CNN Prima News Ondřej Kolář

Ondřej Kolář

Výpis příspěvků ke štítku „Ondřej Kolář“

Anketa o Blažkovi? Telenovela. Pirátům se smějí i členové pětikoalice včetně Kalouska

Žádný satirik by nedokázal Piráty zesměšnit tak, jako to dokáží oni sami. Na sociálních sítích to uvedl exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Reagoval tak na výzvu adresovanou pirátským poslancům a ministrům, aby navrhli odvolání Pavla Blažka (ODS) z postu ministra spravedlnosti. Podnětem bylo srpnové setkání člena ODS s bývalým poradcem exprezidenta Miloše Zemana Martinem Nejedlým. Kalousek ani další pětikoaliční či opoziční politici očividně nevěří, že výsledek pirátské ankety bude mít nějaký dopad.

Přijdou Rusové o budovy v Praze? Pracujeme na tom, říká muž, který nechal strhnout Koněva

Rusko je teroristický stát a neměl by mít tři desítky budov na území Prahy. Myslí si to poslanec TOP 09 a někdejší starosta Prahy 6 Ondřej Kolář. S právníky chce projít příslušné staré smlouvy, které podepsal tehdejší Sovětský svaz s Československem. Podle něj nebyly dohody uzavřeny v rovné pozici. Majetek chce proto od ruské strany získat pomocí soudů či speciálně připraveného zákona.

Rusko jsme hodili přes palubu, povzdechl si Drulák. O diplomacii nemělo zájem, namítl Kolář

I v momentě, kdy Rusko válčí na Ukrajině, je důležité s Moskvou vést debatu, podotkl bývalý náměstek ministra zahraničí a bývalý velvyslanec ve Francii Petr Drulák. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS dodal, že Česko ji svým přístupem „hodilo přes palubu“. Místopředseda sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřej Kolář (TOP 09) ale oponoval, že tento „agresor nemá a neměl zájem o dialog“ a vláda postupuje adekvátně.

Paradox v Partii: Vládní poslanec pochyboval o způsobu valorizace. Člen SPD naopak chválil

S velkou nadsázkou řečeno: Najednou nebylo jasné, kdo do studia CNN Prima NEWS přišel za vládní koalici a kdo za opozici. Politici si v nedělní Partii Terezie Tománkové na pár okamžiků nevídaně vyměnili role: Zatímco místopředseda sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřej Kolář z TOP 09 v přímém přenosu zapochyboval o způsobu projednávání valorizace penzí, místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Jan Hrnčíř z SPD část zmíněné normy naopak chválil.

Ševčík jako divný macho chlap či důchodci coby hospodářská škoda. Co padlo v nedělní Partii?

Horlivá debata o propouštění v České poště, omluvách za dezinformace i ekonomovi Miroslavu Ševčíkovi jako „divném macho chlapovi“. Nedělní Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS přinesla ostrý střet názorů ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) a jeho stínového protějšku v podobě Jany Mračkové Vildumetzové (ANO). U jakých témat se debata vyhrotila a co si politici navzájem zazlívají? Přečtěte si výběr hlášek z nejnovější Partie.

Kolář: Ševčík by se měl začít chovat jako chlap. Arogance není důvod k vyhazovu, říká Hrnčíř

Ekonom Miroslav Ševčík svou účastí na demonstracích poškozuje jméno Vysoké školy ekonomické. Působí jako zvláštní macho, řekl v Partii Terezie Tománkové poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Podotkl, že by se měl děkan Národohospodářské fakulty začít „chovat jako chlap“. Podle poslance SPD Jana Hrnčíře působí Ševčík arogantně, to ale není samo o sobě důvod k tomu, aby opustil akademickou půdu, dodal v nedělním vysílání CNN Prima NEWS. Jak se k Ševčíkově kauze staví pirátská europoslankyně Markéta Gregorová či poslanec hnutí ANO Ondřej Babka? Podívejte se na záznam z Partie.

Sledujte Partii s Rakušanem a Vildumetzovou. Jaké dopady bude mít snížení růstu penzí?

Pomalejší růst důchodů. Co bude dál? A jak moc se Češi radikalizují? V Partii Terezie Tománkové budou diskutovat ministr vnitra a předseda hnutí STAN Vít Rakušan a poslankyně za hnutí ANO Jana Mračková Vildumetzová. Ve druhé části velká politická diskuse: Europoslankyně Markéta Gregorová z Pirátské strany a poslanci Ondřej Kolář z TOP 09, Ondřej Babka z ANO a Jan Hrnčíř z SPD. Přenos můžete sledovat na Primě, CNN Prima NEWS nebo v tomto článku v neděli od 11 hodin.

Souhlasím s kolektivní vinou, řekl Kolář. NATO by Rusko rozdrtilo, dodala Gregorová

Pokud chce Rusko s námi žít v míru a spolupracovat, nemohou Rusové nechat doma své rodiny a utéct na Západ. Myslí si to poslanec TOP 09 Ondřej Kolář. „Jestli se jim nechce bojovat na Ukrajině, tak ať s tím začnou dělat něco doma,“ řekl v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS a dodal, že v tomto smyslu souhlasí s „kolektivní vinou“. Ostře se vyjádřila i pirátská europoslankyně Markéta Gregorová. Pokud by podle ní Putin použil jaderné zbraně, do války by se konvenčními zbraněmi zapojila Severoatlantická aliance a Rusko rozdrtila.