CNN Prima News online

online

Výpis příspěvků ke štítku „online“

Procházka bitvu o titul prohrál: Byl jsem na zemi, ale bojoval bych dál. Vrátím se, slíbil

Sen o titulu šampiona se rozplynul. Bojovníka Jiřího Procházku poslal k zemi v druhém kole jeho brazilský rival Alex Pereira. Vrcholoví zápasníci se střetli v hlavní bitvě turnaje UFC 295, který se konal v newyorské Madison Square Garden. „I když jsem byl na zemi, bojovat bych nepřestal. Vrátím se!“ slíbil bezprostředně po zápase český bijec. O titulovou bitvu si ihned na místě řekl americký zápasník Jamahal Hill.

Šéf palestinských teroristů je po smrti. Vysídlí Izraelci Gazu do Egypta?

Izraelci měli zabít palestinského šéfa teroristické skupiny Islámský džihád ve městě Džanín na Západním břehu Jordánu. Informuje o tom palestinský zpravodajský web WAFA. Izraelci vytvořili dokument, který doporučuje přesun civilního obyvatelstva Gazy na egyptský Sinajský poloostrov. Občanský pořádek se v oblasti začíná hroutit, uvedl zástupce úřadu OSN. Podle něj do skladů s humanitární pomocí v Gaze vtrhly tisíce lidí.

Ukrajinci čelí hluboké obraně Rusů v Záporoží. Část opevnění opakovaně mění majitele

Ministři zahraničí zemí EU budou jednat v Kyjevě, uvedl šéf unijní diplomacie Josep Borrell a zdůraznil, že to bude vůbec poprvé, co se zástupci diplomacií všech států EU setkají mimo území unie. Na Ukrajinu zamířil rovněž ministr Jan Lipavský (Piráti). Síly obránců na západě Záporoží musí čelit taktickým protiútokům z „hluboké obrany“ ruské armády, píše o tom Institut pro studium války (ISW). Situace kolem vesnice Robotyne je nestabilní – některá taktická polní opevnění už několikrát změnila majitele. Ukrajina čelící ruské vojenské invazi může nadále počítat s pomocí Spojených států, prohlásil během neděle americký prezident Joe Biden.

Protiletecký poplach v Rumunsku. Útočící ruské drony měly narušit vzdušný prostor

V Rumunsku se rozezněl protiletecký poplach kvůli ruským dronům, které měly narušit jeho vzdušný prostor. Za poslední den proběhlo na frontě 44 bojových střetů, při kterých umírali i civilisté. Rusko je zřejmě připraveno vzdát se Bachmutu, aby posílilo Melitopol, míní americký Institut pro studium války (ISW). V řadách ruské armády klesá morálka, tvrdí Ivan Fedorov, starosta Melitopolu. Vojáci se podle něj snaží z okupovaných území Ukrajiny prchat. Někteří ale situaci nezvládají a páchají sebevraždy. Do Ruska vstoupila Svobodná legie, jejímž cílem je očistit ruské území od „Putinovy špíny“. Informovala o tom na sociální síti Telegram.

Zabili jsme stovky žoldnéřů z Polska, hlásí Moskva. AP píše o mrtvých civilistech

Rusové pokračují v ofenzivě u Doněcku. Raketomety HIMARS údajně zasáhly základnu ruské žoldnéřské Vagnerovy skupiny v okupovaném ukrajinském městě Popasna. Ukrajinští partyzáni pak zničili železniční most nedaleko okupovaného Melitopolu. Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že jeho ozbrojené síly zabily v obci Zoločiv u Charkova přes 100 bojovníků z Polska a Německa, kteří se účastnili bojů na Ukrajině. Podle vůdce Čečenců Ramzana Kadyrova je nyní Rusko silné a mocné, takže západní politici by měli přehodnotit své chování.

Z vyváženého zpravodajství nebudeme ustupovat, říkají šéfové redakce CNN Prima NEWS

Nabízíme divákům více úhlů pohledu, přibližujeme jim zprávy srozumitelně a bez toho, abychom se nad ně povyšovali. Chceme být nadále objektivní, dávat prostor i hlasům, s nimiž nemusíme souhlasit, ale zastupují část společnosti, říká šéfredaktor CNN Prima NEWS Pavel Štrunc. V rozhovoru pro magazín CNN Prima NEWS Rok 2 spolu se svým zástupcem a ředitelem online zpravodajství skupiny Prima Tomášem Večeřou mluví o novinkách ve vysílání i na webu a prozrazují plány na další rok.