auta

Výpis příspěvků ke štítku „auta“

KOMENTÁŘ: Klimatisté z Poslední generace? Pokrytci a šašci. Rozumějí jen buzeraci ostatních

Jak bojovat proti klimatické změně či znečišťování planety? No jasně, už to mám. Flákněte bramborovou kaši na Monetův obraz, chrstněte oranžovou barvu na Braniborskou bránu, blokujte bezemisní závodníky, třeba běžce maratonu. Nezapomeňte také dennodenně zkoušet trpělivost řidičů, kteří ráno jezdí do práce nebo třeba převážejí svou těhotnou ženu do porodnice. Hrozně se pak divte, že vás lidé mají za teroristy a odpad společnosti. Ale nezoufejte – svou klimatickou tíseň si můžete léčit tak, že si uděláte výlet letadlem na Bali, samozřejmě jako soukromé osoby, nikoliv jako aktivisté.

KVÍZ: Jak dobře si pamatujete filmové motoristické hlášky? Druhý díl pro pozornější diváky

Nepřeberné množství českých filmových scén, ve kterých „hrají“ auta větší i menší role, je zdrojem vtipných hlášek a citátů všeho druhu. Ty nejprovařenější klasiky jsme si už probrali v minulém kvízu, a jak vidno z reakcí čtenářů, bude tentokrát zapotřebí nasadit větší kalibr. Kdo se bez ztráty kytičky popasuje s následujícím testem, může se už bez nadsázky nazvat filmovým expertem. Všem ostatním přejeme aspoň příjemnou zábavu!

Jsme jako chartisté, říká zelený aktivista k blokádě silnic. Zločin a šílenci, zuřil Macinka

Myslím, že náš aktivismus je stejně extrémní, jako bylo v minulosti považováno podepsání Charty 77. Vždy záleží na kontextu. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl klimatický aktivista a zakladatel českého spolku Poslední generace Arne Springorum. Přirovnání naprosto šokovalo předsedu strany Motoristé sobě Petra Macinku. „Extremista uráží lidi, kteří Chartu 77 za totality podepsali, já zírám,“ reagoval a dodal: „Kdyby svět byl řízen ekologickými teroristy, jako jste vy, tak zahyneme.“

Ministerstvo si posvítí na řidiče ukrajinských aut. Nový registr usnadní pokutování hříšníků

Po českých silnicích jezdí skoro 40 tisíc aut s ukrajinskou státní poznávací značkou. Pro policii je velký problém najít řidiče těchto vozidel, pokud spáchají přestupek a nejsou chyceni hned na místě. Velmi často se tak pokutě vyhnou. Ministerstvo dopravy proto chystá databázi ukrajinských aut, která by měla nalezení případných hříšníků usnadnit.