CNN Prima News restaurace

restaurace

Výpis příspěvků ke štítku „restaurace“

Místo hospod domácí popíjení. Pivaři kritizují vyšší DPH, mluví o nespravedlnosti

Pivo za 70 korun se podle ekonomů stane už v lednu novým standardem restaurací a hospod. Za dalším zdražením má stát zvýšení DPH z 10 na 21 procent. Podle samotných provozovatelů restauračních zařízení bude ale takové zvýšení cen, především pro vesnické hospody, likvidační. Člen Pivního sněmu Sdružení přátel piva Tomáš Maier připomněl a zkritizoval také nulovou daň na tiché víno, kterou ve spojitosti se zdražením piva označil za nespravedlivou.

Točené pivo za 70 korun? Kdo a jak zdražení zlatavého moku obhajoval

Vzhledem k plánované úpravě daně z přidané hodnoty (DPH) u točeného piva by cena oblíbeného českého alkoholického nápoje v pražských restauracích mohla přesáhnout hranici 70 korun. Politický zásah obhajují představitelé vládní pětikoalice s tím, že konsolidace veřejných financí je nezbytná. Proti je naopak opozice. Podle expertů bude zdražení piva pro podniky i zákazníky nepříjemné. Trh si však poradí, myslí si ekonomka Jana Matesová.

Čech s pistolí a kuší přepadl restauraci v Římě, došlo i na střelbu. Vyslechnout ho nelze

Muže z České republiky, který se ve čtvrtek pokusil přepadnout restauraci na druhém největším římském nádraží Tiburtina, nebylo možné dosud vyslechnout. Italským úřadům se totiž nepodařilo sehnat tlumočníka do češtiny, píše v sobotu deník La Repubblica. Postarší muž, který je podle tisku bez domova, tak zůstává ve vazbě, protože se úřady domnívají, že může být nebezpečný.

Květákový steak za 530 korun. Restaurace na Lipně šponují ceny, aby dorovnaly úbytek hostů

Jedna z nejoblíbenějších tuzemských turistických destinací, Lipensko, zažívá tuto sezonu návštěvnost jako na houpačce. Zatímco začátkem prázdnin tam bylo těžké najít volné místo, s nástupem chladnějšího počasí zájem opadl. Aby restaurace netratily, jejich provozovatelé zvedli ceny. Náš štáb v jedné z luxusních restaurací objevil květákový steak za 530 korun.