CNN Prima News on-line

on-line

Výpis příspěvků ke štítku „on-line“

Čeští zemědělci blokovali hranice. S německými kolegy si předávali pivo a jablka

Farmáři v Česku ve čtvrtek protestovali proti byrokracii a ekologickým požadavkům v zemědělství a proti dovozu ze zemí mimo Evropskou unii. Stovky traktorů zpomalovaly dopravu ve městech, na hlavních silnicích a u hraničních přechodů, kde se farmáři setkávali s kolegy z dalších středoevropských zemí a kde si i předávali dary. Akce byla naplánovaná jako spíše symbolická, zablokovala ale zhruba na hodinu hraniční přechod se Slovenskem v Hodoníně a omezila průjezd přes hranice na dalších místech. Podle Agrární komory ČR k hranicím se Slovenskem, Polskem a Německem vyrazilo okolo tří tisíc strojů.

První snímky Karla III. po oznámení diagnózy. Odletěl do sídla Sandringham

Oznámení Buckinghamského paláce přišlo jako blesk z čistého nebe a zaskočilo celý svět. Lékaři diagnostikovali rakovinu britskému králi Karlu III. Pětasedmdesátiletý monarcha na doporučení lékařů odkládá veřejné akce, pokračuje však v administrativní práci a začal také s léčbou. O jaký typ rakoviny jde, nebylo oznámeno. Panovníkovi vyjadřují podporu světoví politici.

Předvolejte Pekarovou, žádalo ANO. Soudci to odmítli, první kolo jednání o důchodech skončilo

Ústavní soud veřejně projednával návrh 71 poslanců ANO na zrušení vládní novely, která loni zkrátila červnovou valorizaci penzí. Jde o první ústní jednání pléna pod novým předsedou Josefem Baxou. Jako svědky si soud předvolal ministra financí Zbyňka Stanjuru (ODS) a ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečku (KDU-ČSL). Baxa přítomné politiky upozornil, že očekává věcné argumenty, nikoliv parlamentní debatu. ANO původně požadovalo o předvolání šéfky dolní komory Markéty Pekarové Adamové (TOP 09), to soud ale odmítl. Středeční jednání bylo odročeno na neurčito.

Modlitby a nepopsatelný smutek. Fiala vyzval v brněnské katedrále k nalezení naděje

Česko v sobotu uctilo památku obětí čtvrteční tragické střelby v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Vláda vyhlásila na 23. prosinec státní smutek – státní vlajky na úřadech a institucích, které doplnily černé prapory, vlály na půl žerdi. V katedrále svatého Víta na Pražském hradě proběhla bohoslužba za oběti, sloužil ji arcibiskup Graubner. Lidé se modlili za zesnulé i v brněnské katedrále na Petrově, kde premiér Petr Fiala (ODS) vyzval k nalezení naděje během vánočního času. V sobotu v poledne se po celém Česku rozezněly kostelní zvony. Lidé památku rovněž uctili minutou ticha. Všichni zranění jsou podle nejnovějších informací ve stabilizovaném stavu.

Limuzína se Schwarzenbergem dorazila na Orlík. V Lucerně se uskutečnila akce Karel žije dál

Pohřební vůz přivezl rakev s ostatky Karla Schwarzenberga do orlického zámeckého parku, kde by měly být uloženy do rodinné hrobky. V prostorách pražské Lucerny začala před čtvrtou hodinou odpolední akce Karel žije dál, jež má být oslavou života význačného diplomata. Poslední rozloučení s příslušníkem jednoho z nejstarších evropských šlechtických rodů v katedrále svatého Víta začalo v poledne a skončilo krátce po druhé odpoledne za doprovodu koledy Narodil se Kristus Pán. Odchází velká osobnost moderních dějin a mně blízký člověk, uvedl na závěr své řeči prezident Petr Pavel. V lavicích chrámu zasedli čelní představitelé zahraniční i české politiky.

Přívaly sněhu zasáhly Moravu. D1 je průjezdná, tisíce domácností bez proudu

Intenzivní sněžení se v neděli přesunulo z Čech na Moravu. Dálnice D1 je už na Vysočině plně průjezdná, kamiony mají problémy na některých silnicích nižších tříd, protože se místy tvoří sněhové jazyky. Na jihu Čech je stále více než dva tisíce domácností bez proudu. Sníh zaměstnává také hasiče, kteří si během soboty připsali přes tisíc výjezdů. Například v Praze na Štvanici zasahovali u zborcené části konstrukce nafukovací haly.

Izrael vrací úder, ničí cíle v Libanonu. Okupace Gazy by byla chybou, řekl Biden

Izraelské armádě se v posledních dnech podařilo eliminovat řadu cílů organizace Hizballáh na libanonském území. Americký prezident Joe Biden upozornil izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, že okupace Pásma Gazy by byla chybou, informuje Reuters. Operaci izraelské armády v nemocnici Šífa v Gaze odsoudil úřad OSN či Jordánsko, které ji označilo za porušení mezinárodního humanitárního práva. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v parlamentu označil Izrael za teroristický stát. Dění v Gaze považuje za genocidu, informovala agentura Reuters.

Hamás nabízí Izraeli propuštění 70 rukojmích za pětidenní příměří

Hamás katarským vyjednavačům nabídl propuštění až 70 rukojmích výměnou za pětidenní příměří, píše agentura Reuters s odkazem na mluvčího skupiny. Spojené státy v neděli uskutečnily dva nálety v Sýrii na cíle spojené s Íránem, uvedl Pentagon podle agentury Reuters. Ta s odvoláním na agenturu Interfax uvedla, že v Sýrii útočilo i Rusko. Německý kancléř Scholz se poprvé otevřeně vyslovil proti dlouhodobému příměří v Pásmu Gazy. Hnutí Hizballáh nasazuje proti Izraeli nové zbraně, řekl jeho vůdce.

Procházka bitvu o titul prohrál: Byl jsem na zemi, ale bojoval bych dál. Vrátím se, slíbil

Sen o titulu šampiona se rozplynul. Bojovníka Jiřího Procházku poslal k zemi v druhém kole jeho brazilský rival Alex Pereira. Vrcholoví zápasníci se střetli v hlavní bitvě turnaje UFC 295, který se konal v newyorské Madison Square Garden. „I když jsem byl na zemi, bojovat bych nepřestal. Vrátím se!“ slíbil bezprostředně po zápase český bijec. O titulovou bitvu si ihned na místě řekl americký zápasník Jamahal Hill.

Těžké ztráty Hamásu. Zabili jsme 150 teroristů, hlásí Izrael. Boje mohou trvat i rok

Izraelská armáda počítá s tím, že boje v Pásmu Gazy potrvají rok, a je připravena rozšířit vojenské operace i do oblastí, kde dosud nikdy nepůsobila, informoval podle vyjádření tamní televizní stanice Channel 12 web The Times of Israel. Izraelská 401. brigáda zlikvidovala přibližně 150 teroristů a získala kontrolu nad baštami Hamásu v severní Gaze, uvedla armáda. Za raketu, která zasáhla nemocnici Šífa, jsou odpovědné teroristické organizace, sdělil mluvčí obranných sil židovského státu Avichay Adraee. Francouzský prezident Emmanuel Macron v rozhovoru s BBC vyzval Izrael, aby přestal zabíjet malé děti a ženy.