CNN Prima News on-line

on-line

Výpis příspěvků ke štítku „on-line“

Živě
ON-LINE: Ruští teroristé chystají útok. Dokud budou mít rakety, neuklidní se, říká Zelenskyj

28. listopadu 2022 07:16

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že nadcházející týden může být stejně těžký jako ten uplynulý a varoval před dalšími ruskými raketovými útoky. Šéf ukrajinské státní jaderné společnosti Enerhoatom Petro Kotin v neděli prohlásil, že existují náznaky, že se ruská armáda připravuje opustit Záporožskou jadernou elektrárnu. V Kyjevě byly téměř zcela obnoveny dodávky elektrického proudu, vody a tepla.

Pokračují krvavé boje u Bachmutu. Rusko mobilizuje další vojáky, tvrdí Ukrajinci

27. listopadu 2022 07:30

Rusko pokračuje v ostřelování celé Ukrajiny. K nejtvrdším bojům dochází nadále u doněckého Bachmutu. Terčem jsou ale i jiná místa. Nejméně 13 lidí například utrpělo zranění při ruském ostřelování ukrajinského města Dnipro. Ukrajina a Rusko si vyměnily dalších v součtu více než 20 zajatců. Rusko ale zároveň podle Kyjeva chystá další vlnu mobilizace.

Londýn ukázal na velký problém Rusů. Ukrajinci hlásí zabití íránských instruktorů

26. listopadu 2022 07:20

Rusko zřejmě používá střely, které jsou určené pro nesení jaderných hlavic. Podle britského ministerstva obrany to ukazuje na jeho vyčerpání zásob. Ukrajinci údajně zabili Íránce, kteří Rusům pomáhali s naváděním útočných dronů. Podle informací ruského investigativního webu má Rusko počítat s velkými ztrátami mobilizovaných vojáků, a to až s jednou třetinou ze 300 tisíc branců. V Kyjevě má být dle tamní samosprávy stále 130 tisíc lidí bez elektrické energie. Dodávky proudu se podařilo částečně obnovit i v osvobozeném Chersonu.

Masivní bombardování Chersonu. Rusové za den zabili 15 lidí, hlásí tamní úřady

25. listopadu 2022 07:00

Rusko pokračuje v mohutném bombardování celého ukrajinského území. Při pátečním ostřelování Chersonu zahynulo 15 lidí, dalších 35 utrpělo zranění. Je mezi nimi i dítě. Nejzuřivější boje stále probíhají v centrálním Donbasu, a to konkrétně u Bachmutu. Podle ukrajinské armády tam Rusům téměř došli profesionální vojáci a jednotky v oblasti musí doplňovat výhradně z mobilizovaných vojáků.

Rusové ostřelují ukrajinskou infrastrukturu. Výpadky proudu hlásí i Moldavsko

23. listopadu 2022 07:18

Ruské střely ve středu poničily infrastrukturu v Kyjevské oblasti. Region je po útocích bez proudu, uvedl na Telegramu oblastní gubernátor Oleksij Kuleba. Problémy s dodávkami elektřiny zaznamenaly i další části Ukrajiny a také Moldavsko. Kyjev podle starosty Vitalije Klička hlásí civilní oběti a metropole je bez vody. Ukrajinci podle informací prezidenta Volodymyra Zelenského staví „centra neporazitelnosti“. Europoslanci schválili označení Ruska za stát podporující terorismus.

Bělorusko žádá o zvýšení poplatku za tranzit ropy. Chce navíc 39 procent

22. listopadu 2022 06:36

Od vypuknutí ruské invaze na Ukrajinu uběhlo skoro devět měsíců. K nejostřejším bojům dochází v centrálním Donbasu. Ruské ostřelování Charkovské oblasti způsobilo smrt prokurátorky. Ukrajinci nasadili do boje obávaný německý obrněný vůz Dingo. Ruský prezident Vladimir Putin se zřejmě obává státního převratu. Bělorusko chce od ledna zvýšit poplatek za tranzit ropy o 39 procent.

Kyjev vyšetřuje údajnou popravu ruských zajatců. Byla by proti přímému rozkazu

20. listopadu 2022 07:42

Ukrajinské úřady vyšetřují záběry, které podle Ruska zachycují popravu deseti ruských válečných zajatců. Ukrajinští vojáci mají podle vicepremiérky Olhy Stefanišynové přímý rozkaz zajmout co nejvíc ruských vojáků, aby je mohl Kyjev vyměnit za zajaté Ukrajince. Írán se mezitím s Moskvou dohodl na výrobě bezpilotních prostředků na ruském území. Rusko rovněž tajně přesunulo přes 70 raket protivzdušné obrany z Běloruska na své území. Ukrajinci zveřejnili důkazy o ruských zvěrstvech. V osvobozených oblastech našli stovky těl zavražděných lidí, zejména civilistů.

Další sabotáž? U Petrohradu došlo k silnému výbuchu. Explodovala část plynovodu

19. listopadu 2022 07:40

Ukrajinci hlásí válečné úspěchy na jihu, podle svých slov zničili dva ruské obrněnce a zabili 26 vojáků. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že bez elektřiny je více než deset milionů Ukrajinců. Výpadky proudu jsou důsledkem ruských útoků na ukrajinskou energetiku. Ruské ministerstvo obrany obvinilo Ukrajinu z popravení deseti ruských válečných zajatců. U ruského Petrohradu došlo k silné explozi.

Rušno na Národní třídě. Stovky demonstrantů narušily pietu, situaci klidnila policie

17. listopadu 2022 05:26

Česká republika si 17. listopadu připomněla 33. výročí sametové revoluce a 83 let od uzavření vysokých škol nacisty. Po celé zemi probíhaly piety, koncerty, ale i demonstrace. K pietě na Národní třídě dorazili vrcholní politici včetně premiéra Petra Fialy (ODS). Prahou také procházely tisíce demonstrantů, kteří vyrazili k budově České televize na Kavčích horách. Zbytek z nich – několik stovek – vyrazil později večer na stále zaplněnou Národní třídu, kde narušil pokojnou akci. Celý průběh dne si můžete prohlédnout v naší on-line reportáži.

Polsko zřejmě neúmyslně zasáhla ukrajinská raketa, myslí si Duda a Stoltenberg

16. listopadu 2022 07:39

V úterý odpoledne zemřeli při výbuchu vojenských raket na území Polska dva lidé. Polské ministerstvo zahraničí původně uvedlo, že na vesnici Przewodów dopadla v Rusku vyrobená raketa. Prezident Andrzej Duda a generální tajemník NATO však ve středu dopoledne oznámili, že pravděpodobně šlo o ukrajinskou střelu. I americký prezident Joe Biden potvrdil, že vzhledem k trajektorii je nepravděpodobné, že by raketa byla odpálena z Ruska. Moskva odpovědnost za útok odmítla. Mezitím boje na Ukrajině pokračují. Ruští vojáci mají problémy na Donbase, tvrdí Ukrajinci.

Polsko zvyšuje připravenost svých jednotek. Prezident Duda jednal se šéfem NATO

15. listopadu 2022 06:44

V úterý odpoledne zemřeli při výbuchu vojenských raket na území Polska dva lidé. Podle nejmenovaného vysoce postaveného představitele amerických tajných služeb na místo dopadly ruské rakety, informuje agentura AP. Polský premiér večer svolal krizové zasedání nejdůležitějších bezpečnostních činitelů v zemi. Následně úřady oznámily zvýšení bojové připravenosti některých polských jednotek. Prezident Duda mezitím telefonoval s generálním tajemníkem NATO Stoltenbergem. Rusko odpovědnost za útok odmítlo, USA zprávy z Polska nepotvrdily. Polsko může NATO požádat o aktivaci čl. 4 – konzultaci reakce s ostatními členy aliance, popř. čl. 5, který se týká kolektivní obrany.