CNN Prima News Uherské Hradiště

Uherské Hradiště

Výpis příspěvků ke štítku „Uherské Hradiště“

Kocáb: O kandidatuře se rozhodnu na poslední chvíli, představa prezidenta z StB mě děsí

31. července 2022 11:01

Hudebník a bývalý ministr pro lidská práva Michael Kocáb se o své případné kandidatuře na prezidenta rozhodne na poslední chvíli. ČTK to řekl v Uherském Hradišti na Letní filmové škole, kde měl v sobotu večer premiéru dokument Olgy Sommerové nazvaný Michael Kocáb – rocker versus politik. První kolo prezidentských voleb se uskuteční 13. a 14. ledna příštího roku. Zájem o účast ve volbách má přes 20 uchazečů, někteří ale kandidaturu zatím nepotvrdili.

Z Terezy H. je hvězda Instagramu. Jak si krátila čas ve vězení a co vzkazuje rýpalům?

3. července 2022 06:48

V pákistánském vězení strávila Tereza H. necelé čtyři roky. Letos na jaře se však mohla 26letá dívka vrátit zpět do Česka. Nějaký čas o sobě nedávala vědět, před pár dny se to ale definitivně změnilo. Tereza si založila účet na Instagramu, kam přidává jeden příspěvek za druhým. A zatímco před pár dny měla stovky sledujících, dnes už se jejich číslo vyšplhalo téměř ke 20 tisícům. Fanouškům na sociální síti mimo jiné prozradila také to, že už si našla práci.

Ani po 10 letech neskončil případ mrtvých dívek na rallye Lopeník. Soud bude pokračovat

31. května 2022 08:51

Státní zástupce Tomáš Pindur podal odvolání proti zprošťující části dubnového rozsudku Okresního soudu v Uherském Hradišti v případu rallye v Lopeníku na Uherskohradišťsku. Závodní auto řízené advokátem Michaelem Bartončíkem tam na podzim 2012 srazilo šest lidí stojících u trati. Čtyři dívky zemřely, další dva lidé utrpěli zranění. Odvolal se i Petr Plášek, jediný z pěti obžalovaných, kterého soud v kauze uznal vinným. Případem se tedy bude zabývat krajský soud, řekl v úterý mluvčí uherskohradišťského okresního soudu Michal Tománek.

Pracoval v cihelně a měl umělecký kumšt v rodině. Odkud pocházel Josef Abrhám?

18. května 2022 00:21

Smrt Josefa Abrháma zasáhla celé Česko. Legendární herec, který zemřel v pondělí v podvečer, se zapsal do paměti lidí díky nespočtu rolí, které ztvárnil na filmovém plátně i divadelních prknech. Na známého umělce před lety zavzpomínali také jeho bývalí spolužáci z Kunovic. Abrhám se totiž narodil ve Zlíně, celé dětství ale prožil na Uherskohradišťsku.