CNN Prima News operace

operace

Výpis příspěvků ke štítku „operace“

Své srdce spatřila v muzeu. Je jako můj přítel, drželo mě při životě 22 let, řekla pacientka

20. května 2023 18:40

Žena se šla podívat na vlastní srdce do muzea. Osmatřicetiletá Jennifer Suttonová z Ringwoodu v anglickém hrabství Hampshire musela před 16 lety podstoupit životně důležitou transplantaci, při níž jí lékaři vyjmuli právě srdce. Nyní mohla svůj orgán spatřit jako muzejní exponát. Informuje o tom britská stanice BBC.

Uklízečka asistovala u operace. Nemocnice zakročila proti doktorovi, který si ji vzal k ruce

20. května 2023 08:39

Univerzitní nemocnice v západoněmecké Mohuči musela vysvětlovat případ z roku 2020, kdy jeden z jejích lékařů nechal u operace asistovat uklízečku bez jakéhokoli zdravotnického vzdělání. Vedení nemocnice vyjádřilo politování nad tím, že lékař vážně porušil předpisy, a ujistilo, že s ním rozvázalo pracovní poměr. Pacient, který podstoupil amputaci malíčku na noze, neměl kvůli neortodoxnímu postupu žádné komplikace, napsala agentura DPA.

Začala krvácet z nozder, plíseň jí sžírá cévu. Bez akutní operace klisně Quintě hrozí smrt

1. května 2023 10:41

Když začala jezdecká kobyla Quinta náhle krvácet z nozder, bylo jasné, že je něco špatně. Veterinář zjistil, že se jedná o plíseň ve vzdušném vaku, která postupně sžírá silně prokrvenou cévu. Pomoci může akutní operace, která je však velmi nákladná. Na stránkách Znesnáze21 proto vznikla sbírka, kde mohou lidé klisně pomoci, aby nevykrvácela.

Stal se obětí experimentu? Teenager nepřežil změnu pohlaví. Barbarské, kritizují operaci lidé

30. dubna 2023 11:16

Mělo se jednat o operaci, která měla 18letému transgender mladíkovi změnit život, kvůli komplikacím o něj však přišel. Případ z roku 2016, který nyní vyplaval do popředí zájmu, dokumentuje tragické úmrtí účastníka nizozemské studie, který podstoupil vaginoplastiku. Lékaři jako „příčinu smrti“ uvádí blokátory puberty, kvůli nimž se muži dostatečně nevyvinuly genitálie. I přesto však hormony potlačující dospívání trans lidem doporučují. Případ rozebral web The Post Millennial.

Mám zohavené genitálie a velké bolesti, říká Petr trpící vrozenou vadou. Pomoci může operace

19. dubna 2023 15:17

Petr trpí vzácnou vývojovou vadou zvanou hypospadie, což je vrozený rozštěp močové trubice na spodní straně penisu. Tato vada se dá diagnostikovat u chlapce již velmi brzy po narození. V jeho případě to ale nikdo neudělal. Petr se o své nemoci dozvěděl až v dospělosti. Když se s prosbou o pomoc obrátil na české specialisty, nepomohli mu. Po zpackané operaci v zahraničí teď trpí bolestmi a komplikovanými deformacemi. Petr se ale přesto nevzdává a chce podstoupit další operaci, která ovšem stojí šest tisíc euro (přibližně 140 240 korun).

Lilince se vzácným syndromem svitla naděje. Operace jí může změnit život, potřebuje pomoc

9. dubna 2023 10:24

Skoro sedmiletá Lilinka je veselá a chytrá holčička, kterou ale bohužel trápí řada diagnóz. Trpí vzácnou genetickou poruchou zvanou Crouzonův syndrom. Má problémy s dýcháním, příjmem potravy a trpí nedoslýchavostí. Nyní se jí naskytla možnost, že by mohla v americkém Texasu podstoupit operaci, která by jí mohla změnit život. Zákrok i následná léčba ovšem stojí 10 milionů korun. Její nejbližší proto prosí o pomoc.

Julia se probudila a řvala bolestí, hnily jí nohy. Nechoďte spát opilí, varuje po operaci

2. dubna 2023 11:57

Šestatřicetiletá Julia Andersonová v kanadském Ontariu v opilosti usnula po večeru s přáteli. Zůstala ležet v nepřirozené pozici, při níž si zablokovala průchod krve do nohou. Informuje o tom britský web The Mirror. Ženu probudila až neuvěřitelná bolest, následně došla ke strašlivému zjištění. Během noci jí začaly hnít nohy.