CNN Prima News Patrik Nacher

Patrik Nacher

Výpis příspěvků ke štítku „Patrik Nacher“

Podpora Spolu není opoziční smlouva. Dříve jsme hlasovali jako jeden muž, říká Nacher

7. prosince 2022 15:56

Lídr pražské kandidátky hnutí ANO v komunálních volbách Patrik Nacher popřel tvrzení, že podpora menšinové rady koalice Spolu by byla novodobou opoziční smlouvou či podvodem na voličích. Programově se prý obě uskupení značně potkávají. Podporu jednobarevné vlády koalice Spolu v Praze ale navrhuje jen do konce února. Očekává také, že na další schůzi zastupitelstva v polovině prosince bude Bohuslav Svoboda (ODS) zvolen primátorem.

Hřib svými chybami vstoupí do dějin, rýpl si Kalousek do pražských Pirátů. Zastal se ODS

7. prosince 2022 13:47

Správný krok, či osudová chyba? Lidé na sociálních sítích vášnivě řeší rozhodnutí pražských Pirátů nepřistoupit na podmínky koalice Spolu. Ta po více než dvou měsících jednání, která očividně nikam nevedla, nově žádá o podporu menšinové rady. Kdo je viníkem? Třeba bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) označil jednání dosluhujícího primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) za „mistrovskou chybu“.

Spolu v Praze došla trpělivost s Piráty. ANO je ochotné do února podpořit menšinovou radu

6. prosince 2022 11:38
Aktualizováno

Koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) se nedohodla s Piráty na spolupráci v Praze a v jednáních pokračovat nebude. Namísto toho zahájí jednání o podpoře menšinové rady, osloví všechny strany v zastupitelstvu s výjimkou SPD. Novinářům to řekli členové vyjednávacího týmu Spolu po úterní schůzce se zástupci Pirátů a STAN. Podle dosluhujícího primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) Spolu stále trvá na tom, že bude mít pozici primátora i většinu v jedenáctičlenné radě města, což je pro Piráty nepřijatelné. Hnutí ANO je ochotné podpořit menšinovou radu koalice Spolu, ale jen do konce února, uvedl předseda zastupitelského klubu hnutí Patrik Nacher.

Poslanci se hecovali v přímém přenosu. Při sázce o rozpočet Nacher vyšponoval výhru

2. prosince 2022 08:36

Podle místopředsedy poslaneckého klubu ANO Patrika Nachera je nově odhlasovaná podoba státního rozpočtu nereálná. Vláda podle něj nakonec bude hospodařit s vyšším schodkem. V živém vysílání na CNN Prima NEWS se o tom dokonce vsadil s poslancem Jiřím Havránkem (ODS). Ten výzvu přijal a jako cenu pro vítěze navrhl snídani v poslanecké restauraci. Nacher mu oponoval s návrhem nestandardní symbolické výhry.

Co se jim nelíbí na Babišovi, u Pavla přechází mlčením. Nacher se pustil do koalice Spolu

25. listopadu 2022 23:04

Už v lednu čekají Česko prezidentské volby. Mezi hlavní favority patří generál Petr Pavel, šéf hnutí ANO Andrej Babiš či ekonomka Danuše Nerudová. První dva jmenované tíží komunistická minulost. Podle poslance Patrika Nachera (za ANO) však politici z vládní koalice u Pavla fakta přehlížejí, zatímco v minulosti Babiše „se šťourají do bezvědomí“. Pavel se – stejně jako Nerudová a senátor Pavel Fischer – těší podpoře od koalice Spolu, která vlastního kandidáta do voleb nevyslala.

KOMENTÁŘ: Deprese v pirátském dopravním pekle. Zachrání nás ODS s ANO?

22. listopadu 2022 15:02

Jedna hodina a dvacet minut. Tak dlouho třeba jedete autem do Plzně a ještě vám zbyde čas na pivko. Za stejnou dobu rovněž doletíte z Prahy do Bruselu. No – anebo můžete jet hodinu a dvacet minut v Praze do práce. I když to máte 13 kilometrů, nikoliv přes centrum a čistý čas jízdy je běžně asi 18 minut... Tohle město je pirátské peklo. A je naprosto signifikantní, že v neustálém dopravním chaosu a bordelu nemá Praha stále nové vedení. Vše tady totiž souvisí se vším.

Rodičovská by mohla být tři roky, zvažuje Kupka. Vláda jen vyvolává vztek, má jasno Nacher

13. listopadu 2022 13:03

Národní ekonomická rada vlády (NERV) navrhla zkrácení rodičovské dovolené i rodičovského příspěvku jako jedno z opatření, pomocí nichž by stát měl konsolidovat veřejné finance. Vládní koalice hodlá o návrhu debatovat, a to zejména o zkrácení rodičovské ze čtyř na tři roky. „V České republice je bezkonkurenčně nejdelší. I tři roky jsou významnou pomocí,“ řekl v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS místopředseda ODS Martin Kupka.

Česko vymírá. Když se změní rodičovská, klesne ochota lidí mít děti, tvrdí Nacher

11. listopadu 2022 13:38

Zkrácení doby rodičovské dovolené, které navrhl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS), by mohlo „rozkmitat řadu dalších věcí“. Uvedl to Patrik Nacher, místopředseda poslaneckého klubu ANO. Změny ve státní podpoře pro rodiče by podle něj mohly ovlivnit ochotu lidí mít děti. Stanjurův návrh tak v očích opozičního poslance odporuje státní strategii, která měla za cíl zvýšit porodnost.

Prahu by mohla dočasně vést menšinová rada Spolu s tolerancí ANO, připustil Pospíšil

3. listopadu 2022 23:59

Pražští zastupitelé přerušili ustavující zasedání do 24. listopadu a zdá se, že k žádným posunům ve vyjednávání budoucí vládní koalice nedošlo. Hlavní město tak stále řídí rada z minulých voleb. Podle Jiřího Pospíšila (TOP 09) zůstává prioritou Spolu spolupráce na vládním půdorysu s Piráty a STAN. V případě, že by se ale dohodu dojednat nepodařilo, nevylučuje využití nabídky hnutí ANO, které je ochotné dočasně podporovat menšinovou vládu koalice TOP 09, KDU-ČSL a ODS.

Nám to vyčítali, teď to sami dělají. Nacher se opřel do vlády kvůli plánování rozpočtu

29. října 2022 22:49

Poslanecká sněmovna ve středu schválila v prvním čtení vládou navržený státní rozpočet, který se terčem silné kritiky jak odborné veřejnosti, tak opozice. Poslanci Patriku Nacherovi (ANO) nejvíce vadí, že rozpočet obsahuje řadu příjmů, o kterých ale ještě vláda nemůže vědět, zda jich dosáhne. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS prohlásil, že to, co pětikoalici před pár lety vadilo, teď sama dělá.