reklama
CNN Prima News online

online

Výpis příspěvků ke štítku „online“

Živě
Kostel jako symbol zkázy. Tornádo na něm zastavilo čas v momentě, kdy začalo peklo

Bouřky a ničivé tornádo na jihu Moravu si vyžádaly zatím pět obětí. Některým obyvatelům zasažených obcí se podařilo natočit záběry ničivého přírodního živlu, které způsobilo nejspíše stamilionové škody. Celkové náklady se ale mohou vyšplhat až k miliardám korun. Na pomoc obyvatelům postižených oblastí se skrze Nadaci Via sešlo přes 119 milionů korun.

Obušky, dýmovnice, nadávky. V centru Prahy se demonstrovalo proti opatřením

V Praze se v neděli konaly hned dvě demonstrace. První na Václavském náměstí organizoval poslanec Lubomír Volný, který byl policií v neděli krátce zadržen. Druhý protest, který měla pod hlavičkou iniciativa Chcípl PES, měl začít ve 14:00. Obě demonstrace však policie poměrně rychle ukončila kvůli porušování vládních opatření. Přesto došlo na potyčky mezi demonstranty a policisty, dohromady bylo zadrženo asi 60 osob.

Hamáček: Vánoce jsou vhodné pro přísnější opatření. Potřebujeme ale nouzový stav

Aktualizováno

Vedení ČSSD opět na pondělí svolalo jednání k aktuální politické situaci. Šéf strany Jan Hamáček uvedl, že vláda má před sebou dva scénáře boje s epidemií. Buď se bude země řídit podle počtu hospitalizovaných, zatíží tak nemocnice a personál a nebude se tedy zatím muset radikálně zpřísňovat, nebo se zpřísní a bude se snižovat počet nakažených. K oběma scénářům je ale podle něj nutný nouzový stav. Ten má skončit tuto středu. Tiskovou konferenci můžete na CNN Prima NEWS sledovat od 13:00 hodin živě.

reklama