CNN Prima News orchestr

orchestr

Výpis příspěvků ke štítku „orchestr“

Hollywoodští skladatelé zazářili v Praze. Představili hudbu k ikonickým filmům i videohrám

Obecní dům i tento rok poctila vzácná návštěva, hollywoodští skladatelé v něm 18. dubna představili v rámci zahajovacího koncertu Spectacular Music of Hollywood své nejznámější melodie v podání Českého národního symfonického orchestru. Zazněly zde skladby z filmů Star Wars, Největší Showman, Iron Man 2 či z videoher Assassin’s Creed a Hitman. Renomovaní skladatelé Conrad Pope a Christopher Young zde převzali cenu ČSFD za celoživotní přínos v audiovizi za bouřlivého potlesku, při kterém povstal celý Obecní dům.

Do Prahy přijede hollywoodský orchestrátor Egan. Dodal hudbu i do světa Fantastických zvířat

Chris Egan, skladatel a jeden z předních britských orchestrátorů, vystoupí na pražském koncertě Spectacular Music of Hollywood 18. dubna 2024 v Obecním domě. Egan, který spolupracoval na filmech jako jsou Fantastická zvířata a kde je najít, a běžně pracuje v legendárních studiích Abbey Road, představí v Praze své nejznámější skladby. Ty také osobně oddiriguje. Dále na koncertě v podání Českého národního symfonického orchestru zazní skladby z filmů jako Star Wars, Iron Man 2 či Největší showman, dirigované jejich hollywoodskými tvůrci.

Zemřel světoznámý dirigent Mácal. Šéfoval České filharmonii a orchestrům v Londýně či Vídni

Ve věku 87 let zemřel ve středu světově proslulý dirigent Zdeněk Mácal. Za svou pětapadesátiletou kariéru dirigoval více než 170 významných orchestrů, řídil Berlínské filharmoniky, Královskou filharmonii v Londýně, Vídeňské symfoniky či symfonické orchestry v Chicagu a Bostonu. V letech 2003 až 2007 vedl jako šéfdirigent Českou filharmonii. O úmrtí Mácala z pověření rodiny informoval Filip Wágner

Kariéru zpěvačky vyměnila za rodinu. Kdo je žena, která obviňuje Margitu, že jí ukradl vnučku?

Vyrovnat se se steskem po zesnulé manželce Haně Zagorové pomáhá Štefanu Margitovi práce a jeho nejbližší přátelé. Zejména pak Michal Kindl s manželkou Bárou a jejich dcerkou Adeline, kterou zpěvák bere jako svou vnučku. Před několika dny se však do známého umělce pustila na sociálních sítích Adelinina babička Zuzana Novotná-Lipavská, která ho obviňuje, že jí ukradl vnučku. V rozhovoru pro deník Blesk dokonce uvedla, že „je přesvědčená o tom, že v jeho dědečkovství hrajou roli peníze“.

Jiří Schelinger byl hodný kluk se sklony k melancholii, říká zpěvákova neteř

Holubí dům, Šípková Růženka a Jahody mražený. Jeho hity nestárnou, nicméně letos to je 40 let, co do českého hudebního nebe odešel zpěvák s nezaměnitelným hlasem Jiří Schelinger. S jeho písněmi stále vystupuje jeho bratr Milan Schelinger a jeho neteř hostuje na koncertech v Čechách i zahraničí jako profesionální flétnistka. Právě Sylvie Schelingerová se rozhodla podělit se o rodinné vzpomínky na svého strýce.