reklama

Opilý řidič chtěl podplatit policisty: Za 10 tisíc mě odvezete domů a budeme v klidu

Zběsilé jízdy řidiče pražskými ulicemi si všimli policisté a vozidlo zastavili. Dechová zkouška ukázala, že za volantem seděl opilý. Alkohol ale nakonec není jediným problémem tohoto šoféra. Policisty se totiž pokusil uplatit a skončil v cele. Případ se stal už na konci srpna, policie o něm ale informovala až nyní.

reklama

Hodně nejistá jízda jednoho z řidičů upoutala 28. srpna pozornost hlídkujících policistů. „Policisté si všimli vozidla kolem 21. hodiny v Mukařovského ulici,“ popsal policejní mluvčí Jan Rybanský. Muži zákona proto usoudili, že ho nemůžou nechat pokračovat a riskantní manévrování na silnici brzy ukončili.

K tématu

„Bylo vidět, že má opožděné reakce, několikrát musel zastavit, couvnout, potom se zase rozjet. Následně jsme se za ním vydali a vozidlo předepsaným způsobem zastavili,“ informoval policista hlídkové služby Prahy 2 Jan Kocián.

Muž se nebránil a ihned zastavil. Krátce poté, co ze svého vozidla vystoupil, se policistům potvrdilo, že za volantem neměl co dělat. Nadýchal totiž přes dvě promile.

„Přiznal se, že navštívil kasino, kde si dal pár skleniček. Následně si měl zavolat službu, která ho převeze domů. Ta nepřijela, a tak se rozhodl, že pojede domu po vlastní ose,“ doplnil Kocián.

Situace ale ještě vygradovala, muž se snažil hlídku uplatit. „Pomůžete mně?“ ptal se policistů. „Já vám dám deset tisíc, abychom to vyřešili, a pomůžete mně se dostat domů a odřídíte moje auto,“ pokračoval. „Vy jste teď řekl, že mi dáte deset tisíc?“ ujistil se jeden z policistů. „Já to nemyslím tak, že si vás chci koupit,“ odmítl muž.

K tématu

Policistům pak ale dokonce nabízel i klíčky od svého vozu, aby ho odvezli domů a celou věc zkrátka nechali být. „Dovezte mě domů a bude to v klidu,“ prohlásil řidič. Hlídka ale byla nekompromisní, muže naložila do policejního auta a převezla na služebnu.

Teď už je muž obviněný z podplácení a také z řízení pod vlivem návykové látky. V případě odsouzení může skončit až na šest let ve vězení.

Tohle přitom není za poslední dobu jediný případ.  Z problémů se zákonem se snažil v polovině prázdnin vykoupit i mladý opilý řidič – penězi a tak trochu i s pomocí kofeinu. Jenže měl smůlu, s nadsázkou řečeno nenarazil zrovna na milovníky kávy.

Další hlavní zprávy

Daně

Vládní daňový balíček: Nejbohatší získají desetkrát víc než nejchudší, tvrdí ekonomové

Vládní daňový balíček: Nejbohatší získají desetkrát víc než nejchudší, tvrdí ekonomové

Poslanci schválené zrušení superhrubé mzdy představuje obrovskou úlevu hlavně pro dvacet procent nejvýdělečnějších Čechů. Ti na snížení daní vydělají přes 32 miliard korun ročně, zatímco dolních dvacet procent jen kolem tří miliard. Daňový balíček tedy nejbohatším přinese desetinásobné zvýšení čistých výdělků v porovnání s těmi nejchudšími. Vyplývá to z analýzy think tanku IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd České republiky.

Koronavirus

Před a po. Zdravotní sestry ukazují, jak je změnily těžké směny během pandemie

Před a po. Zdravotní sestry ukazují, jak je změnily těžké směny během pandemie

Zdravotní sestra Kathryn sdílela na sociální síti Twitter fotografie, které zachycují, jakou vizuální změnu prodělala od té doby, kdy na jaře absolvovala zdravotnickou školu a poté začala pracovat s pacienty nakaženými koronavirem. Její příspěvek se velmi rychle začal šířit po sociálních sítích. Ke sdílení podobných fotografií se přidávají i další sestřičky v nemocnicích.

reklama
Atoly plodnosti s magickými silami? Italské ostrovy jako sexuální poutní místa
reklama
reklama
Babiš: Do Vánoc se dostaneme maximálně na stupeň 3, lepší to nebude

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Další články
reklama
reklama