reklama
CNN Prima News Uherské Hradiště

Uherské Hradiště

Výpis příspěvků ke štítku „Uherské Hradiště“

Pěsti a kopance. Rozzuřený dav fotbalových fanoušků napadl policii, hlídka ujela

Aktualizováno

Policie v Uherském Hradišti prověřuje potyčku mezi hlídkou a fotbalovými fanoušky. Incident se odehrál v sobotu vedle stadionu po zápase Slovácko–Bohemians. Policie v souvislosti s incidentem zadržela pět lidí, za násilí proti úřední osobě a výtržnictví jim hrozí až čtyři roky vězení. Dva napadení policisté neutrpěli vážnější zranění, poškozené je však služební auto. Uvedla to policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Strážníci tvrdě zasáhli proti muži bez roušky, vedle plakal jeho syn. Zákon neporušili

Aktualizováno

Strážníci v Uherském Hradišti při svém zákroku proti muži bez roušky, který se stal 10. března, zákon neporušili. Nedopustili se žádného trestného činu ani přestupku, řekla ve středu policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Prověřování případu podle ní policie ukončila. Starosta města Stanislav Blaha (ODS) uvedl, že se strážníci, kteří byli po incidentu mimo službu, vracejí ke svým pracovním povinnostem.

Strážníci se také cítí ohroženi. Čekáme na očkování, tvrdí šéf městské policie

Policisté a strážníci jsou poslední dobou kritizováni veřejností za zákroky proti lidem, kteří nechtějí dodržovat vládní opatření proti koronaviru. V několika případech strhli tvrdě na zem lidi, kteří si například odmítají nasadit roušky a uvést svoji totožnost. Ředitel Městské policie Zlín Milan Kladníček v pořadu 360° Pavlíny Wolfové řekl, že i sami strážníci se mnohdy cítí ohroženi, protože též čekají na očkování.

Dohra tvrdého zákroku strážníků kvůli roušce. Šlo o známého rappera, poslal jim vzkaz

Muž, kterého ve středu strážníci v Uherském Hradišti zadrželi kvůli nenasazené roušce, se k celému incidentu vyjádřil přes svého advokáta. „Nekladl jsem odpor, přesto jsem byl strážníky inzultován. Mého syna nechali samotného na ulici,“ sdělil prostřednictvím právního zástupce Filipa Petráše webu SeznamZprávy.cz. Poškozeným je dle webu Blesk.cz známý rapper ze Zlína.

Nepřiměřené, řekl starosta k zásahu strážníků proti muži bez roušky. Měli zavolat policii

Aktualizováno

Strážníci v Uherském Hradišti ve středu odpoledne tvrdě zasáhli proti muži, který si venku odmítal nasadit roušku. Podle jeho manželky nebyl agresivní, ale nechtěl uposlechnout rozkazu městských policistů. Když muže zatýkali, vedle plakal jeho tříletý syn. Starosta města Stanislav Blaha se za zákrok strážníků omluvil. Případ prošetří Policie České republiky.

reklama