CNN Prima News Pchjongjang

Pchjongjang

Výpis příspěvků ke štítku „Pchjongjang“

KLDR mění pohled na Jižní Koreu, symboly jdou k zemi. Kim upíná naděje k Trumpovi, píše CNN

Kroky severokorejského režimu čím dál více znepokojují zahraniční pozorovatele. KLDR v posledních týdnech opustila dosavadní politiku znovusjednocení se svým jižním sousedem a podle expertů ho čím dál tím více vnímá jako cizí mocnost. Diktátora Kim Čong-una navíc znervózňuje utužování vztahů mezi USA a Jižní Koreou. Jeho nadějí by prý mohla být výhra Donalda Trumpa v nadcházejících prezidentských volbách, k níž by mohl přispět svou troškou do mlýna. Analytici navíc předpokládají, že napětí na Korejském poloostrově se bude v dalších měsících stupňovat.

Kim Čong-un nechal provést další raketový test. KLDR odpálila nadzvukovou střelu

Severní Korea v pondělí ráno směrem do Japonského moře odpálila patrně balistickou raketu, která dopadla na neupřesněné místo mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, informovaly agentury Kjódó a Reuters. Jde o první odpálení severokorejské rakety od 18. prosince, kdy armáda otestovala raketu dlouhého doletu Hwasong-18. KLDR test později potvrdila.

Severní Korea se chystá na válku. Urychlete přípravy, vyzval armádu vůdce Kim Čong-un

Severokorejský vůdce Kim Čong-un nařídil armádě a zbrojnímu průmyslu urychlit přípravy na válku v důsledku podle něj bezprecedentních konfrontačních kroků ze strany Spojených států. Ve čtvrtek o tom informovala severokorejská státní média, podle nichž Kim hovořil o prioritách pro příští rok na setkání vládnoucí komunistické strany. Diktátor rovněž prohlásil, že KLDR rozšíří strategickou spolupráci s „protiimperialistickými nezávislými zeměmi“.

Vůdce KLDR Kim Čong-un dorazil obrněným vlakem do Ruska. Chystá se schůzka s Putinem

Severokorejský vůdce Kim Čong-un poprvé po čtyřech letech opustil území svého státu a přijel svým obrněným vlakem do Ruska. Podle agentury AFP to v úterý uvedli jihokorejští činitelé a následně i ruská agentura RIA. Kreml před očekávanou schůzkou Kima s prezidentem Vladimirem Putinem vzkázal do Spojených států, že jej nezajímají hrozby Washingtonu, aby Rusko nekupovalo severokorejské zbraně.

Utužování vztahů? Šojgu přivezl do KLDR dopis z Kremlu, Kim Čong-un mu ukázal výstavu zbraní

Severokorejský vůdce Kim Čong-un se ve středu setkal s ruským ministrem obrany Sergejem Šojguem, který je na návštěvě Severní Koreje. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na severokorejskou agenturu KCNA. Cílem schůzky bylo prohloubit vztahy mezi oběma zeměmi, dodala agentura s tím, že spolu diskutovali o vojenských otázkách i regionální a mezinárodní bezpečnosti. Jaké vojenské záležitosti řešili, už ale severokorejská agentura neupřesnila.

Reakce na údajnou špionáž amerického letadla? KLDR odpálila raketu s rekordním doletem

Severní Korea dnes ráno odpálila východně od svého pobřeží balistickou raketu dlouhého doletu, informovaly agentury AP a Reuters s odvoláním na Jižní Koreu a Japonsko. KLDR naposledy provedla test balistických střel před necelým měsícem. Raketu dlouhého doletu testovala naposledy v dubnu, kdy odpálila mezikontinentální balistickou raketu (ICBM), podotkla agentura AP.

KLDR zvyšuje tlak na USA. Kim Čong-un si prohlédl novou špionážní družici a schválil použití

Vůdce KLDR Kim Čong-un si prohlédl první severokorejskou vojenskou špionážní družici a schválil její budoucí použití. S odvoláním na severokorejská státní média o tom informovala agentura AFP. Kim Čong-un už v polovině letošního dubna prohlásil, že se podařilo konstrukci satelitu dokončit a nařídil jeho vypuštění. Kdy jej chce Pchjongjang dostat na oběžnou dráhu, ale není jasné.