CNN Prima News národní park

národní park

Výpis příspěvků ke štítku „národní park“

Atény ztrácejí své plíce, důležitý park hoří. Zavládl komínový efekt, činila se i žhářská lůza

Ničivý požár zasáhl národní park nedaleko řeckého hlavního města, kterému se kvůli filtraci tamějšího ovzduší přezdívá „plíce Atén“. Jihoevropská země se letos potýká s extrémním náporem živelných pohrom. Požáry na severovýchodě země jsou nejhorší, jaké kdy Evropská unie zaznamenala, uvedl komisař pro řešení krizí Janez Lenarčič. Vedle bezprostřední zkázy, která oblasti Řecka zasáhla, mohou pozůstatky požárů zvýšit riziko povodní, sesuvů půdy či extrémních veder.

Horolezkyně nepřežila 150metrový pád. Skály zdolávala bez jakéhokoliv jištění

Osudným se pro 26letou horolezkyni stal výstup na hřeben Blitzen na hoře Ypsilon v národním parku Skalnaté hory ve státě Colorado. K neštěstí, které se stalo v neděli v pozdních hodinách, přispěl i styl jejího lezení. Mladá žena praktikovala techniku bez jištění. Na výstup se společně s ní vydal i její lezecký partner, kterého se podařilo zachránit, informoval web CNN.

Chorvatsko jinak. 10 fantastických míst, která naplní všechny vaše sny o dovolené

Už jste se koupali u neobydlených Paklených ostrovů, viděli slavná místa ze seriálu Hra o trůny a úchvatné starověké památky z dob antického Říma? Ať jste v Chorvatsku byli již několikrát, nebo se tam chystáte poprvé, rozhodně nezůstávejte ležet jen na nejznámějších přeplněných plážích. Chorvatsko totiž nabízí pro letní dovolenou úplně všechno pro milovníky historie, přírodních parků, tajuplných pláží, zábavy i turistiky. Kde je nejvíce písečných pláží, kam se jet potápět a kde to v noci žije? Přinášíme průvodce po 10 nejlepších destinacích v Chorvatsku, ze kterých si vybere každý.

Rakousko: Objevte kouzlo jedné z nejšťastnějších zemí světa

Rakousko je krásná země s bohatou historií a kulturou, která přitahuje návštěvníky z celého světa. Jeho úchvatné horské scenérie, vynikající a kvalitní kuchyně a přátelská atmosféra jsou jen některé z mnoha důvodů, proč byste měli tuto zemi navštívit. Abychom vám plánování dovolené usnadnili, přinášíme vám několik tipů na zajímavá místa, která byste si neměli nechat ujít.