Opilý řidič chtěl podplatit policisty: Za 10 tisíc mě odvezete domů a budeme v klidu

Zběsilé jízdy řidiče pražskými ulicemi si všimli policisté a vozidlo zastavili. Dechová zkouška ukázala, že za volantem seděl opilý. Alkohol ale nakonec není jediným problémem tohoto šoféra. Policisty se totiž pokusil uplatit a skončil v cele. Případ se stal už na konci srpna, policie o něm ale informovala až nyní.

Hodně nejistá jízda jednoho z řidičů upoutala 28. srpna pozornost hlídkujících policistů. „Policisté si všimli vozidla kolem 21. hodiny v Mukařovského ulici,“ popsal policejní mluvčí Jan Rybanský. Muži zákona proto usoudili, že ho nemůžou nechat pokračovat a riskantní manévrování na silnici brzy ukončili.

„Bylo vidět, že má opožděné reakce, několikrát musel zastavit, couvnout, potom se zase rozjet. Následně jsme se za ním vydali a vozidlo předepsaným způsobem zastavili,“ informoval policista hlídkové služby Prahy 2 Jan Kocián.

Muž se nebránil a ihned zastavil. Krátce poté, co ze svého vozidla vystoupil, se policistům potvrdilo, že za volantem neměl co dělat. Nadýchal totiž přes dvě promile.

„Přiznal se, že navštívil kasino, kde si dal pár skleniček. Následně si měl zavolat službu, která ho převeze domů. Ta nepřijela, a tak se rozhodl, že pojede domu po vlastní ose,“ doplnil Kocián.

Situace ale ještě vygradovala, muž se snažil hlídku uplatit. „Pomůžete mně?“ ptal se policistů. „Já vám dám deset tisíc, abychom to vyřešili, a pomůžete mně se dostat domů a odřídíte moje auto,“ pokračoval. „Vy jste teď řekl, že mi dáte deset tisíc?“ ujistil se jeden z policistů. „Já to nemyslím tak, že si vás chci koupit,“ odmítl muž.

Policistům pak ale dokonce nabízel i klíčky od svého vozu, aby ho odvezli domů a celou věc zkrátka nechali být. „Dovezte mě domů a bude to v klidu,“ prohlásil řidič. Hlídka ale byla nekompromisní, muže naložila do policejního auta a převezla na služebnu.

Teď už je muž obviněný z podplácení a také z řízení pod vlivem návykové látky. V případě odsouzení může skončit až na šest let ve vězení.

Tohle přitom není za poslední dobu jediný případ.  Z problémů se zákonem se snažil v polovině prázdnin vykoupit i mladý opilý řidič – penězi a tak trochu i s pomocí kofeinu. Jenže měl smůlu, s nadsázkou řečeno nenarazil zrovna na milovníky kávy.

Tagy: