CNN Prima News Olomouc

Olomouc

Výpis příspěvků ke štítku „Olomouc“

Blažek ostře kritizoval státní zastupitelství v Olomouci. Dřív vám nevadilo, reagoval Ištvan

8. července 2022 19:43

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) se sešel s kandidátem na post vrchního státního zástupce v Olomouci Radimem Daňhelem. Během schůzky ho seznámil s fakty o úřadu, v jehož čele má stanout. Situace na olomouckém Vrchním státním zastupitelství (VSZ) není podle zjištění ministerstva spravedlnosti dobrá. „Nový vrchní žalobce bude postaven před nelehký úkol tento neblahý stav změnit,” uvedl po setkání šéf resortu.

Graubner se oficiálně stal pražským arcibiskupem. Mše se zúčastnili Fiala nebo Klaus

2. července 2022 10:57

Dosavadní olomoucký arcibiskup Jan Graubner po přečtení papežské buly při sobotní mši v katedrále sv. Víta na Pražském hradě usedl do křesla symbolizujícího arcibiskupský stolec a stal se tak pražským arcibiskupem. Do úřadu nastoupil po Dominiku Dukovi. Apoštolský nuncius Jude Thaddeus Okolo předal Graubnerovi pallium jakožto symbol arcibiskupa metropolity.

Ištvana by měl v Olomouci nahradit Daňhel. Návrh NSZ putuje ke schválení na ministerstvo

29. června 2022 16:34

Nejvyšší státní zástupce Igor Stříž v pondělí navrhl ministru spravedlnosti Pavlu Blažkovi (ODS) do funkce vrchního státního zástupce v Olomouci Radima Daňhela, dosavadního okresního státního zástupce v Kroměříži. Nejvyšší státní zastupitelství (NSZ) to uvedlo na svém webu. O případném jmenování na základě návrhu nejvyššího státního zástupce ze zákona rozhoduje právě ministr.

K sobě jsem hyperkritická, přiznává Tománková z Partie. Doma zpovídá i přítele

26. června 2022 20:11

Novinařině se Terezie Tománková věnuje přes 20 let. V pořadu Partie televize Prima zpovídá zejména české politiky. A zatímco v práci musí občas užít tvrdé lokty, doma se snaží být milující ženou. Tyto role se jí ovšem nedaří vždy skloubit. „Občas na to zapomenu a práci si přenáším domů. Přítel mi pak říká, že není politik, tak ať ho nevyslýchám, že je to odporné,“ přiznala Tománková v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

PŘEHLEDNĚ: Pekelné opravy na silnicích. Kde se řidiči musí v létě obrnit trpělivostí?

25. června 2022 07:44

Letní prázdniny jsou již na spadnutí a to obvykle znamená také období oprav na českých dálnicích a silnicích. Dopravním omezením se motoristé nevyhnou v žádném z českých krajů. Stavební práce potrápí řidiče například kolem Prahy, Brna či na dálničním spojení mezi Olomoucí a Ostravou. Přinášíme proto přehled oprav, které na českých komunikacích aktuálně probíhají nebo se chystají.

Tragická nehoda na Olomoucku: Po nárazu do betonové zídky v autě uhořel muž

2. června 2022 09:54

Při nehodě osobního automobilu ve čtvrtek časně ráno na silnici mezi Hněvotínem a Nedvězím na Olomoucku zemřel pětačtyřicetiletý řidič. Silnice číslo 570 tam byla kvůli havárii vozidla uzavřena, mimo provoz byl i sjezd na 37. kilometru dálnice D47 ve směru od Olomouce na Hněvotín. Provoz byl obnoven krátce před 8:00. Okolnosti nehody se vyšetřují, sdělil policejní mluvčí Libor Hejtman.