reklama
CNN Prima News úplatky

úplatky

Výpis příspěvků ke štítku „úplatky“

Soudce Elischer dostal devět let vězení. Soud ho potrestal za úplatky a zneužití pravomoci

26. listopadu 2021 11:05

Pražský městský soud v pátek potrestal devíti lety vězení soudce Vrchního soudu v Praze Ivana Elischera za zneužití pravomoci, přijímání úplatků, neoprávněný přístup do počítačového systému a nadržování. Obžaloba tvrdí, že soudce bral úplatky od vietnamské komunity, která chtěla ovlivnit rozhodování v některých odvolacích řízeních o drogové kriminalitě. Elischer to popírá. Rozhodnutí není pravomocné.

Úplatkářství a zneužití důvěry. Rakouské úřady začaly vyšetřovat kancléře Kurze

6. října 2021 17:03
Aktualizováno

Rakouský kancléř Sebastian Kurz je vyšetřován pro podezření z úplatkářství a zneužití důvěry. Podle agentury Reuters to ve středu oznámili rakouští protikorupční prokurátoři. Stalo se tak po razii v centrále Kurzových lidovců (ÖVP), v kancléřství a na ministerstvu financí. Rakouské úřady zároveň oznámily, že spolu s Kurzem vyšetřují dalších devět lidí. Kancléř očekává, že obvinění se ukážou jako nepravdivá.

FIFA získá miliardy z úplatkářské aféry zkorumpovaných úředníků. Řeší, co s nimi

4. října 2021 22:01

Mezinárodní fotbalová federace (FIFA) získá po vynesení rozsudků nad zkorumpovanými funkcionáři od amerického ministerstva spravedlnosti až 201 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun. Činovníci měli za úplatu ovlivňovat, kde se budou hrát nejprestižnější turnaje jako mistrovství světa, nebo vydělávat na prodeji televizních práv. Peníze by měly putovat na charitativní projekty.

Exředitel Homolky Dbalý nastoupil do vězení. Za úplatky a zakázky dostal sedm let

1. června 2021 13:22

Bývalý ředitel Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý, odsouzený za korupci, v úterý nastoupil do věznice v pražské Ruzyni. Informovala o tom Česká televize. Podle lednového rozsudku pražského vrchního soudu si má za ovlivňování zakázek a přijímání úplatků odpykat sedm let. Součástí verdiktu, který byl prvním pravomocným rozhodnutím v Dbalého korupčních kauzách, byl i peněžitý trest 10,9 milionu a povinnost nahradit nemocnici škodu 49,5 milionu korun.

Korupce na magistrátu? Policie vyšetřuje podnikatele kvůli zahrádkám v centru Prahy

22. dubna 2021 05:03

Pražská policie se zabývá kauzou úplatků na magistrátu. V té figuruje především vlivný pražský podnikatel z oblasti pohostinství. Podle informací CNN Prima NEWS je obviněn podnikatel a majitel několika luxusních hotelů v centru Prahy P. B. V kauze se řeší, zda docházelo ze strany podnikatele k uplácení pražských politiků výměnou za to, že se postaví na stranu provozovatelů restauračních služeb a budou podporovat zachování předzahrádek v centru města.

Nejvyšší soud potvrdil trest pro Ratha. Exhejtman chystá stížnost do Štrasburku

17. března 2021 13:28

Nejvyšší soud (NS) odmítl všechna dovolání aktérů první větve korupční kauzy kolem bývalého středočeského hejtmana za ČSSD Davida Ratha. Neuspělo ani státní zastupitelství, které podávalo dovolání v neprospěch odsouzených. Šlo o sofistikovanou trestnou činnost, důkazů je dostatek, uvedl NS v odůvodnění. Už ve středu o výsledku informoval advokát někdejšího politika Roman Jelínek a soud verdikt s plným odůvodněním oficiálně zpřístupnil na úřední desce. Rath je ve vězení, odpykává si osmiletý trest.

Rozklad státní správy, politická korupce. Česko se zhoršuje, varuje Transparency

28. ledna 2021 07:24

Hlavní příčiny propadu Česka v indexu vnímání korupce jsou podle české pobočky organizace Transparency International (TIC) tři: ohýbání pravidel ve prospěch určitých ekonomických skupin, rozklad státní správy a případy politické korupce. Česko si v roce 2020 pohoršilo oproti předchozímu roku o pět míst a mezi 180 sledovanými zeměmi mu patří 49. příčka.

Dbalý dostal sedm let vězení za braní úplatků, rozhodl odvolací soud

27. ledna 2021 15:36

Někdejší ředitel Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý si za ovlivňování zakázek a přijímání úplatků odpyká sedm let vězení. Ve středu o tom rozhodl pražský Vrchní soud. Součástí verdiktu je peněžitý trest 10,9 milionu a povinnost nahradit nemocnici škodu 49,5 milionu korun. Lékař se z dnešního zasedání omluvil, svou vinu od počátku stíhání odmítá. Rozsudek je prvním pravomocným rozhodnutím v Dbalého korupčních kauzách. Čelí ještě dalším dvěma obžalobám.

reklama