CNN Prima News úplatky

úplatky

Výpis příspěvků ke štítku „úplatky“

Jurečka mi nabídl za rezignaci „držhubné“, tvrdí Najmon. Případem se začala zabývat policie

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) měl nabídnout bývalému řediteli Úřadu práce Viktoru Najmonovi „odstupné“ za to, že v tichosti odejde. Dokazuje to nahrávka, kterou zveřejnil web iDnes. Tu pořídil Najmon, kterého z funkce nakonec odvolal sám šéf resortu. Jurečka se zatím k záznamu nevyjádřil. Policie ČR na Twitteru potvrdila, že se případem zabývá.

Obchodník s radiostanicemi a údajný úplatkář. Kdo byl zesnulý Petr Adam z kauzy Hlubuček?

Podnikatel, jednatel a muž, který se podle obvinění snažil skrze úplatky zmanipulovat veřejné zakázky. V pondělí večer zemřel obviněný obchodník s telekomunikacemi Petr Adam, jeho tělo nalezli policisté v domě v pražských Stodůlkách. Podle deníku MF Dnes měl spáchat sebevraždu, přesnou příčinu určí až nařízená soudní pitva. V kauze Dozimetr kolem pražského dopravního podniku měl figurovat jako člověk, který opakovaně nabízel statisícové úplatky ve snaze zmanipulovat veřejné zakázky.

Čižinský: Kauza Hlubuček se týká i Spolu. Ve hře je policejní ochrana pro Scheinherra

Kauza Hlubuček není pouze problém hnutí STAN, ale také koalice Spolu, napsal na sociálních sítích starosta Prahy 7 a šéf uskupení Praha sobě Jan Čižinský. Podle něj se jeho stranický kolega Adam Scheinherr, na jehož impuls se spustilo rozsáhlé policejní vyšetřování, ocitl pod palbou kritiky a útoků. Čižinský pro CNN Prima NEWS podotkl, že Praha sobě zvažuje žádost o policejní ochranu právě pro Scheinherra.

Pospíšil žaluje Čižinského: Lže o mém sesazení, s Hlubučkovou kauzou nemám nic společného

Kauza pražského dopravního podniku rozvířila spor mezi zástupci uskupení Praha sobě a TOP 09. Europoslanec a šéf pražské TOP 09 Jiří Pospíšil plánuje podat žalobu na starostu Prahy 7 Jana Čižinského kvůli jeho výrokům na sociálních sítích. Podle lídra Prahy sobě se jeden z podezřelých – Matej Augustín – stal ekonomickým ředitelem dopravního podniku i díky TOP 09. To pak mělo vést k sesazení Pospíšila z funkce šéfa zastupitelského klubu na pražském magistrátu.

Hnutí STAN kvůli Hlubučkově kauze prověřuje obdržené dary. Chce vrátit statisíce korun

Vládní hnutí Starostové a nezávislí (STAN) v souvislosti s korupční kauzou v pražském dopravním podniku prověřuje obdržené dary. Plánuje, že vrátí všechny dary spojené s podnikatelem a lobbistou Michalem Redlem, který patrně patří mezi trojici obviněných s uvalenou vazbou. Do této trojice patří i již bývalý náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). Spojitost s Redlem zatím našlo hnutí u daru 300 tisíc korun z roku 2020, uvedlo v tiskové zprávě.

Vzešla ze stejného prostředí. Pražská opozice kritizuje Hlubučkovu náhradnici, chce audit

Nová pražská náměstkyně a radní pro životní prostředí Jana Plamínková (STAN), která nahradila Petra Hlubučka (STAN), vzešla ze stejného prostředí jako její zadržený předchůdce. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to prohlásil opoziční zastupitel a šéf pražské buňky hnutí ANO Ondřej Prokop. Ten společně se Zdeňkem Zajíčkem (ODS) volá po tom, aby se celá kauza týkající se zejména pražského dopravního podniku řádně prošetřila auditem.