu na stadionu Slavie.

Nouzový stav

Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům

Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům

  • Aktualizováno

Od pondělního rána kontrolují policisté pohyb mezi okresy. Na více než 500 vytipovaných místech po celé republice musejí lidé při namátkových kontrolách předkládat dokumenty, kterými dokazují, proč chtějí daný okres opustit. Někteří si už začali na sociálních sítích nahlašovat místa, kde stojí policisté. Jedna kontrola trvá jen pár minut, policisté zatím žádné konflikty nehlásí.

Peníze pro strádající umělce? Na kulturní kompenzace jen tak někdo nedosáhne
Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Babišová
Rozzuřený Trpišovský prokopl dveře. Slavia po bouři v kabině otočila se Slováckem
Rok s koronavirem. Připomeňte si zlomové okamžiky od prvního případu po tisíce obětí
Babiš: Když lockdown nezabere, zpřísníme na Velikonoce. Vláda projedná zavření hranic
Chcípl PES: Dostáváme se do totality, vláda poštvává ozbrojené síly proti občanům
reklama
reklama
Babiš: Chtěli nás zastřelit, tak jsem vyhnal ženu do Dubaje. O ničem nevěděla

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Další články
reklama
reklama