reklama
CNN Prima News Patrik Nacher

Patrik Nacher

Výpis příspěvků ke štítku „Patrik Nacher“

Ve Sněmovně leží rekordní počet zákonů. Covid za vše nemůže, chybí i vůle, říká expert

Po letošních volbách skončí z hlediska počtu schůzí vůbec nejpilnější sněmovna v československé i české historii. V těchto dnech probíhá její 111. schůze. Zároveň se ale jedná o Sněmovnu, která nestihla projednat rekordní počet připravených zákonů. Ty takzvaně spadly pod stůl. Právník z iniciativy Rekonstrukce státu Lukáš Kraus v pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že za vše nemůže jen pandemie koronaviru.

Jurečka: Byli jsme efektivnější. Dnes se vláda neumí dohodnout ani na prioritách

Za minulého volebního období byli poslanci efektivnější. Současná vláda s podporou komunistů není schopna se dohodnout na prioritách ani na tom, které věci zařadí na program schůze, řekl předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. I v minulé vládě, kde zastával post ministra zemědělství, panovala snaha se domluvit s opozicí, to teď podle něj nefunguje, dodal v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS.

Piráti: Na Babišovu úroveň se nesnížíme, lže a bojí se. Byty nikomu danit nebudeme

Nebudeme se snižovat na Babišovu úroveň, stojí si za svým Piráti. Podle jejich poslance Jana Lipavského se premiér Andrej Babiš (ANO) bojí a začíná lhát. V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS tak reagoval na opakované výtky ze strany ANO, že Piráti jsou promigrační a chtějí lidem danit byty. Piráti to neustále vyvrací a tvrdí, že nic takového nechtějí a v programu nemají.

Nedůvěra vládě? KSČM stále zvažuje, jak bude hlasovat, říká Dolejš

Komunisté stále váhají, jak se zachovají při hlasování o nedůvěře vládě, které by mělo proběhnout ve čtvrtek. Buď své hlasy připojí k opozici, nebo během hlasování odejdou ze sálu, čímž by kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) podrželi. Poslanec Jiří Dolejš (KSČM) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS jednoznačně neodpověděl, jak bude klub komunistů postupovat. Výkonný výbor KSČM bude o nedůvěře vládě jednat ve středu.

Protáhnout školní rok? Děti makají, jako by žádný covid nebyl, shodli se politici

Za měsíc a půl dětem končí školní rok, mnozí rodiče by si však přáli, aby se prodloužil i do letních měsíců. Politici však upozorňují na to, že děti neměly žádné kompenzace a učitelé jsou vyčerpaní. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové se na tom shodli poslanec Patrik Nacher (za ANO) a místopředseda sněmovního výboru pro vědu a vzdělání Lukáš Bartoň (Piráti).

reklama