CNN Prima News Pchjongjang

Pchjongjang

Výpis příspěvků ke štítku „Pchjongjang“

Chceme ty nejmocnější jaderné zbraně, prohlásil Kim. Ocenil důstojníky testující rakety

27. listopadu 2022 00:07

Severokorejský vůdce Kim Čong-un prohlásil, že cílem jeho země je mít nejmocnější jaderné síly na světě. Kim se tak vyjádřil při ceremoniálu, kdy povýšil několik desítek armádních důstojníků podílejících se na nedávném odpalu největší severokorejské balistické střely. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na státní média KLDR.

Severní Korea stupňuje napětí. Vypálila další balistickou střelu do Japonského moře

17. listopadu 2022 05:34

Severní Korea vypálila balistickou střelu krátkého doletu východním směrem do Japonského moře, podle agentury Kjódó o tom bez dalších detailů informovala jihokorejská armáda. Odpal rakety následoval jen několik hodin po prohlášení KLDR, v němž uvedla, že bude urputněji vojensky reagovat na americké snahy zvýšit svoji vojenskou přítomnost v regionu a spolupracovat s Japonskem a Jižní Koreou.

Napětí roste: KLDR vypálila přes sto střel, Jižní Korea reagovala testem raket vzduch-země

2. listopadu 2022 05:26

Severní Korea ve středu podle jihokorejské armády ze západního a východního pobřeží odpálila nejméně sto dělostřeleckých střel, o několik hodin navíc i 17 raket včetně jedné, která dopadla do blízkosti jihokorejských vod. Stalo se to poté, co Pchjongjang v úterý vyhrožoval Jižní Koreji a Spojeným státům kvůli jejich nynějšímu několikadennímu rozsáhlému vojenskému cvičení. Jižní Korea v reakci na poslední ze série severokorejských raketových testů odpálila severně od společné námořní hranice s KLDR tři rakety vzduch-země.

Napětí na Korejském poloostrově: KLDR vypálila další střely, skončily v Japonském moři

28. října 2022 05:55
Aktualizováno

Severní Korea odpálila východně od svého pobřeží dvě balistické střely krátkého doletu. Podle agentury Reuters o tom v pátek informovala jihokorejská armáda. Agentura Kjódó uvedla, že dvojice střel dopadla do Japonského moře mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu a nejsou zprávy o tom, že by způsobily škody. Odpálení střel je dalším ze série severokorejských testů zbraní v posledních týdnech.

Napětí eskaluje: KLDR odpálila další rakety, Jihokorejci vyslali k hranicím stíhačky

13. října 2022 20:18

Severokorejský vůdce Kim Čong-un dohlížel na odpálení dvou strategických raket dlouhého doletu. Hlava KLDR ocenila, že je země schopna spolehlivě a efektivně využít své jaderné zbraně, což mělo vypálení raket demonstrovat. Vedení jihokorejské armády později informovalo, že Severní Korea odpálila blíže neurčenou balistickou střelu do moře východně od svého území a že její vojenské letouny se přiblížily k hranici mezi oběma zeměmi.

Kloktání slané vody, zázvorový čaj nebo ibuprofen. KLDR bojuje s covidem bez vakcín

17. května 2022 12:34

Izolovaná Severní Korea je jednou z mála zemí světa, které se odmítly připojit k očkovací kampani proti nemoci COVID-19, a do minulého týdne tvrdila, že se na jejím území nevyskytl jediný případ nákazy koronavirem. Nyní se ale nemoc v KLDR šíří rychlým tempem a lidem, kteří onemocní, zdravotníci radí užívat běžné léky na chřipku, antibiotika či domácí medicínu, píše agentura Reuters.