reklama
CNN Prima News on-line

on-line

Výpis příspěvků ke štítku „on-line“

ON-LINE pátý den olympiády: Krejčíková a Siniaková jsou ve čtvrtfinále. Plavec Micka končí

Největším úspěchem české výpravy je zatím postup Markéty Vondroušové do čtvrtfinále tenisového turnaje. Porazila světovou dvojku Naomi Ósakaovou. Ve čtyřhře tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková porazily Španělky a jsou ve čtvrtfinále. Karolína Plíšková s Markétou Vondroušovou prohrály s Brazilkami a nepostupují. Ani plavec Jan Micka z rozplavby na 800 metrů volný způsob do finále nepostoupil. Úspěch pro české plavání zapsala Barbora Seemanová, která vybojovala první olympijské finále od roku 2000.

Čtvrtý den olympiády: Kajakářka Kudějová pojede o medaili, tenistky bojují o čtvrtfinále

Aktualizováno

Česko má druhou medaili, šermíř Alexander Choupenitch vybojoval na olympijských hrách v Tokiu bronz. Kanoista Lukáš Rohan má stříbro ve vodním slalomu. Plavkyně Barbora Seemanová a Kristýna Horská postoupily do semifinále. Tenistky Karolína Plíšková, Markéta Vondroušová, Barbora Krejčíková postoupily do osmifinále, Petra Kvitová končí. Biker Ondřej Cink nedokončil olympijský závod v cross country horských kol.

Do školy i do kanceláře. Novinka od Huawei propojí reálný svět s on-line prostředím

Koronavirová pandemie si vynutila přesun části práce i vzdělávání do domácího prostředí. Lidé si zvykli na nový standard, a ne všichni budou toužit po návratu starých časů. Technologická novinka IdeaHUB od společnosti Huawei ulehčí práci a ušetří čas. Lidé spolu budou moci komunikovat na dálku mnohem efektivněji. „Využití najde jak v propojení pracovních týmů, tak v rámci vznikajících služeb telemedicíny nebo při distanční výuce,“ říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Dalibor Eliáš, technický konzultant Huawei Enterprise společnosti DNS a.s., která je prodejcem Huawei IdeaHub.

Živě
ON-LINE: Zahrádky vítají zpět své hosty, kontrolám neuniknou. Kde už se popíjí?

Přišla další fáze rozvolňování. Od pondělí mohou lidé navštěvovat venkovní zahrádky stravovacích podniků, neobejde se to ale bez přísných omezení. Hosté musí předložit negativní test na koronavirus nebo potvrzení o prodělání nemoci COVID-19 či očkování, u jednoho stolu mohou být maximálně čtyři lidi a skupiny musí dodržovat rozestupy. Jak to vypadá v praxi, sledují reportéři CNN Prima NEWS.

Osobní automobil lze pojistit zcela on-line. U Kooperativy stačí formulář a fotografie

Téma: Komerční sdělení

Život se nejen kvůli pandemii koronaviru přesouvá do tzv. on-line prostoru. Doba si žádá utlumení osobních kontaktů. Platí to i pro dříve nemyslitelné oblasti. Mezi ně patří například pojišťovnictví a likvidace škod při autonehodách. Pojišťovna Kooperativa proto přichází s možností řešit vše na dálku bez nutnosti návštěvy pobočky.

Raiffeisenbank zavádí založení účtu on-line a výběr z bankomatů po celém světě zdarma

Téma: Komerční sdělení

Bankovnictví se i kvůli koronavirové krizi přesouvá do on-line prostředí. Na to reaguje i Raiffeisenbank, pátá největší tuzemská banka podle bilanční sumy, a to možností založení soukromého účtu on-line bez nutnosti návštěvy pobočky. Totéž hodlá nabídnout na podzim při založení podnikatelských účtů. Novým benefitem je též výběr z bankomatů na celém světě zdarma.

Sčítání provází problémy i po obnově systému. Babiš viní ředitele statistického úřadu

Český statistický úřad obnovil po téměř celodenním výpadku on-line sčítání lidu. Lidé tak mohou opět na stránkách sčítání začít vyplňovat elektronické formuláře. I po obnově ale provázely sčítání problémy. Systém měl od brzkého rána výpadek kvůli chybě v modulu pro vyplňování adres, což způsobilo přetížení systémů. Statistici nevyloučili, že kvůli tomu prodlouží čas na vyplnění on-line formulářů.

Psycholog: Sebevrazi jsou oběťmi covidu i vlády. Ohrožení jsou mladí, senioři a ženy

Nejohroženějšími sebevraždou jsou nyní adolescenti, senioři a ženy, uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové televize CNN prima NEWS psycholog a psychoterapeut Daniel Štrobl. Podle něj si lidé sahají na život ze třech důvodů. První je strach z koronaviru, druhý sociální izolace a třetí ekonomické důvody. Kněz a přednosta Ústavu etiky a humanitních studií 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy Marek Orko Vácha apeloval, ať se lidé s depresí nebojí vyhledat lékaře.

reklama