reklama
CNN Prima News Ondřej Kolář

Ondřej Kolář

Výpis příspěvků ke štítku „Ondřej Kolář“

Foldyna k Vrběticím: Předložme důkazy. Bez nich odsuzovali jen komunisté a Hitler

Podle poslance Jaroslava Foldyny (SPD) je třeba v kauze Vrbětice předložit přímé důkazy. Bez nich podle něj budeme fanaticky věřit něčemu, co není doloženo. „Na základě víry a politické ideologie odsuzovali komunisté a Hitler. Chci vědět, proč se dostáváme do konfliktu s Ruskem jenom na základě domněnek a nepřímých důkazů,“ uvedl Foldyna v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS.

Žádná Pražská, ale Koněvova. Ruští komunisté žádají změnu názvu moskevské stanice metra

V reakci na česko-ruskou krizi a vzájemné vyhoštění diplomatů v souvislosti s kauzou Vrbětice zvažuje Moskva další kroky. Nejenže se spekuluje o zákazu dovozu českého piva do Ruska, předseda Ústředního výboru Komunistické strany Ruské federace Vladimir Kašin obnovil myšlenku na přejmenování stanice moskevského metra Pražská na Koněvova. Ne všude ale našel podporu, kritici mu připomínají doby, kdy byly oba státy spojenci.

Česko nesmí být zatahováno do rusko-amerických konfliktů, varuje Okamura

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura si přeje, aby občané České republiky měli informace o závěrech vyšetřování okolností výbuchů muničních skladů ve Vrběticích, k nimž došlo na podzim roku 2014. Obvinění vznesená vůči Rusku považuje za závažná. „My žádáme tajné služby, aby dodaly další informace, abychom mohli jednat bez hysterie a s rozumem,“ řekl Okamura v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Ponížení politického rivala. Tady máš šmouhu, peskoval Skopeček po výhře Slavie Nachera

Sázkám se nevyhýbají ani politici. Příkladem budiž opoziční poslanec ODS Jan Skopeček a jeho kolega z vládního hnutí ANO Patrik Nacher. Skopeček, který je fanouškem fotbalové Slavie, se se sparťanem Nacherem vsadil během nedávného pražského derby. Vzhledem k výhře slávistů 2:0 se tak sparťan Nacher musel činit a v rámci sázky vyleštit vitrínu v muzeu Slavie.

Proč dostal Kamara trest? Rána pěstí po rasismu podle Linekera a dalších nic neznamená

UEFA rozhodla. Ondřej Kúdela rasisticky urazil Glena Kamaru a kvůli tomu si na mezinárodní scéně nezahraje 10 zápasů. Nezůstalo však pouze u trestu pro stopera Slavie Praha. Stopku dostal také hráč Rangers FC, který si měl v osmifinálovém utkání Evropské ligy vyslechnout „you're fuc*ing monkey“. Po vyhroceném duelu fyzicky napadl Kúdelu. Třízápasový distanc pro Kamaru na „ostrovech“ nechápou. Nespokojenost vyjádřila i ikona anglického fotbalu Gary Lineker.

Čím Slavia zaujala na Arsenalu? Objetí místo pokleknutí, železný Kolář a tah Holešem

Tato remíza má příchuť výhry a sen o semifinále Evropské ligy je více než reálný. Fotbalisté Slavie Praha mohli na Arsenalu ve čtvrtek dostat více než jeden gól, ale s trochou štěstí většinu šancí soupeře přežili. V nastavení pak domácí Gunners zchladil hlavičkou Tomáš Holeš, který vyrovnal na 1:1. V souvislosti s utkáním se zvláště na „ostrovech“ řešilo opět téma rasismu, respektive to, že slávisté před úvodním hvizdem nepoklekli, jak tomu bývá zvykem. Kouč Pražanů Trpišovský po duelu velebil zejména brankáře Ondřeje Koláře pro jeho odhodlání se vrátit po děsivém zranění.

reklama