CNN Prima News Renault

Renault

Výpis příspěvků ke štítku „Renault“

Nový Renault Espace je i s hybridem levnější než Kodiaq. Místa má na rozdávání

Renault Espace je považován za průkopníka velkoprostorových vozů typu MPV. První generace sjela z výrobní linky už v roce 1984 a doslova pobláznila celý svět. Od té doby se na trhu prostřídal už v dalších čtyřech vydáních a prodalo se ho více než 1,3 milionu kusů. Na úspěchy svých předchůdců se nyní pokusí navázat také šestá generace, která je od základu jiná. Jde totiž o stylové SUV s hybridním pohonem, nikoliv o MPV s naftovým motorem. Může vůbec uspět? To jsme zjišťovali během prvních jízd po českých silnicích.

Trh s auty se otřásá v základech: Bez náhrady zmizí i oblíbené modely. Kterým to hrozí?

Tlak na snižování emisí začíná likvidovat i desetiletí vyráběné modely. Automobilky nechtějí pokračovat ve vývoji vozů, jejichž tržní cena by se vlivem ekologických opatření stala v daném segmentu nesmyslnou. Nejde přitom jen o lidovější malé modely, ale i o dražší auta. Klíčovou otázkou pro budoucnost výrobních plánů je, zda bude skutečně zavedena emisní norma Euro 7, a pokud ano, tak s jakými parametry. Ty naposledy prezentované znamenají faktickou nemožnost rentabilně vyrábět auta se spalovacími motory. Důvody jsou ale i jinde.

Ať nám nic nediktují. Motory umírají, kritizují emisní normy Euro 7 výrobci i europoslanci

Generální ředitel společnosti Renault Luca de Meo prohlásil, že budoucnost silniční dopravy je výhradně elektrická, přesto si nemyslí, že by Brusel měl legislativně zasahovat do vývoje technologie. Třaskavá norma Euro 7, která ještě zpřísňuje emisní limity pro benzinové a naftové automobily, má odpůrce mezi výrobci i europoslanci. V čele českého odboje je pak europoslanec Alexandr Vondra (ODS).