auta

Výpis příspěvků ke štítku „auta“

KOMENTÁŘ: Byty ano, auta ne? Ideologové v Praze nevědí, co věděl Gočár před sto lety

21. října 2022 07:09

Pražané, jásejte, bydlení zlevní. Tak bychom asi měli chápat novelu stavebních předpisů o snížení povinného počtu parkovacích míst u novostaveb nebo zásadněji rekonstruovaných budov, kterou schválili dosluhující radní. Jásat bychom měli podle těch, kdo pro novelu zvedli ruku. Parkovací místa totiž prodražují byty a zabírají místo. To zní logicky. Teď to prý bude lepší, protože developeři těch míst mohou budovat o 25 procent méně. Zlevní skutečně nové byty? Jistě, sníží se náklady developerům, takže pro ně by se výstavba skutečně měla zlevnit.

Macinka: Piráti v Praze razí zelený fanatismus a chtějí nás vychovávat. Šikanují řidiče

8. září 2022 19:47

Už za dva týdny se uskuteční volby do pražského zastupitelstva. Jedním z nejhlasitějších kritiků současného vedení hlavního města je dlouholetý spolupracovník exprezidenta Václava Klause a kandidát na pražského primátora Petr Macinka (Motoristé sobě). V pořadu K věci na CNN Prima NEWS mimo jiné vysvětloval, proč by si koaliční spolupráci s Piráty neuměl představit.

Auta se spalovacími motory jen do roku 2035? EU si nechává pootevřená zadní vrátka

6. července 2022 13:01

Poté, co europoslanci nedávno schválili návrh zákona, podle kterého se od roku 2035 nebudou smět prodávat nová auta se spalovacími motory, se na stejném závěru nakonec usnesli i evropští ministři životního prostředí. Některé výroky, které na jednání zazněly a navrhovaná opatření však vyznění nařízení do značné míry relativizují.

Rozsudek smrti pro spalovací motory? Skandál, co si to EU dovoluje, zlobí se komentátor

29. června 2022 06:23

Ministři životního prostředí zemí Evropské unie jednají o podrobnostech reformy emisního trhu i omezení prodeje nových aut se spalovacími motory. Radikální návrh, který má začít platit již v roce 2035, má napříč členskými státy mnoho kritiků. Mezi nimi je i politický komentátor Daniel Kaiser. Ten celou věc označil za skandální zasahování Evropské unie do každodenních potřeb lidí.

Dražší auta, paliva i nové domy. Co by pro Čechy znamenal konec spalovacích motorů?

28. června 2022 22:11

Dražší auta i zvýšení zájmu o bazary. To čeká Čechy, pokud ministři životního prostředí EU schválí plán Fit For 55, který zahrnuje i omezení prodeje nových aut se spalovacími motory už v roce 2035. Reportér CNN Prima NEWS Matyáš Zrno celou věc označil za největší ekonomickou transformaci od roku 1989, pokud ji schválí i hlavy jednotlivých států. Radikální návrh má napříč členskými státy mnoho kritiků.

Expert k tragické nehodě Audi R8 v Jičíně: Agresivní mistři světa. Chápou jen tvrdé tresty

26. června 2022 20:24

V Česku neumíme trestat agresivní řidiče, kteří se chovají skutečně nebezpečně. Jsou přesvědčení, že jsou mistry světa, vědomě tím ale ohrožují ostatní účastníky silničního provozu, řekl redakci CNN Prima NEWS dopravní expert Roman Budský z platformy VIZE 0. Komentoval tak tragickou nehodu v Jičíně, při které přišel o život řidič Audi R8. Dopravní odborník Jiří Žák podotkl, že se mnoho řidičů v krizových situacích až příliš spoléhá na elektronické systémy v autech. „Fyzikální zákony jsou ale neúprosné. Někdy to skončí dobře, někdy tragicky,“ dodal.

Ruská auta se vrací do sovětských časů. Kvůli sankcím nebudou mít airbagy ani pásy

10. června 2022 12:47

Západní sankce dopadají i na ruský automobilový průmysl. Ruská automobilka AvtoVAZ už ve středu obnoví výrobu auta Lada Granta. Vůz – jehož opětovné zařazení do výroby má být odpovědí na odchod Renaultu z ruského trhu – bude ale vzhledem ke standardům 21. století značně zjednodušený. Nebude mít například airbagy, ABS nebo úchyty na bezpečnostní pásy. Dopad sankcí přiznávají i ruské noviny.