reklama

Pět tipů, co dát svému psovi pod stromeček

Co pod stromeček?
Foto:

Víme, není to lehké vybírat v nabídce potřeb pro naše mazlíčky. Abyste nesáhli vedle a koupili rozumný a zároveň zdravý dárek, máte zde ode nás pár nápadů

reklama

Když pamlsek, tak bez chemie
Žvýkací masíčka v podobě sušených kuřecích prsou, rolek, stehýnek atd. Jistě si sami doplníte desítky dalších podob těchto velmi oblíbených pamlsků. Nejedná se bohužel o zcela přírodní produkt, i když se tak záměrně tváří. Mrkněte na obal, ve většině případů uvidíte ve složení škroby, glycerín, sůl.

Vyvarujte se takzvaných „buvolích kostí“, vyrábějí se z odpadu kožedělného průmyslu (jedná se o spodní vrstvu kůže jakéhokoliv zvířete, dokonce i psů) kůže procházejí různými chemickými lázněmi. Tyto pamlsky jsou plné chemie a jsou pro psy nestravitelné.
Chcete-li svého psa potěšit pamlskem, kupte mu sušenou 100 % svalovinu nebo sušené šlachy, hrtany. Pro jistotu se ale podívejte na obal, jestli ve složení je uvedeno jen maso.

Zdravé zuby jsou základ
Osmdesát procent psů starších 3 let má problémy se zuby. To jste zřejmě už slyšeli, že?  A víte, které je nejčastěji diagnostikované onemocnění u psů? Ano, tušíte správně, jsou to problémy se zuby a dásněmi! Proto je potřeba zařadit péči o chrup vašeho psa mezi pravidelné úkony jako jsou venčení, krmení, péče o srst, společná hra a trénink. 

Na trhu je celá řada výrobků přecházejících tvorbě zubního plaku, který vzniká působením bakterií hodujících na zbytcích potravy. Většinou se jedná o přípravky obsahující enzymy, štěpící složky potravy a produkující látku, která hubí zmiňované bakterie. Speciální přípravky péče o chrup psů a koček je potřeba používat pravidelně, aby docházelo k odstraňování zubního plaku. Zubní plak posléze „zkamení“ do zubního kamene. Zubní kámen lze odstranit pouze mechanicky, ať už speciálním nástrojem nebo ultrazvukem. Odstraňování provádí veterinář.
Možná si říkáte: „Vždyť já se o zuby svého psa starám, kupuji dentální pamlsky“. Když má ale pes zuby pokryté kamenem, pamlsky mu nepomohou, je potřeba zubní kámen odstranit u veterináře. Tady je na místě položit si otázku – kupujte opravdu dentální pamlsky? Nejsou to náhodou různí ježečci, zubní kartáčky a další zvířátka prodávaná kusově? Jsou z příliš tvrdého materiálu, který způsobuje mikro poranění dásní a tím se škodlivým bakteriím otvírá průchod do těla. Pokud chcete svému psovi prospět a ne ublížit, kupujte jen balené tyčky renomovaných výrobců, které jsou v průřezu ve tvaru kříže nebo hvězdy (tyto tvary slouží k tomu, aby pamlsek čistil i zadní zuby). Ty jsou dostatečně měkké a obsahují aktivní látky, které podporují mechanické odstraňovaní zubního plaku při žvýkání pamlsku.

Cvičíme mozek
Dřevěné hlavolamy pro psy, i jejich páníčky, to je náš tajný tip! Užijete je, když je venku ošklivo nebo nemáte čas na dlouho procházku. Je to fajn způsob, jak psa unavit a vybít jeho energii, protože mentální zábava dá psovi více než 20 km běh u kola. A budete se u toho bavit i vy.

Ladíme vzájemnou souhru
Na cvičáku při výcviku poslušnosti, agility, dog racingu. Nebo při tanci se psem, dog frisbee, canicrossu či fylballu upevňujeme vzájemný vztah i fyzičku. Nadělte svému psovi i sobě předplatné na osvědčené kynologické cvičiště nebo kurz u zkušeného trenéra.

Učit se, učit se, učit se
Kdopak to řekl? Pamatujete? Ne, neposíláme vás zpět do školních lavic, ale dobrým nápadem je dát pod stromeček poukaz na kurz a absolvovat se svým parťákem třeba výcvik canisterapie nebo kurz fyzioterapie pro zvířata. Rozšiřováním vědomostí a praktických dovedností spojených se soužitím s domácími mazlíčky se naučíte lépe porozumět svému psovi.

Našli jste inspiraci na zdravý dárek od Ježíška? Věříme, že ano.

Tagy: pes domácí mazlíčci výchova péče o zvíře vánoce
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

360°

Za to, že šli v noci ven, dostali lidé pokutu 10 tisíc. Potvrzení z práce vše ulehčí

Za to, že šli v noci ven, dostali lidé pokutu 10 tisíc. Potvrzení z práce vše ulehčí

Podle ředitele Městské policie Ostrava Miroslava Plačka potvrzení o tom, že jde člověk v noci z práce nebo do práce, není povinné. Pouze urychlí a usnadní projednání celé záležitosti, uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Noční zákaz vycházení po 21. hodině v Česku platí od středy a v Ostravě strážníci na státní svátek řešili pouze pět případů, kdy lidé vládní opatření nedodrželi.

Sledujte v TV

Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod

Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod

Ještě nemáte naladěný kanál CNN Prima NEWS? Poradíme vám, jak na to. Stanici si můžete naladit po celé České republice i na Slovensku. Zatímco na Slovensku jej poskytují pouze operátoři, v Česku je dostupný i v terestrice. Nově naladíte CNN Prima NEWS u služby 02TV na programové pozici 16. Pokud se Vám program automaticky nenaladil, restartujte prosím Vaše zařízení.

reklama
Slavia porazila oslabený Leverkusen a poprvé v EL vyhrála. Liberec i Sparta podlehly
Vyzula: Blatný skočil do vlaku, který jede šílenou rychlostí. Situace je katastrofická
V klíčových státech Trump dohání Bidena. Průzkumy se ale vyplatí brát s rezervou
reklama
reklama
Nice, Avignon, Saúdská Arábie. Teroristé podnikli útoky na tři cíle a zabili tři lidi

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Za čtvrtek zatím přibylo téměř 7000 nakažených. Celkový počet případů přesáhl 300 tisíc
Babiš: Faltýnkova cesta do Španělska se mi nelíbí a není to dobrý příklad pro lidi
Světový den mrtvice. Ročně postihne až třicet tisíc Čechů, první pomoc je nutná do hodiny
Další články
reklama
reklama