OSN

Výpis příspěvků ke štítku „OSN“

Benátky zezelenaly. Aktivisté obarvili slavný kanál, policie rozdala mimořádně tvrdé tresty

Italští aktivisté ze skupiny Extinction Rebellion obarvili na zeleno vodu světoznámého Canalu Grande v Benátkách. Chtěli tak vyjádřit svou nespokojenost s klimatickou politikou. Ač barvivo mělo být podle jejich slov neškodné, policisté je obvinili ze čtyřnásobného porušení zákona a pět z nich na čtyři roky vyhostili z města. Italské památky se s činy klimatických aktivistů potýkají dlouhodobě.

Šéfka libanonského tribunálu: Terorismus lze vidět i jako formu obrany, definici nemáme

Mezinárodní trestní justice nikdy nevyřeší vše a je často nepochopená. Kromě toho její efektivitě nepomáhá ani finanční náročnost, délka některých procesů nebo rozdílnost právních systémů jednotlivých zemí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedla předsedkyně Zvláštního tribunálu pro Libanon Ivana Hrdličková. Podle ní je jednou z třecích ploch také definice terorismu.

Při útoku na školu v Gaze zemřelo nejméně 50 lidí, tvrdí Palestinci. Izrael zprávu prověřuje

Při izraelském bombardování školy, kterou v táboře Džabálija na severu Pásma Gazy provozuje OSN, zemřelo nejméně 50 lidí. Podle agentury AFP to v sobotu uvedlo palestinské ministerstvo zdravotnictví, nad nimž má kontrolu hnutí Hamás. Stanice Al-Džazíra s odvoláním na svého reportéra mluví až o 200 mrtvých. Podle ministerstva při dalším úderu v táboře Džabálija zemřelo 32 lidí ze stejné domácnosti. Izraelci uvedli, že tyto informace prověřují. Údaje ve válečné oblasti nelze bezprostředně nezávisle ověřit.

Ultimátum pro největší nemocnici v Gaze? Izrael popírá, že by do hodiny měli všichni odejít

Izraelští vojáci, kteří čtvrtým dnem podnikají razii v nemocnici Šífa v Pásmu Gazy, nařídili z reproduktorů evakuaci tohoto zařízení, informovala agentura AFP. Na přesun z nemocnice dali podle agenturního novináře na místě přítomným hodinu. Izraelské síly podle deníku The Jerusalem Post ale popřely, že nařídily evakuaci pacientů a zdravotníků. Tvrdí, že jejich přesun pouze umožnily na základě požadavku od ředitele nemocnice.