reklama

park

Výpis příspěvků ke štítku „park“

Hromadné znásilnění 15leté dívky v Německu: Mezi podezřelými má být i deset migrantů

3. listopadu 2021 13:26

Policie v severoněmeckém městě Hamburku zveřejnila po 14 měsících nové informace k hromadnému znásilnění ze září roku 2020. Jedenáct mužů ve věku od 17 do 21 let mělo v tamním městském parku znásilnit patnáctiletou dívku. „Nyní zkoumáme, zda a kvůli čemu máme vznést žalobu,“ řekla německému deníku Bild policejní mluvčí.

V oblíbeném parku v Plzni padne 70 stromů kvůli novostavbě. Místní se bouří a žalují město

17. září 2021 19:50

Na 70 zdravých stromů v plzeňském Borském parku má padnout kvůli stavbě nového bytového domu. Zastupitelstvo města dalo souhlas k prodeji pozemku developerovi. Tomu teď chybí už jen získat stavební povolení a může se stavbou začít. Obyvatelé této jižní plzeňské čtvrti se ale bouří. Sepsali petici a padla už i žaloba.

Změny venčení psů v Praze. Volně pobíhat budou moci zvířata jen na označených místech

4. září 2021 07:39

Pražský magistrát bude muset změnit pravidla pro venčení psů. Vyhláška už sice upravuje, kde se mohou psi volně pohybovat bez vodítka, ministerstvo vnitra teď ale po magistrátu chce, aby místa ve vyhlášce konkrétně vyjmenoval a označil je. Pejskaři si v hlavním městě už teď stěžují na to, že míst pro volné venčení zvířat je příliš málo.

Poznejte jedovaté rostliny, které mohou být i na vaší zahradě – 3. část

22. června 2021 15:50

Pokud se jedovaté rostliny pěstují, tak nejčastěji jako okrasné a léčivé, některé i jako polní a pokojové. Při zálivce, okopávání, přesazování nebo hnojení rostlin, odpočinku na zahradě a ochutnávce zralých plodů nás ani nenapadne přemýšlet o jedovatosti a škodlivém vlivu některých druhů na naše zdraví. Těchto rostlin je ale velké množství a občas způsobí nepříjemné otravy, mnohdy s vážnými následky. Nějakou tu jedovatou letničku, trvalku nebo strom najdeme skoro v každé zahradě, v parku či na volném prostranství jako součást veřejné zeleně.

reklama