reklama

Pešta nařkl Vémolu, Terminátor se bránil: Jsi normální idiot, zmlátím tě jak dítě

I když vylezou MMA zápasníci z klece, show ještě nekončí. Na tiskové konferenci po turnaji Oktagon 19 se zřejmě nejznámější tuzemský fighter Karlos Vémola slovně střetnul s Václavem Mikuláškem, kterého pár desítek minut předtím donutil škrcením zápas vzdát. Další vítězství si „Terminátor“ připsal na středečním Oktagonu 20, kde porazil Francouze Alexe Lohorého a získal titul ze střední váhy. Při následném hodnocení pro média se nedostal do verbálního křížku se soupeřem, ale jiným bojovníkem – Viktorem Peštou.

reklama

Mistrovský pás získal Vémola po tuhé pětikolové bitvě s Lohorém, kterou vyhrál na body. Pešta zase během středečního večera zvládl svůj premiérový zápas v polotěžké váze, když porazil díky TKO po pouhých čtyřech minutách brazilského veterána Ildemara Alcântaru.

35letý „Terminátor“ se spolu s o pět let mladším Peštou před časem stali prvními Čechy, kteří vkročili do nejslavnější organizace na světě UFC. Mnoho fanoušků by si přálo, aby se dvě persony tuzemského MMA střetly v osmihranné kleci, což by zejména sám Pešta kvitoval.

Prozatím do sebe dva fighteři nejdou pěstmi, kopanci a jinými povolenými údery, ovšem na hromadné tiskové konferenci po Oktagonu 20 se porvali aspoň slovně. Trash-talk spustila otázka jednoho z novinářů na to, co Pešta říká na Vémolův výkon. Tázaný svojí odpovědí vedle sedícího čerstvého držitele titulu příliš nepotěšil.

„Celý zápas jsem neviděl, viděl jsem kousek, takže nedokážu říct, ale přišlo mi to, že jsou o dvě váhovky (váhové kategorie, pozn. red.) jinde, což tady i zaznělo. Zkrátka mi přijde, že Karlos se ve střední váze schovává. Sám říká, že je pro něj těžký zhubnout, naopak sám Lohoré říkal, že se ještě dožíral, aby navážil 82 kilo, takže šlo o souboj Davida a Goliáše,“ uvedl Pešta.

Následovala bouřlivější výměna názorů.

Vémola: „Mně se líbí, jak tady každý řeší váhu. Já jsem ti řekl, co musíš udělat, abych s tebou zápasil a nebudu řešit, jestli budeš mít míň, nebo víc. Já jsem prohrál s Attilou Véghem a vůbec jsem na tiskovce nezmínil, jestli váží víc, nebo míň. Když se na Attilu podíváte, je o půl hlavy vyšší. Nebrečel jsem. Pokud ty budeš vyhrávat a budeš mít titul, tak tě zmlátím v 93 a nebudu potom brečet, že jsi měl o čtyři, pět kilo víc. Teď se mnou chce zápasit Pirát, až ho zmlátím, tak budete všichni řešit, že jsem měl víc než Pirát? Až tě zmlátím v 93, jak to zdůvodníš, když budu vážit o pět, deset kilo míň než ty?“

Pešta: „Lidi tu váhu řeší, protože vždycky zápasíš s menšími.“

Vémola: „To není pravda, Frankenstein (brazilský zápasník Henrique da Silva, pozn. red.) byl o hlavu větší a měl v zápase třeba o deset kilo víc, naházel jsem ho jako dítě. Tebe taky nahážu jako dítě a zmlátím tě jako dítě, až vyhraješ titulový zápas v 93, jestli ti ho dá Ondra (promotér organizace Oktagon MMA Novotný, pozn. red.) dřív než mně. Jinak mě nezajímáš, a ty tvoje hloupý řeči taky ne.“

Pešta: „To tě doma maminka nenaučila, že není hezký dovolovat si jen na menší? Zkus si občas dovolit i na stejně velký, ne? Ne. Mně to je jasný, v pohodě.“

Vémola: „Já se tady nebudu bavit o maminkách, jsi normální idiot a několikrát jsem ti řekl, co musíš udělat, abych s tebou zápasil. Jsi o půl hlavy vyšší, budeš o pět, deset kilo těžší a budeš tam padat k zemi jako prase pokaždé, když tě hodím. A budu tě mlátit. Jednoduchý.“

Pešta: „Budu se těšit.“

Vítězství nad Lohorém bylo Vémolovým již třetím úspěchem v průběhu dvou a půl měsíce. Pomalu tak dává zapomenout na nezdar z listopadu 2019, kdy „Terminátora“ ve vyprodané pražské O2 areně v prvním kole „vypnul“ slovenský bojovník Atilla Végh.

Právě na akci Oktagon 15 zápasil Viktor Pešta do duelu s Alcântarou naposledy. Tehdy nestačil na Michala Martínka.

Tagy:
MMA Karlos Vémola sport Oktagon MMA Alex Lohoré Oktagon 20 Viktor Pešta

Hlavní zprávy

Trhy jim zrušili, přesto si poradili. V Jablonci nad Nisou otevřeli adventní supermarket

V Jablonci nad Nisou mají namísto vánočních trhů adventní supermarket. Bývalá prodejna nábytku v centru města se nyní proměnila v takzvaný Štědrý dům, který funguje stejně jako běžné obchody. Zákazníci si u vchodu berou košíčky, u stolů si vybírají zboží a u pokladny platí nákup. Skupina lidí, která pořádá několikrát do roka řemeslné trhy, si prostor pronajala a upravila během několika dní.

reklama

Domácí zpravodajství

Detaily tragédie na Plzeňsku: Muž zastřelil svého bratra, po útěku se nejspíš oběsil

Krajští kriminalisté zahájili trestní řízení v případu nedělní střelby v Radějovicích na severním Plzeňsku, při níž zemřel pětašedesátiletý muž. Policisté z územního odboru Plzeň-venkov se dále zabývají okolnostmi úmrtí šestašedesátiletého útočníka, který se krátce po činu oběsil. Podle prvotních informací šlo o rozepři mezi rodinnými příslušníky.

Vražda na Kroměřížsku: Žena měla ubodat známého, čin pak sama nahlásila policii

Kriminalisté se od pátečního večera zabývají případem vraždy, která se podle vyšetřovatelů stala v jedné z obcí poblíž Holešova na Kroměřížsku. Třiačtyřicetiletá žena z Olomoucka tam několikrát bodla nožem známého, který útok nepřežil, uvedl v pondělní tiskové zprávě policejní mluvčí Petr Jaroš. Kriminalisté ženu obvinili z vraždy, hrozí jí až 20 let vězení. Stíhaná skončila ve vazbě.

reklama