CNN Prima News oxid uhelnatý

oxid uhelnatý

Výpis příspěvků ke štítku „oxid uhelnatý“

Tragický konec líbánek na Mallorce. Ženich zemřel přímo v posteli, nevěsta bojuje o život

12. května 2023 06:24

Romantické líbánky na ostrově Mallorca se proměnily v noční můru. Čtyřicetiletý ženich Jaime ze Skotska se během zájezdu plného lásky nešťastně otrávil a zemřel. O rok mladší nevěsta Mary, která trávila noc v posteli vedle něj, nyní bojuje v nemocnici o život. Za intoxikací novomanželů ve spánku dle dosavadních informací stojí únik oxidu uhelnatého z porouchané lednice. Informuje o tom britský deník The Guardian.

Pokračování smutného příběhu ze Dvora Králové. Matka s dcerami se otrávily plynem, vznikla sbírka

2. května 2023 19:24

Před takřka dvěma měsíci se Romanovi obrátil život naruby. Vracel se z práce za rodinou, kterou v koupelně našel v bezvědomí. Jak se následně ukázalo, jeho partnerka a dvě dcery – osmiletá Anežka a čtyřletá Majda – se otrávily oxidem uhelnatým z rozbité plynové karmy. I přes veškerou snahu se Anežku oživit nepodařilo, její sestra má trvalé následky a maminka trpí poruchami paměti. Roman na vše zůstal sám, proto jeho přátelé založili sbírku, kdy žádají veřejnost o pomoc.

Děsivá scéna. V domě u Kunovic se přiotrávilo 20 lidí, polehávali i na schodech

17. listopadu 2022 08:41
Aktualizováno

Dvě desítky lidí se v noci na čtvrtek v bytovém domě v areálu Nového dvora u Kunovic na Uherskohradišťsku přiotrávily oxidem uhelnatým. Sanitky převezly do nemocnice celkem 12 osob, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Stav zraněných však nebyl vážný, doplnil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Jakub Omelka. Důvodem byly zplodiny spalin z elektrocentrály, které se rozšířily po celém domě.

Dalo se tragédii v Opavě předejít? Dvakrát už se oxidem přidusili, tvrdí sousedka

14. února 2022 08:09

Tragédii v Opavě, při které se plynem udusili tři lidé, se podle některých dalo možná zabránit. Podle sousedky se rodina z činžovního domu již v minulosti oxidem uhelnatým přiotrávila. V sobotu se však jeho únik stal pro devítiletou Nikolku, matku Lucii a jejího přítele Tomáše fatálním. Na otravu zemřel i pes Bertík, kterého rodina hlídala nemocné sousedce.

Tragédie v Opavě. Tři lidé zemřeli na otravu oxidem uhelnatým, mezi mrtvými je dítě

12. února 2022 15:11

Tři lidé v Opavě zemřeli po otravě oxidem uhelnatým. Byla mezi nimi i dívka školního věku. Kotel v koupelně činžovního domu měl zřejmě technickou závadu. Hasiči a strážníci mrtvé obyvatele bytu našli v sobotu dopoledne, když je zalarmovali sousedé, kteří se o ně obávali. Informoval o tom policejní mluvčí René Černohorský. Večer hasiči informovali o dalším případu úniku oxidu uhelnatého v Příboře, do nemocnice musel být odvezen jeden člověk.