reklama

Pešta nařkl Vémolu, Terminátor se bránil: Jsi normální idiot, zmlátím tě jak dítě

I když vylezou MMA zápasníci z klece, show ještě nekončí. Na tiskové konferenci po turnaji Oktagon 19 se zřejmě nejznámější tuzemský fighter Karlos Vémola slovně střetnul s Václavem Mikuláškem, kterého pár desítek minut předtím donutil škrcením zápas vzdát. Další vítězství si „Terminátor“ připsal na středečním Oktagonu 20, kde porazil Francouze Alexe Lohorého a získal titul ze střední váhy. Při následném hodnocení pro média se nedostal do verbálního křížku se soupeřem, ale jiným bojovníkem – Viktorem Peštou.

reklama

Mistrovský pás získal Vémola po tuhé pětikolové bitvě s Lohorém, kterou vyhrál na body. Pešta zase během středečního večera zvládl svůj premiérový zápas v polotěžké váze, když porazil díky TKO po pouhých čtyřech minutách brazilského veterána Ildemara Alcântaru.

35letý „Terminátor“ se spolu s o pět let mladším Peštou před časem stali prvními Čechy, kteří vkročili do nejslavnější organizace na světě UFC. Mnoho fanoušků by si přálo, aby se dvě persony tuzemského MMA střetly v osmihranné kleci, což by zejména sám Pešta kvitoval.

Prozatím do sebe dva fighteři nejdou pěstmi, kopanci a jinými povolenými údery, ovšem na hromadné tiskové konferenci po Oktagonu 20 se porvali aspoň slovně. Trash-talk spustila otázka jednoho z novinářů na to, co Pešta říká na Vémolův výkon. Tázaný svojí odpovědí vedle sedícího čerstvého držitele titulu příliš nepotěšil.

„Celý zápas jsem neviděl, viděl jsem kousek, takže nedokážu říct, ale přišlo mi to, že jsou o dvě váhovky (váhové kategorie, pozn. red.) jinde, což tady i zaznělo. Zkrátka mi přijde, že Karlos se ve střední váze schovává. Sám říká, že je pro něj těžký zhubnout, naopak sám Lohoré říkal, že se ještě dožíral, aby navážil 82 kilo, takže šlo o souboj Davida a Goliáše,“ uvedl Pešta.

Následovala bouřlivější výměna názorů.

Vémola: „Mně se líbí, jak tady každý řeší váhu. Já jsem ti řekl, co musíš udělat, abych s tebou zápasil a nebudu řešit, jestli budeš mít míň, nebo víc. Já jsem prohrál s Attilou Véghem a vůbec jsem na tiskovce nezmínil, jestli váží víc, nebo míň. Když se na Attilu podíváte, je o půl hlavy vyšší. Nebrečel jsem. Pokud ty budeš vyhrávat a budeš mít titul, tak tě zmlátím v 93 a nebudu potom brečet, že jsi měl o čtyři, pět kilo víc. Teď se mnou chce zápasit Pirát, až ho zmlátím, tak budete všichni řešit, že jsem měl víc než Pirát? Až tě zmlátím v 93, jak to zdůvodníš, když budu vážit o pět, deset kilo míň než ty?“

Pešta: „Lidi tu váhu řeší, protože vždycky zápasíš s menšími.“

Vémola: „To není pravda, Frankenstein (brazilský zápasník Henrique da Silva, pozn. red.) byl o hlavu větší a měl v zápase třeba o deset kilo víc, naházel jsem ho jako dítě. Tebe taky nahážu jako dítě a zmlátím tě jako dítě, až vyhraješ titulový zápas v 93, jestli ti ho dá Ondra (promotér organizace Oktagon MMA Novotný, pozn. red.) dřív než mně. Jinak mě nezajímáš, a ty tvoje hloupý řeči taky ne.“

Pešta: „To tě doma maminka nenaučila, že není hezký dovolovat si jen na menší? Zkus si občas dovolit i na stejně velký, ne? Ne. Mně to je jasný, v pohodě.“

Vémola: „Já se tady nebudu bavit o maminkách, jsi normální idiot a několikrát jsem ti řekl, co musíš udělat, abych s tebou zápasil. Jsi o půl hlavy vyšší, budeš o pět, deset kilo těžší a budeš tam padat k zemi jako prase pokaždé, když tě hodím. A budu tě mlátit. Jednoduchý.“

Pešta: „Budu se těšit.“

Vítězství nad Lohorém bylo Vémolovým již třetím úspěchem v průběhu dvou a půl měsíce. Pomalu tak dává zapomenout na nezdar z listopadu 2019, kdy „Terminátora“ ve vyprodané pražské O2 areně v prvním kole „vypnul“ slovenský bojovník Atilla Végh.

Právě na akci Oktagon 15 zápasil Viktor Pešta do duelu s Alcântarou naposledy. Tehdy nestačil na Michala Martínka.

Tagy:
MMA Karlos Vémola sport Oktagon MMA Alex Lohoré Oktagon 20 Viktor Pešta
Cestování zpřísní: Do Německa jen s testem či očkováním. Francie a Dánsko budou červené
Cestování

Cestování zpřísní: Do Německa jen s testem či očkováním. Francie a Dánsko budou červené

Cestováni od pondělí zpřísní. Neočkovaní budou muset po návratu z Francie a Dánska na PCR test i do izolace, země se přesouvají do červené kategorie. Oranžová se rozšiřuje o Itálii, Švýcarsko a Island, uvádí ministerstvo zahraničí. Německo bude od neděle vyžadovat, aby měli lidé při vstupu do země buď negativní test na COVID-19, potvrzení o uzdravení nebo doklad o očkování.

Živě
ON-LINE osmý den olympiády: Češi mají další dvě zlata, slaví Krpálek a Prskavec

Judista Lukáš Krpálek a kajakář Jiří Prskavec rozšiřují českou medailovou sbírku. Prvně jmenovaný dokázal porazit všechny protivníky a slaví tak zasloužené zlato. Prskavec si díky famózním jízdám ve vodním slalomu dojel rovněž nejhodnotnější medaili. V akci byli i atleti nebo plavci včetně české rekordmanky Barbory Seemanové. Čeští sportovci vybojovali na olympijských hrách v Tokiu už šest cenných kovů a další dvě mají jisté díky tenistkám.

Volby by v červenci vyhrálo hnutí ANO. Koalice Spolu těsně předstihla Piráty a STAN

Volby do Poslanecké sněmovny by nyní vyhrálo hnutí ANO s 23,5 procenta hlasů. Koalice Spolu tvořená ODS, TOP 09 a KDU-ČSL by skončila na druhém místě s 21,5 procenta hlasů a o půl procenta by předstihla koalici Pirátů se STAN. Vyplývá to z červencového volebního modelu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Rozdíl mezi těmito třemi uskupeními ale podle CVVM není statisticky významný a nelze s naprostou jistotou říci, které z nich mělo v době měření největší podporu. Volby se uskuteční 8. a 9. října.

Plíšková: Olympiáda není pro mě. Pak tam nemá co dělat, zkritizoval ji český veslař

Po jízdě na wimbledonské trávě čeští fanoušci věřili, že Karolína Plíšková zabojuje na olympiádě v Tokiu o medaili. Místo ní má cenný kov jistý zázračná Markéta Vondroušová. Bývalá světová jednička totiž skončila už v osmifinále. Po vypadnutí se Plíšková nechala slyšet, že „olympiáda asi není nic pro ni“. Tato slova celkem automaticky zajistila pohrdavé reakce nejen na sociálních sítích, ale překvapivě i u kolegy z české výpravy.

Nečekaný vedlejší účinek po vakcíně Pfizer. Očkované ženy hlásí zvětšení prsou

Nežádoucích vedlejších účinků po očkování proti covidu hlásí lidé tisíce. Mnohé ženy, které si nechaly aplikovat vakcínu Pfizer, se však z jednoho radují. Vyskytl se u nich takzvaný „Pfizer boob job“ neboli zvětšení prsou po očkování. Některé se následně obávaly, že mají rakovinu prsu. Reakce těla je totiž podobná té u zákeřné diagnózy.

reklama

Domácí zpravodajství

Odškodnění za Vrbětice. Obce v okolí, obyvatelé i kraj by si mohli rozdělit 700 milionů

Obce v okolí Vrbětic na Zlínsku, jejich obyvatelé i Zlínský kraj by si mohli za výbuchy munice z roku 2014 rozdělit celkové odškodnění téměř 700 milionů korun. Počítá s tím návrh zákona, který v pátek ve zrychleném režimu schválila Sněmovna. Musí ho ještě projednat Senát. Zákon již dříve podpořila vláda a podporuje ho i prezident Miloš Zeman. Pro zákon hlasovalo 113 ze 123 přítomných poslanců, proti nehlasoval nikdo.

Odstavený lídr ČSSD: Za Maláčovou se stydím, měla by být jako chápající tetka Schillerová

„Kampaň ČSSD je negativní, jsme unavení a neumíme komunikovat. Lidi spíš zastrašujeme,“ hodnotí střízlivě a kriticky aktuální volební kampaň strany Břetislav Štefan, starosta v Brně-Líšni. Toho odstavilo vedení partaje z čela kandidátky a dosadilo tam Romana Onderku, prvního místopředsedu. Štefan zhodnotil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS i předvolební počínání ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové.

reklama