Silně opilý řidič autobusu naboural u Brna do kontejnerů. Nadýchal čtyři promile, vezl 19 lidí

Žena blokovala autobus.

Řidič linkového autobusu na Vyškovsku byl silně opilý

Řidič linkového autobusu na Vyškovsku nadýchal policistům skoro čtyři promile, vezl 19 cestujících. Policisté jej obvinili z obecného ohrožení z nedbalosti, hrozí mu až pět let vězení. Na policejním webu o tom v úterý informovala mluvčí Petra Hrůzová.

Řidič převážel cestující z Brna směrem na Uherské Hradiště v pondělí před polednem. „Jeho nestandardní jízdy si všimly dvě ženy, které jely na pracovní pojížďky. Pokoušely se autobus předjet, ale ten přejížděl z pruhu do pruhu. Po chvíli se jim podařilo dostat před vůz veřejné dopravy a ve zpětném zrcátku sledovaly, zda není řidič nějak indisponován,“ popsala mluvčí na policejním webu.

ČTĚTE TAKÉ: Děti na Vyškovsku našly funkční granát, rozhodly se ho zakopat. Policii zalarmovala škola

Autobus i ženy zastavily u čerpací stanice u Slavkova u Brna, autobus tam naboural do kontejnerů na tříděný odpad. „Naštěstí se vše obešlo bez zranění. Co se ale nedalo přehlédnout, byl závan alkoholu u řidiče,“ uvedla mluvčí. Přivolaní policisté u dvaapadesátiletého řidiče provedli dechovou zkoušku, nadýchal 3,78 promile alkoholu. Za mřížemi může pro obecné ohrožení z nedbalosti skončit až na pět let.

VIDEO: Policejní záběry ze zadržení řidiče

Tagy:
Brno Uherské Hradiště řidič autobusu okres Vyškov trestná činnost, právo a spravedlnost