CNN Prima News operátoři

operátoři

Výpis příspěvků ke štítku „operátoři“

Jak vám můžu pomoci? Nechci housky, ale přežít! Operátoři v pandemii zachraňují životy

11. května 2021 07:46

Telefonní operátor společnosti Rohlik.cz zachránil život důchodci, který doma upadl, nemohl se pohnout, a číslo internetového obchodu s potravinami bylo jediné, které dokázal vytočit. V psychicky náročné pandemické době není tento příběh výjimkou. I operátoři dalších firem se teď někdy mění v linku důvěry a první pomoci.

Operátoři o SMS k očkování netušili. Vše zjistili až po spuštění systému

15. ledna 2021 10:56

Operátoři se dozvěděli o požadavku státu na SMS ověření při registraci k očkování proti nemoci COVID-19 až po spuštění systému. Na Twitteru to uvedl výkonný ředitel Asociace provozovatelů mobilních sítí Jiří Grund. Zakládajícími členy asociace jsou mobilní operátoři O2, T-Mobile a Vodafone, jejichž vyjádření zjišťujeme. Systém pro registraci lidí starších 80 let na očkování, který byl spuštěn v pátek v 8:00, měl problémy. SMS s PIN kódy pro registraci lidem přicházely se zpožděním.

Někteří klienti Vodafone si musí pořídit nový mobil kvůli vypnutí 3G sítě

8. července 2020 16:22

Mobilní operátor Vodafone plánuje vypnout 3G sítě v Česku k 31. březnu 2021. Kmitočty, na kterých tato starší síť funguje, operátor uvolní pro modernější 4G LTE a 5G. Jedno procento klientů Vodafonu, kteří aktuálně v síti 3G využívají mobilní internet, si budou muset vyměnit mobil. Kdo chce pouze telefonovat nebo psát SMS, telefon měnit nepotřebuje, uvedl ve středu Vodafone v tiskové zprávě.