CNN Prima News online

online

Výpis příspěvků ke štítku „online“

Zabili jsme stovky žoldnéřů z Polska, hlásí Moskva. AP píše o mrtvých civilistech

15. srpna 2022 06:12

Rusové pokračují v ofenzivě u Doněcku. Raketomety HIMARS údajně zasáhly základnu ruské žoldnéřské Vagnerovy skupiny v okupovaném ukrajinském městě Popasna. Ukrajinští partyzáni pak zničili železniční most nedaleko okupovaného Melitopolu. Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že jeho ozbrojené síly zabily v obci Zoločiv u Charkova přes 100 bojovníků z Polska a Německa, kteří se účastnili bojů na Ukrajině. Podle vůdce Čečenců Ramzana Kadyrova je nyní Rusko silné a mocné, takže západní politici by měli přehodnotit své chování.

Z vyváženého zpravodajství nebudeme ustupovat, říkají šéfové redakce CNN Prima NEWS

4. května 2022 06:46

Nabízíme divákům více úhlů pohledu, přibližujeme jim zprávy srozumitelně a bez toho, abychom se nad ně povyšovali. Chceme být nadále objektivní, dávat prostor i hlasům, s nimiž nemusíme souhlasit, ale zastupují část společnosti, říká šéfredaktor CNN Prima NEWS Pavel Štrunc. V rozhovoru pro magazín CNN Prima NEWS Rok 2 spolu se svým zástupcem a ředitelem online zpravodajství skupiny Prima Tomášem Večeřou mluví o novinkách ve vysílání i na webu a prozrazují plány na další rok.

Rasistické chování či koncentrační tábory z kostiček. Extremisté šíří nenávist i ve hrách

3. října 2021 10:12

Extremisté si našli nové útočiště, kde mohou šířit nenávist – počítačové hry. V populárních titulech jako Minecraft nebo Roblox vypátrali novináři a výzkumníci z BBC skupiny hráčů, které propagovaly antisemitismus, rasismus či homofobii. V jednom případě objevili i koncentrační tábor poskládaný z kostiček. Třebaže se autoři her snaží proti podobnému obsahu bojovat, ne vždy se jim podaří ho odhalit a odstranit.

Živě
Kostel jako symbol zkázy. Tornádo na něm zastavilo čas v momentě, kdy začalo peklo

24. června 2021 21:25

Bouřky a ničivé tornádo na jihu Moravu si vyžádaly zatím pět obětí. Některým obyvatelům zasažených obcí se podařilo natočit záběry ničivého přírodního živlu, které způsobilo nejspíše stamilionové škody. Celkové náklady se ale mohou vyšplhat až k miliardám korun. Na pomoc obyvatelům postižených oblastí se skrze Nadaci Via sešlo přes 119 milionů korun.