reklama

Opilý řidič chtěl podplatit policisty: Za 10 tisíc mě odvezete domů a budeme v klidu

Zběsilé jízdy řidiče pražskými ulicemi si všimli policisté a vozidlo zastavili. Dechová zkouška ukázala, že za volantem seděl opilý. Alkohol ale nakonec není jediným problémem tohoto šoféra. Policisty se totiž pokusil uplatit a skončil v cele. Případ se stal už na konci srpna, policie o něm ale informovala až nyní.

reklama

Hodně nejistá jízda jednoho z řidičů upoutala 28. srpna pozornost hlídkujících policistů. „Policisté si všimli vozidla kolem 21. hodiny v Mukařovského ulici,“ popsal policejní mluvčí Jan Rybanský. Muži zákona proto usoudili, že ho nemůžou nechat pokračovat a riskantní manévrování na silnici brzy ukončili.

K tématu

„Bylo vidět, že má opožděné reakce, několikrát musel zastavit, couvnout, potom se zase rozjet. Následně jsme se za ním vydali a vozidlo předepsaným způsobem zastavili,“ informoval policista hlídkové služby Prahy 2 Jan Kocián.

Muž se nebránil a ihned zastavil. Krátce poté, co ze svého vozidla vystoupil, se policistům potvrdilo, že za volantem neměl co dělat. Nadýchal totiž přes dvě promile.

„Přiznal se, že navštívil kasino, kde si dal pár skleniček. Následně si měl zavolat službu, která ho převeze domů. Ta nepřijela, a tak se rozhodl, že pojede domu po vlastní ose,“ doplnil Kocián.

Situace ale ještě vygradovala, muž se snažil hlídku uplatit. „Pomůžete mně?“ ptal se policistů. „Já vám dám deset tisíc, abychom to vyřešili, a pomůžete mně se dostat domů a odřídíte moje auto,“ pokračoval. „Vy jste teď řekl, že mi dáte deset tisíc?“ ujistil se jeden z policistů. „Já to nemyslím tak, že si vás chci koupit,“ odmítl muž.

K tématu

Policistům pak ale dokonce nabízel i klíčky od svého vozu, aby ho odvezli domů a celou věc zkrátka nechali být. „Dovezte mě domů a bude to v klidu,“ prohlásil řidič. Hlídka ale byla nekompromisní, muže naložila do policejního auta a převezla na služebnu.

Teď už je muž obviněný z podplácení a také z řízení pod vlivem návykové látky. V případě odsouzení může skončit až na šest let ve vězení.

Tohle přitom není za poslední dobu jediný případ.  Z problémů se zákonem se snažil v polovině prázdnin vykoupit i mladý opilý řidič – penězi a tak trochu i s pomocí kofeinu. Jenže měl smůlu, s nadsázkou řečeno nenarazil zrovna na milovníky kávy.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Situace je vážná, druhá nejhorší v EU, říká Hamáček po jednání krizového štábu

Situace je vážná, druhá nejhorší v EU, říká Hamáček po jednání krizového štábu

  • Aktualizováno

V pondělí poprvé od června zasedal Ústřední krizový štáb v čele s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD), aby projednal další postup a opatření kvůli poslednímu vývoji koronavirové pandemie. Šéf resortu vnitra po jednání prohlásil, že ČR má aktuálně druhou nejhorší situaci v EU podle počtu nakažených na 100 tisíc, a že situace je vážná.

reklama
Komentář: Babiš padá vzhůru a mění značku. Proč se jeho odpůrci radují předčasně?
Komplikace před Roland Garros? Tenistka Plíšková musela skrečovat finále v Římě
Šmucler: Vojtěch byl jeden z nejlepších ministrů. Na COVID-19 si za měsíce nikdo nevzpomene
reklama
reklama
Plukovník a šachista, který má porazit koronavirus. Kdo je Roman Prymula?

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Státní rozpočet se schodkem 116 miliard? Počítejme s trojnásobkem, varují ekonomové
Ředitelé nemocnic volají po nouzovém stavu, jde o nákup ochranných pomůcek
Další články
reklama
reklama