CNN Prima News národní park

národní park

Výpis příspěvků ke štítku „národní park“

Skrytý poklad Krušných hor. Ke Klopotskému vodopádu po desetiletí nikdo nesměl

3. listopadu 2022 15:08

Na dohled od hodně navštěvovaného národního parku České Švýcarko můžete najít místo, o kterém téměř nikdo neví. Ke Klopotskému vodopádu totiž desítky let nikdo nesměl. Tvoří totiž přírodní hranici s Německem, a tak panovala obava, že by tudy lidé za minulého režimu utíkali za svobodou. Na místo jsme se vypravili s pořadem Prima Česko.

Národní parky nezpoplatníme. Mít italská letadla, škoda by byla menší, říká náměstek

16. srpna 2022 17:56

Požár v národním parku České Švýcarsko byl největší v novodobé české historii. Podle náměstka ministryně životního prostředí Tomáše Tesaře se dá předpokládat, že k podobným událostem bude docházet častěji. Zpoplatnit vstup do národních parků, jako tomu je například ve Spojených státech, ale podle něj není řešení. „Nejsme na to připraveni,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS.

V Českém Švýcarsku doutnají ohniska v nepřístupném terénu. Hasicí letadla se vrací domů

7. srpna 2022 17:44
Aktualizováno

V Národním parku České Švýcarsko se v neděli nikde po celý den neobjevil otevřený oheň. Stále ale existují doutnající ohniska v nepřístupném terénu, uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka. Hasiči by mohli kompletně zlikvidovat požár do konce příštího týdne. Sektory na jihu od řeky Kamenice, případně i soutěsky by mohli předat správě národního parku pravděpodobně v průběhu týdne, zřejmě dříve než v pátek. Hasicí letouny Canadair z Itálie se v pondělí brzy ráno vrací domů.

Váš houbařský průkaz, prosím. Zpřísní požáry v Českém Švýcarsku pravidla pro pohyb v lese?

7. srpna 2022 15:47

Málokde na světě se člověk může pohybovat po lese tak volně jako právě v Česku. V souvislosti s rozsáhlými požáry u Hřenska by mohlo dojít k zpřísnění. Tamní katastrofu podle všeho zavinil lidský faktor. Nehrozí tedy, že si v časech klimatických změn budeme muset při výletech zvyknout na větší restrikce, které doporučují někteří lesničtí experti? Smířil by se národ houbařů s tím, pokud by přibylo přírodních zákoutí, kam se zkrátka nesmí? Nezavedou se kvůli omezení počtu lidí v lese houbařské průkazy podobné těm rybářským?

Požárem na Pravčickou bránu? Policie turisty vyhodila. Blbost lidí je nekonečná, řekl Benda

31. července 2022 10:36

Tři turisté se v sobotu pokusili v Českém Švýcarsku zasaženém rozsáhlým lesním požárem dostat na Pravčickou bránu. Policie dva muže a jednu ženu vykázala. Strážci národního parku v sobotu také odhalili, že si turisté v lese rozdělali oheň, řekl v neděli ředitel správy národního parku Pavel Benda. V Českém Švýcarsku hoří les již osmý den.

Linhart: Lidé z národního parku se nám vysmívali, naše varování se ukázala jako pravdivá

30. července 2022 00:01

Představitelé Národního parku České Švýcarsko se našim varováním před nebezpečím požáru vysmívali, hrozba se ale ukázala jako pravdivá. V pořadu 360° to řekl senátor a místostarosta Krásné Lípy Zbyněk Linhart (za STAN). Ten popsal, jak v pondělí zalarmoval generálního ředitele Hasičského záchranného sboru ČR Vladimíra Vlčka i ministra vnitra Víta Rakušana (STAN), protože se mu zdálo, že do té doby situaci téměř nikdo za příliš vážnou nepovažoval.