reklama
CNN Prima News Olomouc

Olomouc

Výpis příspěvků ke štítku „Olomouc“

Nejstaršímu kandidátovi do Sněmovny je 90 let. Vítal Masaryka, fotil nesvobodné volby

7. října 2021 07:50

Absolutně nejstarším kandidátem letošního volebního klání je 90letý Gustav Aulehla. „Zažil jsem všechny československé prezidenty. Masaryka jsem dokonce jako malý kluk vítal na nádraží v Olomouci. A když v roce 1937 zemřel, měli jsme doma černou pásku přes jeho portrét,“ vzpomíná vitální kandidát a zároveň fotograf. Za komunismu pořizoval třeba výmluvné snímky z tehdejších nesvobodných voleb, fotil i ruské okupanty z let 1968 až 1991.

Po prodělaném covidu pomůže molekulární vodík. Užívají ho i prvoligoví fotbalisté

9. září 2021 18:39

Ještě před masivním nástupem očkovacích vakcín proti koronaviru odborníci hledali, jak obrnit organismus proti nemoci COVID-19 a po jejím prodělání tělo vrátit do normálu. Objevili, že jednou z možností může být aplikace molekulárního vodíku. K té sáhli také fotbalisté českého prvoligového celku 1. FC Slovácko.

Soutěžte se Showtimem o vouchery do OC Haná

6. srpna 2021 22:07

Slunečné léto s Asombroso by Osmany Laffita klepe na dveře a my pro vás máme parádní soutěž. Vyhrávat můžete dva tisícikorunové vouchery do OC Haná v Olomouci. A co pro to udělat? Stačí nám odpovědět na soutěžní otázku a pak jen mít trochu toho štěstíčka!

Obchod v Olomouci zakazuje vstup očkovaným proti covidu. Úřady prošetřují diskriminaci

24. června 2021 10:21

Dvě cedule zakazující vstup lidem očkovaným mRNA vakcínami proti novému typu koronaviru umístila u vchodu do obchodu s dětským zbožím nedaleko centra Olomouce jeho provozovatelka Zuzana Michálková. Zdůvodnila to tím, že má strach o zdraví zákazníků i o to své. Řekla, že očkování zvyšuje riziko přenosu nákazy od lidí, kteří kvůli aplikované vakcíně nemají žádné příznaky covidu.

Rusové jim vjeli s tankem do ložnice. Dnes v sovětských kasárnách žijí i Romové

21. června 2021 06:57

Stotisícovou Olomouc okupovalo 13 tisíc sovětských vojáků a 7 tisíc rodinných příslušníků armádních oficírů. Bylo to traumatické soužití, které skončilo až s odchodem okupační armády z Československa 21. června 1991. „Rusáky jsem nesnášel. A pořád po nich v Olomouci zůstává strašně moc škod,“ rozhlíží se pedagog Miroslav Šnajdr (59) po někdejším „sovětském území“ v olomoucké čtvrti Černá cesta.

Unikátní snímky sovětských okupantů Československa kolují na ruských veteránských fórech

13. června 2021 09:22

Sovětská okupace Československa začala 21. srpna 1968 a skončila 21. června 1991 odchodem posledního ruského vojáka. Ruští veteráni ale i po dalších třiceti letech vzpomínají se slzou v oku na vojnu v Olomouci, Mladé Boleslavi nebo Milovicích a vyměňují si staré fotografie na společných fórech. „Připomíná mi to někdejší fórum Spolužáci.cz, akorát místo na školu vzpomínají na zemi, kterou okupovali,“ říká historik Zdeněk Horák. Prohlédněte si unikátní snímky, když spoušť v Československu mačkali sovětští vojáci.

Sledujte ZÁZNAM brífinku Babiše z Olomoucka: Navštívil radnici i očkovací centrum

10. června 2021 11:40

Premiér Andrej Babiš se ve čtvrtek vydal na návštěvu Olomouckého kraje. Nejdřív se vydal na Olomouckou radnici, kde sídlí Magistrát města Olomouce, a poté pokračoval do freskového sálu Fakultní základní školy Komenium a Mateřské školy Olomouc. Brífink, kde by měl shrnout zážitky cest, je naplánovaný na 11:50. Sledujte ho přímo v tomto článku.

reklama