CNN Prima News Olomouc

Olomouc

Výpis příspěvků ke štítku „Olomouc“

MAPA: Kde v Česku najdete nejzajímavější vánoční trhy? Okouzlí prostředím i programem

Aktualizováno

Vůně svařáku, cukroví, zasněžené náměstí či náves a čas strávený s nejbližšími. Každoročně se na vánoční nebo adventní trhy těší statisíce lidí. Mezi nejvyhlášenější patří ty na Staroměstském náměstí v Praze, stejně krásnou vánoční atmosféru však mohou nabídnout i menší trhy napříč republikou. Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala patnáct míst, kam můžete s rodinou a přáteli vyrazit před Štědrým dnem načerpat sváteční náladu.

Při požáru rodinného domu našli olomoučtí hasiči člověka bez známek života. Další je zraněný

Při požáru rodinného domu na periferii Olomouce našli ve čtvrtek večer hasiči osobu bez známek života. Okamžitou resuscitací se jí podařilo obnovit životní funkce a předat ve vážném stavu do péče záchranářů, kteří ji transportovali do nemocnice. Během zásahu se zranil také jeden hasič, informovala mluvčí hasičů Lucie Balážová. Škoda byla vyčíslena na 500 tisíc korun.

Kauza zakázek v Olomouci: Většina obviněných se měla doznat, do vazby šel významný člen ODS

Aktualizováno

V kauze nezákonného ovlivňování veřejných zakázek pro dopravní stavby v Olomouckém kraji je obviněno 13 lidí. Většina se k trestné činnosti doznala a byli po výslechu propuštěni na svobodu, řekl ve středu olomoucký vrchní žalobce Radim Dragoun. Městský soud v Brně poslal ve středu odpoledne do vazby podnikatele a člena regionální rady ODS v Olomouckém kraji Roberta Knoblocha, sdělil novinářům po vazebním zasedání státní zástupce Robert Henzel.

Zásah v Olomouci: Mezi zadrženými jsou náměstek Zácha i podnikatelé, jde o veřejné zakázky

Kvůli údajnému ovlivňování dopravních zakázek v Olomouckém kraji je zadržen krajský náměstek Michal Zácha (ODS), další člen regionální rady ODS Robert Knobloch a také podnikatelé stavební firmy. ČTK tuto informaci zjistila od advokátů a členů ODS. Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) zasahovali v pondělí na olomouckém krajském úřadě, na přerovské radnici, ale i na Správě silnic Olomouckého kraje. Dokumenty si vyžádali také od krajské organizace Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Hrůzný mord: Stopy vedou do Hollywoodu. Syn slavného agenta zatčen, vyvraždil část rodiny?

K hrůznému nálezu došlo v Los Angeles. Samuela Haskella, syna vlivného hollywoodského agenta, zatkla policie v souvislosti s objevením ženských ostatků v kontejneru nedaleko jeho domu. Kamerové záznamy odhalily moment, kdy Haskell odhazoval těžký pytel na odpadky na parkovišti kalifornského nákupního centra. Mohlo by jít o jeho pohřešovanou ženu, informovala americká média. Další členové rodiny jsou nezvěstní.

Neměl jsem daleko k slzám. Čechmánkovu památku jsem uctil pivem, říká Japonec z Nagana

Když čeští hokejisté vybojovali olympijské zlato v Naganu, bylo Eisukemu Kuroiwovi čerstvých 16 let. Od té doby se začal zajímat nejen o sport, ale také o Českou republiku. Jakmile se o víkendu od svých kamarádů z Olomouce dozvěděl, že zemřel brankář Roman Čechmánek, neměl prý daleko k slzám. „Vždyť byl strašně mladý. Je to velká škoda. Druhý den jsem jeho památku uctil pivem,“ napsal 41letý stavař z Nagana reportérovi CNN Prima NEWS.

Policie zasahuje na krajském úřadě v Olomouci. Razie se týká podezření z korupce

Na olomouckém krajském úřadě v pondělí zasahují policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ). Razie se týká podezření z korupce, uvedla ČT. Hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek (Piráti a STAN) médiím řekl, že se pozornost policistů soustředí na veřejné zakázky, zřejmě jde o investice v dopravních stavbách. Kraj policistům poskytuje součinnost, řekl Suchánek.

Zemřel světoznámý dirigent Mácal. Šéfoval České filharmonii a orchestrům v Londýně či Vídni

Ve věku 87 let zemřel ve středu světově proslulý dirigent Zdeněk Mácal. Za svou pětapadesátiletou kariéru dirigoval více než 170 významných orchestrů, řídil Berlínské filharmoniky, Královskou filharmonii v Londýně, Vídeňské symfoniky či symfonické orchestry v Chicagu a Bostonu. V letech 2003 až 2007 vedl jako šéfdirigent Českou filharmonii. O úmrtí Mácala z pověření rodiny informoval Filip Wágner