reklama
CNN Prima News osobní auto

osobní auto

Výpis příspěvků ke štítku „osobní auto“

Elektrické vozy už se v Evropě prodávají víc než naftové. Krize autoprůmyslu ale trvá

13. října 2021 11:04

Evropané letos v srpnu zaregistrovali přes 713 tisíc osobních vozů. To je skoro o pětinu méně než před rokem a vůbec nejméně od roku 2014. Za poklesem prodejů však nestojí nízký zájem o automobily na straně kupujících, nýbrž přetrvávající nedostatek čipů. Důvod k radosti však mají výrobci elektrických a plug-in hybridních vozů.

Dvojí komplikace na D1. Po hromadné nehodě u Mirošovic kamion prorazil betonová svodidla

6. října 2021 13:46

Provoz na dálnici D1 na 18. kilometru u Mirošovic směrem na Prahu před polednem zkomplikovala řetězová nehoda šesti aut. Potíže jsou hlášeny i na 21. kilometru, kde narazil kamion do betonových svodidel. Provoz na obou místech dálnice je takřka zastavený, řidiči mohou projíždět jediným jízdním pruhem. Mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl řidiče vyzývá, aby se tomuto úseku vyhnuli.

Vážnou nehodu policie u Krupé vyšetřuje GIBS. I druhý řidič byl strážce zákona

15. září 2021 23:50

Vážnou dopravní nehodu policejního auta s osobním, která se stala u Krupé na Rakovnicku, vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Oba řidiči jsou totiž policisté. Nehoda si vyžádala několik zraněných. Žena, která cestovala jako spolujezdkyně v osobním autě, je v kritickém stavu. Inspekce nehodu zatím šetří jako trestný čin ublížení na zdraví z nedbalosti.

Tohle jsou nejspolehlivější auta podle britských motoristů. Dařilo se i Škodovce

18. srpna 2021 14:32

Kupovat ojetý vůz je často jako kupovat zajíce v pytli. Mnohdy ani pořádně nevíte, jak je vámi vybraný model spolehlivý, a zda se jeho koupě vůbec vyplatí. Na internetu sice najdete spousty odborných recenzí, ale nikdo nedokáže daný vůz ohodnotit tak, jako jeho majitel. Proto se britský časopis Autoexpress každoročně dotazuje tisíců vlastníků, aby zjistil, jaký ojetý vůz je tedy doopravdy nejspolehlivější.

Řidič v Nové Pace vjel pod vlak: Srážka si vyžádala dva zraněné, doprava hodiny stála

12. srpna 2021 15:07

V Nové Pace, v městské části Valdov, se ve čtvrtek na železničním přejezdu bez závor srazil vlak s osobním autem. Dva lidé z havarovaného vozu utrpěli lehká zranění, řekli novinářům zástupci policie a hasičů. Železniční doprava mezi Lázněmi Bělohrad a Novou Pakou na regionální trati Chlumec nad Cidlinou –⁠ Trutnov byla téměř tři hodiny přerušena.

Jak si v noci na semaforu nahodit zelenou? Problikávání dálkovými světly je jen mýtus

29. července 2021 18:02

V automobilovém světě koluje nespočet mýtů a legend, kterým mnoho z nás zarytě věří. Mezi nejčastější bezpochyby patří ten o nočním fungování semaforů. Říka se, že pokud v noci svítí na určitém typu semaforu červená, stačí bliknout dálkovými světlomety a naskočí zelená. Jenže to není pravda. Za určitých okolností ale funguje něco jiného...

Smrtelná nehoda na Štěrboholské radiále. Řidič osobního auta narazil do kamionu

9. června 2021 10:51

Na Štěrboholské radiále v Praze u nájezdu na dálnici D11 ve středu dopoledne zemřel řidič osobního automobilu. Jeho vůz z dosud nezjištěných příčin zezadu narazil do kamionu. Frekventovaná silnice, která je součástí městského vnitřního okruhu, byla po smrtelné nehodě ve směru na Černý Most uzavřena. Na místě se tvořily dlouhé kolony, řekl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Nehoda auta s vlakem v Březhradu málem skončila tragédií. Hasiči vyvedli 36 cestujících

8. června 2021 11:30
Aktualizováno

Na železničním přejezdu v Hradci Králové v Březhradu u obchodu Hornbach se v úterý před 10:00 střetl spěšný osobní vlak s osobním autem. Zraněného sedmasedmdesátiletého řidiče z auta museli vyprostit hasiči, následně jej zdravotničtí záchranáři převezli do nemocnice. Vlak auto po střetu odmrštil do pole. Šestatřiceti cestujícím ve vlaku se nic nestalo, z vlaku jim pomohli vystoupit hasiči.

reklama