reklama

OSN

Výpis příspěvků ke štítku „OSN“

Svět ustoupil Číně a Indii. Summit v Glasgow schválil novou klimatickou dohodu

13. listopadu 2021 22:36

Představitelé téměř 200 zemí světa se v sobotu na konferenci COP26 ve skotském Glasgow shodli na společném znění dohody o dalším postupu v boji s klimatickými změnami. Země souhlasily s postupným odklonem od používání uhlí k výrobě elektrické energie. Formulace závazku ale byla pod tlakem Číny a Indie na poslední chvíli oslabena a namísto původně navrhovaného postupného zavržení uhlí hovoří jen o postupném omezení jeho používání.

KOMENTÁŘ: Nej akce roku, která nikoho nezajímá. Glasgow hostí jen eko jedničkáře

5. listopadu 2021 07:32

Klimatický summit OSN ve skotském Glasgow je nejdůležitější politickou akcí roku. Škoda že to nikoho nezajímá. Státníci Ruska, Číny či Brazílie – tedy zemí, které se klíčovou měrou podílejí na znečišťování planety – se neobtěžovali do Británie přijet a dali světu jasně najevo, že z klimatických změn nechtějí mít těžké spaní. Evropa s Amerikou tak dostaly šanci ukázat, jak jsou v ekologickém boji bezzubé.

Johnson seděl bez roušky vedle miláčka Británie, nejspíš i usnul. Schytal ostrou kritiku

3. listopadu 2021 16:24

Fanoušci britského moderátora, režiséra a přírodovědce Davida Attenborougha jsou pobouřeni. Své rozhořčení dali najevo poté, co byl premiér Boris Johnson vyfotografován, jak sedí na klimatickém summitu OSN vedle pětadevadesátiletého veterána dokumentaristiky divoké přírody, aniž by měl na obličeji roušku. Na Johnsona navíc padlo podezření, že během konference usnul. Podobné faux pas již před ním řešil i americký prezident Joe Biden.

Ukažte mi, jak dokážu vyřešit hladomor, a hned prodám akcie. Musk vrátil úder OSN

2. listopadu 2021 12:21

David Beasley, šéf Světového potravinového programu OSN, se koncem října opřel do Elona Muska. Tvrdil, že jen miniaturní část miliardářova bohatství by vyřešila světový hladomor. To ale netušil, že se s ním nejbohatší člověk na světě pustí do křížku. Pokud popíšete, jak přesně šest miliard dolarů vyřeší světový hladomor, hned prodám akcie Tesly a udělám to, kontroval v pondělí Musk.

Babiš: Green Deal se může stát evropskou zelenou sebevraždou. Čína bude emise zvyšovat

1. listopadu 2021 23:59

Český premiér Andrej Babiš v pondělí na konferenci OSN o změnách klimatu COP26 v Glasgow kritizoval evropský klimatický balíček známý pod označením Fit for 55. Zelená dohoda (Green Deal) se podle něj může stát bez racionálního přístupu evropskou zelenou sebevraždou. Podle Babiše je nutné nejprve řešit, zda nejsou cíle příliš ambiciózní, kolik peněz bude transformace stát a zda si to mohou Evropa i jednotlivé státy dovolit.

Sledujte ZÁZNAM: Andrej Babiš odlétá na klimatickou konferenci OSN. Co si od summitu slibuje?

1. listopadu 2021 08:13

Ve skotském Glasgow se v pondělí 1. listopadu uskuteční slavnostní zahájení konference OSN o změnách klimatu COP26. Summitu se zúčastní také český premiér Andrej Babiš (ANO), který na konferenci odlétá v pondělí dopoledne. Ještě předtím však poskytne médiím krátký komentář. Sledovat ho můžete od 8:20 na CNN Prima NEWS nebo na našem webu.

KLDR podle Soulu odpálila balistickou raketu krátkého doletu. Střela dopadla do moře

28. září 2021 05:45

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od „nepřátelské politiky“ vůči Severní Koreji.

reklama