reklama
CNN Prima News online

online

Výpis příspěvků ke štítku „online“

Rasistické chování či koncentrační tábory z kostiček. Extremisté šíří nenávist i ve hrách

3. října 2021 10:12

Extremisté si našli nové útočiště, kde mohou šířit nenávist – počítačové hry. V populárních titulech jako Minecraft nebo Roblox vypátrali novináři a výzkumníci z BBC skupiny hráčů, které propagovaly antisemitismus, rasismus či homofobii. V jednom případě objevili i koncentrační tábor poskládaný z kostiček. Třebaže se autoři her snaží proti podobnému obsahu bojovat, ne vždy se jim podaří ho odhalit a odstranit.

Živě
Kostel jako symbol zkázy. Tornádo na něm zastavilo čas v momentě, kdy začalo peklo

24. června 2021 21:25

Bouřky a ničivé tornádo na jihu Moravu si vyžádaly zatím pět obětí. Některým obyvatelům zasažených obcí se podařilo natočit záběry ničivého přírodního živlu, které způsobilo nejspíše stamilionové škody. Celkové náklady se ale mohou vyšplhat až k miliardám korun. Na pomoc obyvatelům postižených oblastí se skrze Nadaci Via sešlo přes 119 milionů korun.

Obušky, dýmovnice, nadávky. V centru Prahy se demonstrovalo proti opatřením

7. března 2021 12:02

V Praze se v neděli konaly hned dvě demonstrace. První na Václavském náměstí organizoval poslanec Lubomír Volný, který byl policií v neděli krátce zadržen. Druhý protest, který měla pod hlavičkou iniciativa Chcípl PES, měl začít ve 14:00. Obě demonstrace však policie poměrně rychle ukončila kvůli porušování vládních opatření. Přesto došlo na potyčky mezi demonstranty a policisty, dohromady bylo zadrženo asi 60 osob.

Hamáček: Vánoce jsou vhodné pro přísnější opatření. Potřebujeme ale nouzový stav

21. prosince 2020 12:02
Aktualizováno

Vedení ČSSD opět na pondělí svolalo jednání k aktuální politické situaci. Šéf strany Jan Hamáček uvedl, že vláda má před sebou dva scénáře boje s epidemií. Buď se bude země řídit podle počtu hospitalizovaných, zatíží tak nemocnice a personál a nebude se tedy zatím muset radikálně zpřísňovat, nebo se zpřísní a bude se snižovat počet nakažených. K oběma scénářům je ale podle něj nutný nouzový stav. Ten má skončit tuto středu. Tiskovou konferenci můžete na CNN Prima NEWS sledovat od 13:00 hodin živě.

reklama