Procházka bitvu o titul prohrál: Byl jsem na zemi, ale bojoval bych dál. Vrátím se, slíbil

Jiří Procházka poprvé pohlédl do očí soupeře Alexe Pereiry

Sen o titulu šampiona se rozplynul. Bojovníka Jiřího Procházku poslal k zemi v druhém kole jeho brazilský rival Alex Pereira. Vrcholoví zápasníci se střetli v hlavní bitvě turnaje UFC 295, který se konal v newyorské Madison Square Garden. „I když jsem byl na zemi, bojovat bych nepřestal. Vrátím se!“ slíbil bezprostředně po zápase český bijec. O titulovou bitvu si ihned na místě řekl americký zápasník Jamahal Hill.

Jednoznačně jedna z největších sportovních událostí letošního roku. Důkazem toho byla přítomnost mnoha hvězd různých odvětví showbyznysu i účast bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa, jehož publikum vítalo bouřlivým potleskem. Turnaj 295 v newyorské Madison Square Garden byl zkrátka bombastickou událostí. Triumf v hlavní bitvě vítěze katapultoval do nejvyšších pater MMA světa. Šťastlivcem se stal Alex Pereira, který knokautoval Jiřího Procházku minutu před koncem druhého kola.

Oficiální výsledek zní: technický knokaut (lokty). Zápas ukončil rozhodčí, rozhodnutí nemá smysl zpochybňovat, zodpovídá totiž v kleci během boje za zdraví obou bojovníků. Po ukončení souboje se ale zdálo, že by Procházka ještě byl schopen v bitvě pokračovat, avšak bylo rozhodnuto.

ČTĚTE TAKÉ: Za Česko a za Evropu, řekl Procházka před odletem na UFC v New Yorku. Připomněl i Žižku

Český samuraj podlehl mimořádně tvrdému soupeři z Brazílie. Ten má přezdívku Poatan, odkazující na jeho indiánský původ. Patří ke kmeni Pataxo a výraz poatan je podle jazyka tupi složený ze dvou slov: „po“ (ruce/pěsti) a „atan“ (kámen/tvrdý). Jedná se o mimořádně přiléhavou přezdívku, Pereirovou silnou stránkou je totiž boj v postoji, což dokázal i v duelu s Procházkou, díky kterému se stal novým šampionem polotěžké váhy.

Poražený český bijec byl koncem zápasu chvíli zaskočen. V následném projevu se ale nezdál být zlomený: „I když jsem byl na zemi, bojovat bych nepřestal. Vrátím se!“ slíbil. O titulovou bitvu si ihned na místě řekl americký zápasník Jamahal Hill, který byl nucen se pásu šampiona vzdát stejně jako Procházka kvůli zranění.

Kdy bude český samuraj znovu bojovat, se ještě neví, ze zápasu si ale podle všeho neodnáší žádné vážnější zranění. Každopádně klesne v žebříčku polotěžké divize a nebude se moci hned vrátit do titulové bitvy.

Dění kolem turnaje UFC 295 můžete sledovat v této on-line reportáži:

Tagy:
online New York Evropa on-line UFC Jiří Procházka Česko BJP Ultimate Fighting Championship Jon Jones Alex Pereira Stipe Miocic UFC 295