CNN Prima News úplatky

úplatky

Výpis příspěvků ke štítku „úplatky“

Dovolená za peníze gangů. Bývalý protidrogový agent promluvil: Boj proti drogám je jen hra

19. listopadu 2022 16:18

Je válka proti drogám jen hra? Alespoň podle případu bývalého agenta amerického Úřadu pro potírání drog (DEA) to tak vypadá. Při své práci si užíval výletů do Evropy, večírků, striptýzových klubů a dalších benefitů financovaných drogovými kartely. A pozor, nešlo o výjimku. Jeden z agentů přiznal, že to byla běžná praxe.

Obchodník s radiostanicemi a údajný úplatkář. Kdo byl zesnulý Petr Adam z kauzy Hlubuček?

21. června 2022 15:03

Podnikatel, jednatel a muž, který se podle obvinění snažil skrze úplatky zmanipulovat veřejné zakázky. V pondělí večer zemřel obviněný obchodník s telekomunikacemi Petr Adam, jeho tělo nalezli policisté v domě v pražských Stodůlkách. Podle deníku MF Dnes měl spáchat sebevraždu, přesnou příčinu určí až nařízená soudní pitva. V kauze Dozimetr kolem pražského dopravního podniku měl figurovat jako člověk, který opakovaně nabízel statisícové úplatky ve snaze zmanipulovat veřejné zakázky.

Čižinský: Kauza Hlubuček se týká i Spolu. Ve hře je policejní ochrana pro Scheinherra

18. června 2022 19:44

Kauza Hlubuček není pouze problém hnutí STAN, ale také koalice Spolu, napsal na sociálních sítích starosta Prahy 7 a šéf uskupení Praha sobě Jan Čižinský. Podle něj se jeho stranický kolega Adam Scheinherr, na jehož impuls se spustilo rozsáhlé policejní vyšetřování, ocitl pod palbou kritiky a útoků. Čižinský pro CNN Prima NEWS podotkl, že Praha sobě zvažuje žádost o policejní ochranu právě pro Scheinherra.

Pospíšil žaluje Čižinského: Lže o mém sesazení, s Hlubučkovou kauzou nemám nic společného

18. června 2022 16:43

Kauza pražského dopravního podniku rozvířila spor mezi zástupci uskupení Praha sobě a TOP 09. Europoslanec a šéf pražské TOP 09 Jiří Pospíšil plánuje podat žalobu na starostu Prahy 7 Jana Čižinského kvůli jeho výrokům na sociálních sítích. Podle lídra Prahy sobě se jeden z podezřelých – Matej Augustín – stal ekonomickým ředitelem dopravního podniku i díky TOP 09. To pak mělo vést k sesazení Pospíšila z funkce šéfa zastupitelského klubu na pražském magistrátu.

Hnutí STAN kvůli Hlubučkově kauze prověřuje obdržené dary. Chce vrátit statisíce korun

18. června 2022 15:25

Vládní hnutí Starostové a nezávislí (STAN) v souvislosti s korupční kauzou v pražském dopravním podniku prověřuje obdržené dary. Plánuje, že vrátí všechny dary spojené s podnikatelem a lobbistou Michalem Redlem, který patrně patří mezi trojici obviněných s uvalenou vazbou. Do této trojice patří i již bývalý náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). Spojitost s Redlem zatím našlo hnutí u daru 300 tisíc korun z roku 2020, uvedlo v tiskové zprávě.

Vzešla ze stejného prostředí. Pražská opozice kritizuje Hlubučkovu náhradnici, chce audit

18. června 2022 06:51

Nová pražská náměstkyně a radní pro životní prostředí Jana Plamínková (STAN), která nahradila Petra Hlubučka (STAN), vzešla ze stejného prostředí jako její zadržený předchůdce. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to prohlásil opoziční zastupitel a šéf pražské buňky hnutí ANO Ondřej Prokop. Ten společně se Zdeňkem Zajíčkem (ODS) volá po tom, aby se celá kauza týkající se zejména pražského dopravního podniku řádně prošetřila auditem.

Ukrajinci se bojí jedniček. Je to nejhorší známka, říká pedagog, který zdarma učí uprchlíky

22. dubna 2022 05:56

Chvíli to trvá, než si ukrajinské děti zvyknou, že jednička je v českých školách nejlepší známkou. „Několik ukrajinských rodičů se mě vyděšeně ptalo, proč zrovna jejich dítě muselo dostat jedničku. Na Ukrajině je to nejhorší známka, naše pětka,“ říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS 55letý pedagog Vladimír Kovář z Loštic na Olomoucku. Nyní se věnuje jazykové výuce dospělých uprchlíků, uvádí je také do české reality. „Zažívají i civilizační nárazy, na Ukrajině třeba nic nejde bez úplatků, korupce je všudypřítomná,“ říká.

Milion Berbrovi za titul Slavie? Tvrdík to popírá. Policejní odposlechy zmiňují i rasismus

12. prosince 2021 16:28

V policejním spisu ke kauze bývalého místopředsedy Fotbalové asociace ČR (FAČR) Romana Berbra se píše i o milionovém úplatku od pražské Slavie. Ten měl mít Berbr od klubu přislíbený, pokud vyhraje titul. Fotbalový boss měl mimo jiné pomáhat i s ovlivňováním rozhodčích v kvalifikaci Ligy mistrů, píše web efotbal.cz. Předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík informace popřel.