reklama

park

Výpis příspěvků ke štítku „park“

Poznejte jedovaté rostliny, které mohou být i na vaší zahradě – 3. část

Pokud se jedovaté rostliny pěstují, tak nejčastěji jako okrasné a léčivé, některé i jako polní a pokojové. Při zálivce, okopávání, přesazování nebo hnojení rostlin, odpočinku na zahradě a ochutnávce zralých plodů nás ani nenapadne přemýšlet o jedovatosti a škodlivém vlivu některých druhů na naše zdraví. Těchto rostlin je ale velké množství a občas způsobí nepříjemné otravy, mnohdy s vážnými následky. Nějakou tu jedovatou letničku, trvalku nebo strom najdeme skoro v každé zahradě, v parku či na volném prostranství jako součást veřejné zeleně.

Obří party v Bruselu: Policie rozháněla tisíce lidí vodními děly, akce měla být vtip

Odhadem 5 000 Belgičanů se sešlo na improvizovaném festivalu v bruselském parku Bois de la Cambre. Na místě zasahovali policisté, použili vodní děla, drony a vrtulník. Účastníci po strážcích pořádku házeli lahve. V zemi v sobotu začala třetí celostátní uzávěra, lidé se venku v rámci protipandemických opatření smějí potkávat nanejvýš ve čtyřech.

Lidé chtějí jít pít a my jim v tom musíme zabránit, prohlásil Blatný. Mluvil o prů*eru

Pokud se lidé o Velikonocích „utrhnou ze řetězu“ a nebudou dodržovat protiepidemická opatření, hrozí, že se školy otevřou 12. dubna jen na týden. Pak se epidemie covidu zase zhorší. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) to řekl před poslanci v reakci na porušování protiepidemických opatření s příchodem slunečného počasí. Konkrétně mluvil o „velkém průseru“.

reklama