reklama
CNN Prima News úplatky

úplatky

Výpis příspěvků ke štítku „úplatky“

Exředitel Homolky Dbalý nastoupil do vězení. Za úplatky a zakázky dostal sedm let

Bývalý ředitel Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý, odsouzený za korupci, v úterý nastoupil do věznice v pražské Ruzyni. Informovala o tom Česká televize. Podle lednového rozsudku pražského vrchního soudu si má za ovlivňování zakázek a přijímání úplatků odpykat sedm let. Součástí verdiktu, který byl prvním pravomocným rozhodnutím v Dbalého korupčních kauzách, byl i peněžitý trest 10,9 milionu a povinnost nahradit nemocnici škodu 49,5 milionu korun.

Korupce na magistrátu? Policie vyšetřuje podnikatele kvůli zahrádkám v centru Prahy

Pražská policie se zabývá kauzou úplatků na magistrátu. V té figuruje především vlivný pražský podnikatel z oblasti pohostinství. Podle informací CNN Prima NEWS je obviněn podnikatel a majitel několika luxusních hotelů v centru Prahy P. B. V kauze se řeší, zda docházelo ze strany podnikatele k uplácení pražských politiků výměnou za to, že se postaví na stranu provozovatelů restauračních služeb a budou podporovat zachování předzahrádek v centru města.

Nejvyšší soud potvrdil trest pro Ratha. Exhejtman chystá stížnost do Štrasburku

Nejvyšší soud (NS) odmítl všechna dovolání aktérů první větve korupční kauzy kolem bývalého středočeského hejtmana za ČSSD Davida Ratha. Neuspělo ani státní zastupitelství, které podávalo dovolání v neprospěch odsouzených. Šlo o sofistikovanou trestnou činnost, důkazů je dostatek, uvedl NS v odůvodnění. Už ve středu o výsledku informoval advokát někdejšího politika Roman Jelínek a soud verdikt s plným odůvodněním oficiálně zpřístupnil na úřední desce. Rath je ve vězení, odpykává si osmiletý trest.

Dbalý dostal sedm let vězení za braní úplatků, rozhodl odvolací soud

Někdejší ředitel Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý si za ovlivňování zakázek a přijímání úplatků odpyká sedm let vězení. Ve středu o tom rozhodl pražský Vrchní soud. Součástí verdiktu je peněžitý trest 10,9 milionu a povinnost nahradit nemocnici škodu 49,5 milionu korun. Lékař se z dnešního zasedání omluvil, svou vinu od počátku stíhání odmítá. Rozsudek je prvním pravomocným rozhodnutím v Dbalého korupčních kauzách. Čelí ještě dalším dvěma obžalobám.

Předepisovali léky podle přání farmaceutických firem. Desítkám lékařů hrozí vězení

Policie navrhla obžalovat dalších 66 lékařů a zástupců farmaceutických firem v rozsáhlé korupční kauze, která se týká přednostního předepisování konkrétních léků, uvedl v úterý mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. Celkovou výši úplatků předaných lékařům vyčíslili kriminalisté na zhruba 12 milionů korun. V kauze policisté už během dřívějších let obvinili kolem dvou stovek osob.

Jak zemřel bývalý prezident slovenské policie? Vdova zpochybňuje sebevraždu

Nedávná smrt bývalého prezidenta slovenské policie Milana Lučanského za zdmi věznice je v zemi našich východních sousedů jedním z hlavních témat posledních dní. Správa věznic i ministryně spravedlnosti Mária Kolíková oznámily, že exšéf policie, který byl ve vězení kvůli obvinění z korupce, zemřel den po svém pokusu o sebevraždu. Ne každý však tuto verzi přijímá. Objevují se názory, že Lučanský mohl být ve věznici zavražděn.

Opilý řidič se snažil uplatit policisty 600 korunami. Buďme lidi, naléhal

Středočeští policisté zastavili řidiče, který nadýchal přes jedno promile alkoholu. Stalo se tak dva dny před Štědrým dnem, ale informovali o tom až nyní. A jako by to nestačilo, snažil se policisty uplatit. Policie zveřejnila část konverzace, kterou natočil jeden ze zasahujících mužů zákona. Policisté muže obvinili z ohrožení pod vlivem návykové látky a podplácení.

Opilé řidičky se pokusily uplatit policisty. Hrozí jim šest let vězení

Dvěma ženám, které v noci na pondělí v Praze řídily opilé a pokusily se uplatit zasahující hlídku, hrozí až šest let vězení. Uvedl to mluvčí policie Richard Hrdina. U první, 53leté ženy, dechová zkouška prokázala jedno promile. Následně se přiznala, že pila s kamarádkou vodku. Druhá nadýchala 1,5 promile. Obě nabízely úplatky kolem deseti tisíc korun.

reklama