reklama
CNN Prima News Olomouc

Olomouc

Výpis příspěvků ke štítku „Olomouc“

Obchod v Olomouci zakazuje vstup očkovaným proti covidu. Úřady prošetřují diskriminaci

Dvě cedule zakazující vstup lidem očkovaným mRNA vakcínami proti novému typu koronaviru umístila u vchodu do obchodu s dětským zbožím nedaleko centra Olomouce jeho provozovatelka Zuzana Michálková. Zdůvodnila to tím, že má strach o zdraví zákazníků i o to své. Řekla, že očkování zvyšuje riziko přenosu nákazy od lidí, kteří kvůli aplikované vakcíně nemají žádné příznaky covidu.

Rusové jim vjeli s tankem do ložnice. Dnes v sovětských kasárnách žijí i Romové

Stotisícovou Olomouc okupovalo 13 tisíc sovětských vojáků a 7 tisíc rodinných příslušníků armádních oficírů. Bylo to traumatické soužití, které skončilo až s odchodem okupační armády z Československa 21. června 1991. „Rusáky jsem nesnášel. A pořád po nich v Olomouci zůstává strašně moc škod,“ rozhlíží se pedagog Miroslav Šnajdr (59) po někdejším „sovětském území“ v olomoucké čtvrti Černá cesta.

Unikátní snímky sovětských okupantů Československa kolují na ruských veteránských fórech

Sovětská okupace Československa začala 21. srpna 1968 a skončila 21. června 1991 odchodem posledního ruského vojáka. Ruští veteráni ale i po dalších třiceti letech vzpomínají se slzou v oku na vojnu v Olomouci, Mladé Boleslavi nebo Milovicích a vyměňují si staré fotografie na společných fórech. „Připomíná mi to někdejší fórum Spolužáci.cz, akorát místo na školu vzpomínají na zemi, kterou okupovali,“ říká historik Zdeněk Horák. Prohlédněte si unikátní snímky, když spoušť v Československu mačkali sovětští vojáci.

Brutálně zavraždil cyklistku sekerou a nožem na okraji Olomouce. Odsedí si 25 let

Za loňskou brutální vraždu cyklistky na okraji Olomouce si osmačtyřicetiletý Rostislav Basler definitivně odpyká výjimečný trest 25 let. Na začátku jednání u olomouckého vrchního soudu vzal v úterý své odvolání nečekaně zpět. Muž původně s vinou souhlasil, odvolal se pouze do výše trestu. Kromě výjimečného trestu má uloženu také zabezpečovací detenci. Znalci jej totiž označili za agresivního sadistu, který je pro společnost extrémně nebezpečný.

Opilý řidič v Olomouci naboural s autobusem. Naměřili mu téměř čtyři promile v krvi

Řidič autobusu v Olomouci nadýchal přes tři promile. Policisté mu tak okamžitě zabavili řidičský průkaz. 51letý muž je nyní podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a hrozí mu až tři roky vězení, pokuta nebo zákaz činnosti. Během opilecké jízdy nejdříve narazil do betonového kužele, pokračoval ale a posléze narazil do zaparkovaného vozu. Způsobil škodu za 90 tisíc korun. V autobuse nebyli cestující, nikdo tak nebyl zraněn.

Neočkovaní zdravotníci nosí smrt do nemocnic i sociálních zařízení

Asi čtvrtina zdravotních sester a ošetřovatelek vytrvale odmítá vakcínu proti covidu, a představuje tak stále větší riziko pro nemocnice nebo pečovatelská zařízení. Například jediná nenaočkovaná sestra na kterémkoliv lůžkovém oddělení v českých nemocnicích může nakazit řadu pacientů a mnohým způsobit i smrt. „Nepřijetí očkování je zcela proti duchu profese a proti etice povolání,“ zlobí se na takové sestry profesor Vít Procházka z Hemato-onkologické kliniky Fakultní nemocnice v Olomouci.

reklama