CNN Prima News opilý řidič

opilý řidič

Výpis příspěvků ke štítku „opilý řidič“

Pokuty se až zdvojnásobily, hříšníci mezi řidiči ale nezmizeli. Odmítnutí testu vyjde draho

Policisté při výběru pokut přitvrdili. Zatímco v loňském lednu vybrali za přestupky 22,1 milionu korun, letos částka dosáhla více než dvojnásobku, činila 49,3 milionu korun. Pokutovaných přitom bylo v obou obdobích přibližně stejně. Třeba odmítnutí testu na alkohol či drogy vyjde velmi draho. Pokud řidič kamionu způsobí smrtelnou nehodu s přetíženým tahačem, může si vyslechnout i desetiletý verdikt. Data zveřejnil web iDnes.cz.

Nepoučitelný řidič v Chrudimi. Dvakrát po sobě ho chytla policie, nadýchal téměř dvě promile

Hned dvakrát po sobě chytili chrudimští policisté opilého řidiče. Z prvního chycení se nepoučil a o pět hodin později seděl ve stejném autě za volantem zase. V obou případech nadýchal téměř dvě promile. Přiznal, že si dal několik piv. Další záchyt měli dálniční policisté z D11, kde narazili na motorkáře, který jel na stroji bez registrační značky. V celostátním pátrání byl jak on, tak i motorka.

Opilec ujížděl policii, v autě vezl děti. Jde do vězení, krajská soudkyně ale chtěla vyšší trest

Nezodpovědný muž, který řídil opilý, v autě vezl dvě děti a nakonec ujížděl strážníkům ve Znojmě, půjde na pět let do vězení. Rozhodl o tom odvolací senát Krajského soudu v Brně. Divoká honička se odehrála před třemi lety, kdy se strážníci pokusili zkontrolovat šoféra osobáku. Jenže ten místo toho šlápl na plyn a snažil se zmizet.

Vypil litr tvrdého a sedl do autobusu s 20 lidmi. Řidiče z Břeclavska jeho šéf marně shání

Skoro 3,5 promile alkoholu a za sebou dvacet cestujících, jejichž zdraví a životy se rozhodl riskovat. To je případ řidiče autobusu z Břeclavska, o kterém jsme vás už informovali. Muž za volantem na zastávce usnul a cestující z obav o jeho zdraví zavolali záchranáře. Ti už věděli, která bije, a přivolaní policisté naměřili řidiči přes 3 promile alkoholu v dechu. Štábu CNN Prima NEWS se podařilo mluvit s jeho zaměstnavatelem.

Honička s opilým řidičem skončila překvapením policistů. Ukázal jim řidičák na loď

S agresivním řidičem měli v sobotu co do činění policisté v Praze 9. Muž za volantem bílého osobního auta nejdříve najížděl na chodníky. Proto ho chtěla hlídka zastavit. Muž však v tu chvíli sešlápl plyn. Během honičky ohrožoval na silnici ostatní řidiče, dokonce objel i policejní zátaras. Nakonec ho policisté ale přece jen zastavili a nestačili se divit.