reklama

Pešta nařkl Vémolu, Terminátor se bránil: Jsi normální idiot, zmlátím tě jak dítě

Karlos Terminátor Vémola porazil na turnaji Oktagon 20 Alexe Lohorého. Další bitvu pak svedl na tiskové konferenci s Viktorem Peštou.
Zdroj: Facebook/Oktagon MMA

I když vylezou MMA zápasníci z klece, show ještě nekončí. Na tiskové konferenci po turnaji Oktagon 19 se zřejmě nejznámější tuzemský fighter Karlos Vémola slovně střetnul s Václavem Mikuláškem, kterého pár desítek minut předtím donutil škrcením zápas vzdát. Další vítězství si „Terminátor“ připsal na středečním Oktagonu 20, kde porazil Francouze Alexe Lohorého a získal titul ze střední váhy. Při následném hodnocení pro média se nedostal do verbálního křížku se soupeřem, ale jiným bojovníkem – Viktorem Peštou.

reklama

Mistrovský pás získal Vémola po tuhé pětikolové bitvě s Lohorém, kterou vyhrál na body. Pešta zase během středečního večera zvládl svůj premiérový zápas v polotěžké váze, když porazil díky TKO po pouhých čtyřech minutách brazilského veterána Ildemara Alcântaru.

35letý „Terminátor“ se spolu s o pět let mladším Peštou před časem stali prvními Čechy, kteří vkročili do nejslavnější organizace na světě UFC. Mnoho fanoušků by si přálo, aby se dvě persony tuzemského MMA střetly v osmihranné kleci, což by zejména sám Pešta kvitoval.

K tématu

Prozatím do sebe dva fighteři nejdou pěstmi, kopanci a jinými povolenými údery, ovšem na hromadné tiskové konferenci po Oktagonu 20 se porvali aspoň slovně. Trash-talk spustila otázka jednoho z novinářů na to, co Pešta říká na Vémolův výkon. Tázaný svojí odpovědí vedle sedícího čerstvého držitele titulu příliš nepotěšil.

„Celý zápas jsem neviděl, viděl jsem kousek, takže nedokážu říct, ale přišlo mi to, že jsou o dvě váhovky (váhové kategorie, pozn. red.) jinde, což tady i zaznělo. Zkrátka mi přijde, že Karlos se ve střední váze schovává. Sám říká, že je pro něj těžký zhubnout, naopak sám Lohoré říkal, že se ještě dožíral, aby navážil 82 kilo, takže šlo o souboj Davida a Goliáše,“ uvedl Pešta.

Následovala bouřlivější výměna názorů.

Vémola: „Mně se líbí, jak tady každý řeší váhu. Já jsem ti řekl, co musíš udělat, abych s tebou zápasil a nebudu řešit, jestli budeš mít míň, nebo víc. Já jsem prohrál s Attilou Véghem a vůbec jsem na tiskovce nezmínil, jestli váží víc, nebo míň. Když se na Attilu podíváte, je o půl hlavy vyšší. Nebrečel jsem. Pokud ty budeš vyhrávat a budeš mít titul, tak tě zmlátím v 93 a nebudu potom brečet, že jsi měl o čtyři, pět kilo víc. Teď se mnou chce zápasit Pirát, až ho zmlátím, tak budete všichni řešit, že jsem měl víc než Pirát? Až tě zmlátím v 93, jak to zdůvodníš, když budu vážit o pět, deset kilo míň než ty?“

Pešta: „Lidi tu váhu řeší, protože vždycky zápasíš s menšími.“

Viktor Pešta zvládl svůj návrat do oktagonu po více než roce ve výtečném stylu.
Viktor Pešta zvládl svůj návrat do oktagonu po více než roce ve výtečném stylu.
Zdroj: Facebook/Oktagon MMA

Vémola: „To není pravda, Frankenstein (brazilský zápasník Henrique da Silva, pozn. red.) byl o hlavu větší a měl v zápase třeba o deset kilo víc, naházel jsem ho jako dítě. Tebe taky nahážu jako dítě a zmlátím tě jako dítě, až vyhraješ titulový zápas v 93, jestli ti ho dá Ondra (promotér organizace Oktagon MMA Novotný, pozn. red.) dřív než mně. Jinak mě nezajímáš, a ty tvoje hloupý řeči taky ne.“

Pešta: „To tě doma maminka nenaučila, že není hezký dovolovat si jen na menší? Zkus si občas dovolit i na stejně velký, ne? Ne. Mně to je jasný, v pohodě.“

Vémola: „Já se tady nebudu bavit o maminkách, jsi normální idiot a několikrát jsem ti řekl, co musíš udělat, abych s tebou zápasil. Jsi o půl hlavy vyšší, budeš o pět, deset kilo těžší a budeš tam padat k zemi jako prase pokaždé, když tě hodím. A budu tě mlátit. Jednoduchý.“

Pešta: „Budu se těšit.“

Vítězství nad Lohorém bylo Vémolovým již třetím úspěchem v průběhu dvou a půl měsíce. Pomalu tak dává zapomenout na nezdar z listopadu 2019, kdy „Terminátora“ ve vyprodané pražské O2 areně v prvním kole „vypnul“ slovenský bojovník Atilla Végh.

Právě na akci Oktagon 15 zápasil Viktor Pešta do duelu s Alcântarou naposledy. Tehdy nestačil na Michala Martínka.

K tématu

Tagy: MMA Karlos Vémola sport Oktagon MMA Alex Lohoré Oktagon 20 Viktor Pešta
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Školství

Maláčová: Začátkem května snad vrátíme děti do školek. Izolačka funguje, prodloužíme ji

Maláčová: Začátkem května snad vrátíme děti do školek. Izolačka funguje, prodloužíme ji

„Ideální by bylo, aby se děti do školek vrátily 1. května, budu to prosazovat v pondělí na vládě,“ oznámila po schůzce s prezidentem Milošem Zemanem ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Zároveň řekla, že takzvaná izolačka funguje, proto ji prodlouží. S ostatními ministry se musí shodnout, zda o dva měsíce, nebo jestli ji protáhnou na celý rok.

Reportáž

Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken

Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken

Poslední z vlajkových lodí těžkého průmyslu v Ostravě nabírá vodu. Napřed šly ke dnu ostravské uhelné doly, po nich se začaly potápět Vítkovické železárny a nyní už teče i do oceláren Liberty Ostrava (dříve ArcelorMittal a Nová huť), které zaměstnávají přes 6 tisíc lidí. Všechny odborové organizace působící v ocelárně nyní vyhlásily stávkovou pohotovost, proto v pátek 16. dubna přijel rozbouřenou huť uklidnit i premiér Andrej Babiš.

Sportovce čeká kosmetické rozvolnění. Už teď ale ministr projevil vůli, říká Jansta
Dlouhá éra končí. Kubánské komunisty už nepovede rodina Castrových, vládla přes 60 let
Volby vyhrajeme a zavřeme Babiše, hlásá Chcípl PES. Hnutí představilo program
reklama
reklama
Vzpomínky na štěstí. Královna zveřejnila svou nejoblíbenější fotografii s manželem

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Desítky lidí vyrazily na farmářské trhy i v sychravém počasí. Dodržují opatření?
Kdykoliv mohou začít krvácet. Život hemofilikům usnadňuje moderní léčba
Další články
reklama
reklama