CNN Prima News oxid uhelnatý

oxid uhelnatý

Výpis příspěvků ke štítku „oxid uhelnatý“

Děsivá scéna. V domě u Kunovic se přiotrávilo 20 lidí, polehávali i na schodech

17. listopadu 2022 08:41
Aktualizováno

Dvě desítky lidí se v noci na čtvrtek v bytovém domě v areálu Nového dvora u Kunovic na Uherskohradišťsku přiotrávily oxidem uhelnatým. Sanitky převezly do nemocnice celkem 12 osob, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Stav zraněných však nebyl vážný, doplnil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Jakub Omelka. Důvodem byly zplodiny spalin z elektrocentrály, které se rozšířily po celém domě.

Dalo se tragédii v Opavě předejít? Dvakrát už se oxidem přidusili, tvrdí sousedka

14. února 2022 08:09

Tragédii v Opavě, při které se plynem udusili tři lidé, se podle některých dalo možná zabránit. Podle sousedky se rodina z činžovního domu již v minulosti oxidem uhelnatým přiotrávila. V sobotu se však jeho únik stal pro devítiletou Nikolku, matku Lucii a jejího přítele Tomáše fatálním. Na otravu zemřel i pes Bertík, kterého rodina hlídala nemocné sousedce.

Tragédie v Opavě. Tři lidé zemřeli na otravu oxidem uhelnatým, mezi mrtvými je dítě

12. února 2022 15:11

Tři lidé v Opavě zemřeli po otravě oxidem uhelnatým. Byla mezi nimi i dívka školního věku. Kotel v koupelně činžovního domu měl zřejmě technickou závadu. Hasiči a strážníci mrtvé obyvatele bytu našli v sobotu dopoledne, když je zalarmovali sousedé, kteří se o ně obávali. Informoval o tom policejní mluvčí René Černohorský. Večer hasiči informovali o dalším případu úniku oxidu uhelnatého v Příboře, do nemocnice musel být odvezen jeden člověk.

V Modřanech se desítky lidí otrávily plynem. Kotel zřejmě neměl revizi, odhaduje policie

26. prosince 2021 05:29
Aktualizováno

V pražských Modřanech se v sobotu v noci otrávilo přes 30 lidí včetně dětí oxidem uhelnatým. Na Twitteru to uvedla Zdravotnická záchranná služba hlavního města Prahy, jež kvůli otravě aktivovala traumatologický plán využívaný při hromadných neštěstích. Dvacet sedm lidí zdravotníci převezli do pražských nemocnic. Incidentem se teď zabývá policie.