CNN Prima News Patrik Nacher

Patrik Nacher

Výpis příspěvků ke štítku „Patrik Nacher“

ANO je „kec-all party“, zní z ODS. Zákon dodržujete selektivně, namítl Nacher o rozpočtu

Hnutí ANO není žádná catch-all party, ale spíš kec-all strana, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS poslanec Jan Bureš (ODS) v souvislosti s kritikou rozpočtu ministerstva obrany ze strany poslance Patrika Nachera (za ANO). Opoziční zákonodárce totiž vyčetl vládě nerovnoměrné rozdělení prostředků mezi jednotlivé resorty, které podle něj vede k extrémním podobám neefektivního hospodaření na obou stranách. Nacher rovněž tvrdí, že kabinet napříč resorty dodržuje zákon o financování selektivně, a nadhodil příklad ze školství.

Nacher: Prezident může vynechat fráze. Chce být se všemi zadobře, pak jde vládě na ruku

Prezident Petr Pavel říká, že má pochopení pro argumenty obou stran, nakonec však zpravidla stejně podpoří vládu a její zákony podepíše, postěžoval si Patrik Nacher (ANO) v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Pavel podle něj chce být se všemi zadobře, ale jde vládě „na ruku“, zmínil opoziční poslanec v souvislosti s prezidentovým schválením konsolidačního balíčku. Ten se ANO stále chystá napadnout u Ústavního soudu.

Hádka o důchodovou reformu. Děti se přece nerodí ze dne na den, vyjel Kolaja na Hrnčíře

Návrh důchodové reformy, kterou ve středu představil Marian Jurečka (KDU-ČSL), je podle opozičních politiků naprosto nedostatečný. Nejenže vládu vůbec nezajímají připomínky opozice, ale také rezignovala na jakoukoliv podporu rodinné politiky. Právě v ní spatřuje místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Jan Hrnčíř (SPD) jedno z východisek a v pořadu 360° na CNN Prima NEWS připomněl, že za této vlády dochází k největšímu poklesu porodnosti. Člen sněmovního rozpočtového výboru za KDU-ČSL Michael Kohajda se proti jeho slovům ohradil s tím, že v této záležitosti nemají rozhodnutí kabinetu žádný vliv.

Sankce za předčasně splacenou hypotéku jako prémie bankám? Vládní návrh kritizoval i Bartoš

Sankce za předčasné splacení hypotéky se od příštího roku stává pomalu realitou. S návrhem ale nesouhlasí ministr pro místní rozvoj a předseda Pirátů Ivan Bartoš. Podle něj není vhodné v době vysokých úrokových sazeb znejistit klienty bank. Podobně návrh hodnotí opozice která kritizuje, že se může jednat o úlitbu bankám za zavedení windfall tax.

Zpochybňování justice kvůli kamarádovi? Schwarzenberg čelí kritice za výrok o Ferim

Exministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09) čelí kritice na sociálních sítích kvůli čtvrtečnímu vyjádření pro CNN Prima NEWS, v němž hodnotil vyústění kauzy bývalého spolustraníka Dominika Feriho. „Je mi ho líto. Žádná justice není podle mé zkušenosti zcela nezávislá,“ řekl spoluzakladatel TOP 09. Obvodní soud pro Prahu 3 potrestal Feriho za dvě znásilnění a jeden pokus o něj tříletým vězením. Rozhodnutí není pravomocné, exposlanec se proti němu ihned odvolal.

Spolu do eurovoleb? Obsah půjde bokem, zní z ANO. Zaměřme se na shody, reaguje ODS

I když se koalice Spolu v otázkách vnitrostátní politiky shodne, na evropské úrovni panují výrazné rozdíly. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl poslanec za ANO Patrik Nacher. Společnou kandidátku do eurovoleb zkritizoval na základě rozdílného hlasování nynějších europoslanců koaličních stran či jejich členství v odlišných frakcích. Obsah tak podle něj půjde zcela stranou. „Naším úkolem je hledat společnou řeč,“ reagovala poslankyně a 1. místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Eva Decroix.

ANALÝZA: Kdo složí příští vládu? Bez ANO to asi nepůjde. Přidat se může ODS či SPD

Příští sněmovní volby by se měly uskutečnit zhruba za dva roky. Zatímco důvěra ve vládní koalici klesá na rekordní minima, preferenční náskok ANO roste. I proto se ve veřejném prostoru stále častěji mluví o koaličním potenciálu nejsilnějšího opozičního hnutí. Budoucím partnerem ANO by mohla být ODS či SPD. V případě, že se vrátí do Sněmovny, by se šance mohli znovu chopit i sociální demokraté.

Vystrčil čelí kritice kvůli výroku o polských volbách. Podpořil rivala na úkor spojence ODS

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) překvapil na sociálních sítích výrokem o polských volbách. „Pro mě povzbuzující výsledek,“ sdělil na adresu tří opozičních subjektů, které mají nově v polském Sejmu většinu. Vystrčilovo prohlášení kritizují někteří jeho kolegové z ODS. Vládní strana Právo a spravedlnost (PiS), která na evropské úrovni úzce spolupracuje právě s občanskými demokraty, skončí dost možná v opozici.

Stav EU je odstrašující, řekl Koudelka na konferenci v Praze. Nacher se zlobil na stát

Stav EU je odstrašující. Na mezinárodní konferenci Budoucnost střední Evropy to řekl pedagog a politik Zdeněk Koudelka (Trikolóra). Na pražské akci se do kritiky pustil i poslanec Patrik Nacher (za ANO), kterého zlobí, že v Česku stát podporuje knihu o rušení rodiny. Během sobotní panelové diskuze ke středoevropské spolupráci vystupuje celá řada osobností včetně slovinského sociologa Dimitrije Rupela, který v pátek od pořadatelů získal svatovojtěšskou cenu, Pretium Sancti Adalberti.

Sledujte Partii se Zdechovským a Konečnou. Následuje diskuse s Bendlem, Nacherem, Peksou a Zaorálkem

Tématem nedělní Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bude boj s nelegální migrací a také pomoc Ukrajině. V první části diskutovali europoslanci Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) a Kateřina Konečná (KSČM). Následovala velká politická diskuze s Mikulášem Peksou (Piráti), Petrem Bendlem (ODS), Patrikem Nacherem (za ANO) a Lubomírem Zaorálkem (SOCDEM). Pořad můžete sledovat v neděli v 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.