CNN Prima News Ondřej Kolář

Ondřej Kolář

Výpis příspěvků ke štítku „Ondřej Kolář“

Čelilo by se inflaci lépe s eurem? Mylný názor, poslední hřebíček do rakve, míní ekonomové

16. července 2022 10:23

Zdražování znovu rozvířilo diskusi o tom, zda by s eurem místo koruny nebylo v Česku lépe. Vstup do eurozóny dlouhodobě prosazuje například TOP 09. Ekonomové však mají jasno, lépe by nebylo. Nejen že by inflace neklesla, ale Česká národní banka by navíc přišla o možnost korigovat růst cen pomocí úrokových sazeb. Na druhou stranu by euro mohlo zlevnit hypotéky a Češi by si před dovolenou do zemí eurozóny nemuseli měnit koruny.

Kolář o Kalouskově kritice: Pere si špinavé prádlo. Nelíbí se mi, že to dělá na internetu

16. června 2022 19:15

Exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) v poslední době často kritizuje vládní pětikoalici především kvůli její rozpočtové politice. Strefuje se i do strany, kterou sám před lety zakládal. Podle Kalouska totiž v současnosti neexistuje pádný důvod, proč by měl volič dát svůj hlas TOP 09. Poslanec a starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) slova bývalého šéfa strany respektuje, mrzí ho však, že Kalousek takto činí skrz sociální sítě.

91letá Češka: Všechny války jsou stejné. Viděla jsem umírat Rusy i Němce, zabili mi sestru

21. května 2022 22:42

Na jaře roku 1945 se dívala do tváří umírajících rudoarmějců, kteří zoufale křičeli o pomoc, aby nakonec vykrváceli. A pamatuje si i klučící obličeje sedmnáctiletých německých vojáků, kteří se vzdali, Rusové je ale stejně postříleli. „Byla to strašná válka, ta Putinova je ale horší, tenkrát Němci ani Rusové bezdůvodně nestříleli civilisty,“ myslí si 91letá Anna Satková.

Co poslanec, to fanoušek hokeje. Letos to cinkne a budeme na bedně, zní ze Sněmovny

17. května 2022 05:43

Letos to cinkne, věříme alespoň v nějakou v medaili, řeklo k probíhajícímu mistrovství světa v hokeji ve Finsku CNN Prima NEWS několik poslanců napříč politickým spektrem. Někteří pravidelně koukají na zápasy, jiní se snaží alespoň monitorovat výsledky českého týmu. Najdou se ale i tací, kteří ani nevědí, že šampionát probíhá.

Nenecháme nikoho na mizině. Z uprchlíků se brzy stanou čeští občané, upozorňuje Kolář

10. května 2022 15:06

Co se týče uprchlíků z Ukrajiny a českých občanů, budeme muset začít měřit stejným metrem, řekl ve Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS místopředseda sněmovního výboru pro evropské záležitosti a poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Zdůraznil, že vláda rozhodně nenechá nikoho na holičkách. Místopředseda sněmovního rozpočtového výboru a poslanec SPD Jan Hrnčíř ale oponoval, že kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) pro české občany v době krize nic nedělá.

Když i rozhodčímu bylo Mandouse líto. Omlouvám se, hlesl gólman a tým ho podržel

15. dubna 2022 12:15

Byl to klíčový, nakonec i vítězný gól Feyenoordu Rotterdam. Slavii Praha dost rozhodil, protože patřil do kategorie „nejlacinější“. Ke zmaření naděje na postup v odvetě čtvrtfinále Evropské konferenční ligy značně přispěla hrubá chyba brankáře Aleše Mandouse. Jeho následné slzy dokonce dotlačily hlavního rozhodčího k tomu, aby gólmana konejšil.

Ozbrojená mise NATO na Ukrajinu? To je cesta ke třetí světové válce, míní Šándor

23. března 2022 21:08

Provést ozbrojenou misi v rámci Severoatlantické aliance (NATO) je cesta ke třetí světové válce. Ve speciálním vysílání 100 dnů vlády Petra Fialy na CNN Prima NEWS to řekl bezpečnostní expert Andor Šándor. Osobně je podle svých slov pro, aby Ukrajina od států NATO dostávala zásilky zbraní, ale spojenecká mise podle něj není dobrý nápad. Za misi NATO na Ukrajinu by se naopak přimlouval bývalý generální konzul v ruském Petrohradu Vladimír Votápek.

Velká dáma, díky které mělo Česko jméno. Jak na Albrightovou vzpomínají nejen politici?

23. března 2022 20:56

Úmrtím Madeleine Albrightové odešel velký kus naší československé historie, světu bude „Madlen“ chybět. I tak hodnotí smrt pražské rodačky a bývalé ministryně zahraničí USA nejen čeští politici. Na vrcholnou političku zavzpomínal český premiér Petr Fiala (ODS), slovenská prezidentka Zuzana Čaputová i běloruská aktivistka Svjatlana Cichanouská.

Rusko tu školu navalí, vzkazuje Kolář velvyslanci. Na ambasádě chce učit ukrajinské děti

19. března 2022 14:19

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) se pustil do ruského velvyslance v Praze. Po ambasádě totiž žádá uvolnění nevyužívaných prostor, kde by Kolář rád zřídil školu pro vyučování dětí ukrajinských uprchlíků. Velvyslanectví mu ale vzkázalo, že budova je majetkem Ruské federace a její využití nespadá do Kolářovy kompetence.

Ubránili by „šampónci“ Česko, nebo se má obnovit povinná vojna? Poslanci se neshodnou

15. března 2022 05:08

V souvislosti s válkou na Ukrajině se v Česku stále častěji otevírá otázka, zda by se neměla obnovit povinná vojna nebo zavést několikaměsíční vojenský výcvik. K tomu vyzývá například i podplukovník Pavel Černý, podle něhož by někteří „mladí šampónci“ Česko neubránili a v boji by si šli pro „zbytečnou smrt“. Poslanci se ale v otázce povinné branné povinnosti neshodnou.