reklama
CNN Prima News národní park

národní park

Výpis příspěvků ke štítku „národní park“

Tajemné zmizení mladého páru. FBI zřejmě našla ostatky 22leté dívky, po snoubenci pátrá

20. září 2021 09:34

Američtí vyšetřovatelé řeší záhadné zmizení snoubenců Gabby Petitové a Briana Laudrieho. Pár cestoval po několika západních státech USA, 1. září se však muž vrátil do North Port na Floridě bez své partnerky. Po 22leté dívce bylo 11. září vyhlášeno pátrání, nyní agenti Federálního vyšetřovací úřadu (FBI) uvedli, že pravděpodobně nalezli ostatky ženy ve Wyomingu. Její snoubenec se od minulého úterý taktéž pohřešuje.

Požáry jsou uhašeny, přesto sekvoje stále doutná. Nevolejte hasiče, upozorňují úřady

8. května 2021 09:14

Loni v srpnu se Kalifornie potýkala s mohutnými požáry, které spálily zhruba dvacet hájů sekvojí. Mohutné stromy přirozeně rostou na jediném místě planety – v Národním parku Sequoia na západních svazích Sierry Nevady. I když se s ohněm národní park už delší dobu nepotýká, pracovníci parku našli sekvoji, která doutná. Není to nic neobvyklého, tvrdí.

Vrátí se lososi do českých řek? V Českém Švýcarsku jich vypouštějí 80 tisíc

1. května 2021 18:47

V Národním parku České Švýcarsko se v těchto týdnech vypouštějí lososi do říček, které se vlévají do Labe. Ryby pak doplují nejspíš až do oceánu, odkud by se měly po čtyřech letech vrátit na Děčínsko a rozmnožit se. Lososi se v řekách národního parku vykulují, díky čemuž je podpořena jejich schopnost návratu „domů“. Některé zdejší toky by se tak mohly v budoucnu znovu hemžit touto v Česku dříve běžnou rybou.

reklama