reklama

Padlo pár piv a zrodila se sázka. Ricciardo teď třetím místem poslal šéfa na tetování

Poslední roky se Renault spíše trápil a pódium ze závodu formule 1 ne a ne přijít. Proto se při loňské Grand Prix na britském Silverstoneu uzavřela ve francouzském týmu interesantní sázka. Doposud nepotetovaný šéf stáje Cyril Abiteboul svému jezdci Danielu Ricciardovi nadhodil, že pokud skončí na pódiu, nechá si udělat premiérovou „kérku“. Po Velké ceně Eifelu se týmový principál musí porozhlížet po vhodném salónu.

reklama

V letošní sezoně už bylo pódium na spadnutí. Daniel Ricciardo se se svým monopostem nebezpečně motal poblíž první trojky. V belgickém Spa byl čtvrtý, stejně tak při Velké ceně Toskánska. V Rusku na okruhu v Soči byl zase pátý.

Klaplo to až o víkendu v Německu při Grand Prix Eifelu. Ricciardo profrčel cílem na třetím místě za králem posledních sezon Lewisem Hamiltonem, jenž vyrovnal rekord Michaela Schumachera, a Maxem Verstappenem. Z bronzové příčky se radoval jako z vítězství. I když se zpožděním, tak nakonec došlo i na jeho oblíbené „shoey“, kdy si do boty, ve které odjel závod, naleje šampaňské a vypije ho. A pak už mohl 31letý Australan začít intenzivněji dumat nad tím, čím si jeho šéf Cyril Abiteboul bude muset zkrášlit tělo.

Dokážu se vyrovnat s jakýmkoliv designem

Renault se poslední roky trápil a Abiteboul musel konstantně čelit kritice. Cesta na pódium se zdála být takřka nekonečná, a proto se hlavní muž francouzské stáje odhodlal k hecu. „Pokud skončíš na pódiu, já si nechám udělat tetování. Ty vybereš motiv, já velikost a umístění.“ Takovouto sázku uzavřel právě s Ricciardem pod tíhou toho, že Renault se na „bednu“ podíval naposledy v roce 2010. Je nutno dodat, že Francouzi poté z cirkusu F1 odešli a vrátili se do něj až v roce 2016. Ale stejně, čekání už bylo poměrně mučivé.

„Byla to dlouhá cesta a je to milník. Tohle pódium jsme si zasloužili. Už nějakou dobu jsme viděli, že se blíží,“ těšilo 43letého Abiteboula. Zároveň se ale musí trochu obávat toho, co se zrodí v Ricciardově hlavě. Každopádně je rád, že má pod kontrolou rozsah tetování. „Pokud mám velikost, myslím, že se dokážu vyrovnat s jakýmkoliv designem,“ uvedl pro web motorsport.com muž, pro kterého to bude první „kérka“. „Není to opravdu můj styl. Myslím, že proto jsem se vsadil. Pamatuji si ten večer v Silverstone, bylo to ve čtvrtek, kde mi Daniel předváděl nové tetování, které měl,“ doplnil.

Tetování bude mít německý nádech

Právě Ricciardo je pravým opakem Abiteboula a tetovací jehla se s jeho kůží potkává poměrně pravidelně. Ve Velké Británii se šéf zajímal, co rodáka z Perthu vedlo k tomu, aby se nechal tetovat. Muž, kterému se přezdívá „Honey Badger“, odvětil, že pouze šel okolo salónu. A Abiteboul rázem vyrukoval se zajímavým nápadem. „Řekl jsem: ‚Dobře, udělejme něco pořádného, takže pokud získáš pódium,‘ bylo po několika pivech, ‚jedno si nechám udělat,‘“ upřesnil okolnosti sázky. „Jen potřebuji čas na to, abych se rozhodl, kam si to dám a jak to bude velké,“ dodal.

A v jaké fázi je Ricciardo? Určité představy má. „Zřejmě to bude mít něco společného se mnou a s tímhle místem. Dosáhli jsme toho úspěchu tady, čili to bude mít německý nádech,“ říkal závodník už krátce po závodě na okruhu Nürburgring.

Svého nadřízeného poslal na tetování poměrně na poslední chvíli. Od příštího roku totiž bude vítěz sedmi Grand Prix v nejpopulárnějším seriálu motorsportu jezdit za McLaren.

Oficiální instagramový účet formule 1 přidal v pondělí příspěvek, ve kterém se fanoušků ptal, jaké tetování by Abiteboulovi přidělili, pokud by byli Ricciardem. Někteří provokativně nahodili, že by to mohlo být logo McLarenu, tedy zmiňovaného nového Ricciardova týmu. Jiní navrhovali zase logo jiné stáje, a to Red Bullu. Právě jemu dříve Renault dodával do monopostů motory, ovšem Red Bull byl nespokojený a spolupráci po rozepřích utnul.

Jeden z komentujících zase napsal, že by se na těle Abiteboula měl objevit medojed kapský pojídající bratwurst, tedy německou klobásu. Právě medojed kapský je český překlad anglického označení Honey Badger, které je Ricciardovou přezdívkou.

Tagy:
Češi v Japonsku: Vondroušová všechny místní zaskočila. Chtěli Ósakaovou ve finále
OH 2021

Češi v Japonsku: Vondroušová všechny místní zaskočila. Chtěli Ósakaovou ve finále

Třebaže Češi žijící v Japonsku vnímali olympiádu spíše kriticky, první medailové úspěchy krajanů jejich postoj trošku obměkčily. Markéta Vondroušová se podle nich u Japonců zapsala jako přemožitelka Naomi Ósakaové, její úspěch je šokoval. Obavy a nespokojenost, které plynou především z pandemické situace, ale nadále přetrvávají, popsali oslovení Češi redakci CNN Prima NEWS.

Běžkyně Cimanouská český azyl nevyužije, zamíří do Polska. MOV případ Bělorusky vyšetřuje

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) zahájil formální vyšetřování případu běloruské běžkyně Krysciny Cimanouské, kterou podle jejího vyjádření nutilo vedení výpravy k odletu do vlasti. Sprinterka totiž kritizovala tamní režim i běloruské trenéry. MOV si vyžádal od běloruského olympijského výboru vysvětlení, které měl dostat do úterý. Cimanouská mezitím získala polské humanitární vízum a v nejbližších dnech by měla zamířit z Tokia do Varšavy. Podobnou nabídku jí dalo i Česko.

Hledá se „party špion“. Policie na Ibize nezvládá kontrolovat zakázané večírky

Policie na španělském ostrově Ibiza shání cizince mezi 30 a 40 lety věku do nového týmu, jehož úkolem bude tajně pronikat na soukromé večírky. Na těch návštěvníci porušují koronavirové restrikce a policisté je odmítají déle tolerovat. Důvodem je fakt, že od července na ostrově strmě stoupá denní počet nakažených a nyní dosáhl dokonce druhé nejvyšší úrovně od začátku pandemie.

Sparta dál nahání zakletou Ligu mistrů. Kudy podle klubové ikony vede cesta přes Monako?

Marné snažení Sparty Praha o dobytí slavné Ligy mistrů by už vydalo na několikasetstránkový román. Fotbalový klub z Letné si klubovou soutěž, která znamená obří prestiž i zisk pro kasu, zahrál naposledy v sezoně 2005–⁠2006. V tomto ročníku už zvládl v předkole první krok, když vyřadil Rapid Vídeň. Teď – napřed doma – zkusí zaskočit Monako. „Opravdu těžký los,“ říká sparťanská ikona Václav Němeček.

Bartoš poráží v motokárách Hamiltona. Internet si střílí ze šéfa Pirátů kvůli Krpálkovi

Internet zaplavily vtipy na účet předsedy Pirátů Ivana Bartoše. Ten totiž minulý týden v jednom ze svých videí řekl, že si pamatuje, jak se s judistou Lukášem Krpálkem pral v mladších žácích. Sám totiž tento sport do svých 18 let dělal. Jenže nic takového se stát nemohlo. Z Bartoše si udělal legraci i někdejší ministr financí a vášnivý tenista Miroslav Kalousek.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama