CNN Prima News operace

operace

Výpis příspěvků ke štítku „operace“

Hormonální antikoncepce může způsobit nádory, varují vědci. Riziko se zvyšuje už po roce

Se znepokojujícími výsledky ohledně běžně předepisované formy antikoncepce přišli francouzští vědci. V rozsáhlé studii popsali souvislost mezi dlouhodobým užíváním konkrétního druhu ze skupiny hormonů a vznikem nádorových onemocnění mozku. Pro výzkum využili data od 18 tisíc žen, které podstoupily operativní odstranění nádoru. Vědci přesto upozorňují, že je nezbytné provést ještě další výzkumy.

Ruskou televizní hvězdu našli v bytě mrtvou. Sousedé zalarmovali policii kvůli silnému zápachu

Hvězda ruských reality show Liberž Kpadonuová byla nalezena mrtvá ve svém bytě poté, co o ní přátelé neslyšeli přes měsíc. Policii zalarmovali sousedé, když ucítili z jejího apartmánu silný zápach. Šestatřicetiletá žena o sobě dala naposledy vědět v polovině února ve videu, v němž hovořila o svém zdraví. Přesnou příčinu úmrtí vyšetřuje policie, napsal web Daily Mail.

Místo přípravy svatby boj o život. Trojnásobná matka Lucie hledá naději v nákladné léčbě

Narození dětí, zásnuby a přípravy na stěhování. Před Lucií, trojnásobnou maminkou, stála do začátku léta 2023 budoucnost plná radosti, tu však překazila náhlá diagnóza: rakovina prsu. Místo chystání svatby tak diář zaplnily lékařské návštěvy. Lucie má za sebou náročnou léčbu, operaci, při níž přišla o obě prsa a většinu axilárních uzlin, její boj však nekončí. Rozšíření metastáz do dalších orgánů v těle je vysoce pravděpodobné, naději však představuje nejšetrnější imunoterapie na světě. Pojišťovna léčbu v zahraničí nehradí, do akce tak vložila Luciina blízká přítelkyně a založila sbírku na platformě Donio.

Přání vám splním a z politiky neodejdu, vzkázal Zeman z nemocnice

Exprezident Miloš Zeman v úterý večer na svém Facebooku poděkoval za přání brzkého uzdravení a zároveň prohlásil, že se nechystá z politiky odejít. Bývalý prezident je po čtvrteční operaci ve stabilizovaném, avšak vážném stavu. Musel být operován kvůli kritickému nedokrvení nohy, které způsobila krevní sraženina. Jak dlouho zůstane v nemocnici v pražském Motole, nelze nyní určit.

Detaily útoku na Smíchově: Dívku napadenou policistou ve slavnostní uniformě museli operovat

Jedna z aktérek napadení policisty v baru v pražském Smíchově musela vyhledat lékařské ošetření a dokonce podstoupit operaci. Během řádění opilého muže zákona totiž údajně utrpěla vážný úraz dolní končetiny. Všemu měl předcházet čin, kdy ji policista údajně skopnul z točitých schodů. Informují o tom Novinky.cz. Policista, který v podnapilém stavu zaútočil na skupinu návštěvnic, je již v pracovní neschopnosti.

Supermodelka 80. let odhalila rakovinu kůže náhodou. Ukázala fotky po vyoperování nádoru

Americká herečka a supermodelka Christie Brinkleyová na sociální síti odhalila, že jí bylo diagnostikováno zákeřné onemocnění. Že má rakovinu kůže, přitom zjistila úplnou náhodou. Doprovázela totiž jednu ze svých dcer na běžnou kontrolu k lékaři a při této příležitosti si nechala zkontrolovat podivnou tečku na obličeji. Nyní už má za sebou zákrok, při kterém jí byl nádor odstraněn.

Zeman zůstává po operaci v nemocnici. Exprezidentovi se daří dobře, ujistil veřejnost Mynář

Bývalý prezident Miloš Zeman po čtvrteční operaci krevní sraženiny v motolské nemocnici zůstává na jednotce intenzivní péče. Jeho zdravotní stav je stále vážný, ale stabilizovaný, nezhoršil se, odpověděla mluvčí nemocnice Pavlína Danková. Zemanův zdravotní stav zhodnotí a o dalším postupu rozhodne v pondělí ráno lékařské konzilium, řekl Zemanův spolupracovník a někdejší vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář.

Exprezident Zeman je po operaci nedokrvené nohy stabilizovaný. Jeho stav je ale vážný

Bývalý prezident Miloš Zeman je po čtvrteční operaci ve stabilizovaném, ale vážném stavu. Jak dlouho zůstane v nemocnici v pražském Motole, nelze nyní určit. Nemocnice to v pátek uvedla v tiskové zprávě. Podle ní byl exprezident operován kvůli kritickému nedokrvení nohy, které způsobila krevní sraženina. Brzké uzdravení Zemanovi popřál jeho nástupce v prezidentské funkci Petr Pavel.

Lékaři vyšli do boje s „tichým zabijákem“. Ročně usmrtí tisíce Čechů, o přežití rozhoduje čas

Když se začnou projevovat příznaky, bývá pozdě. Řeč je o rakovině slinivky břišní, které se mnohdy říká „tichý zabiják“. Je to jeden z nejzákeřnějších nádorů vůbec, a proto se jej lékaři snaží zachytit v co nejranějším stadiu. Již loni v Česku odstartoval program včasného vyhledávání této nemoci, založený na vyšetřování osob s vysokým rizikem vzniku rakoviny. V jaké výsledky odborníci doufají? A jak vybírají pacienty, které preventivně sledují? To lékaři probírali na 26. ročníku Hradeckých gastroenterologických dní.