reklama

Šťastné a veselé: Pět tipů, co dát svému psovi pod stromeček

Co pod stromeček?

Víme, není to lehké vybírat v nabídce potřeb pro naše mazlíčky. Abyste nesáhli vedle a koupili rozumný a zároveň zdravý dárek, máte zde od nás pár nápadů

reklama

Když pamlsek, tak bez chemie
Žvýkací masíčka v podobě sušených kuřecích prsou, rolek, stehýnek atd. Jistě si sami doplníte desítky dalších podob těchto velmi oblíbených pamlsků. Nejedná se bohužel o zcela přírodní produkt, i když se tak záměrně tváří. Mrkněte na obal, ve většině případů uvidíte ve složení škroby, glycerín, sůl.

Vyvarujte se takzvaných „buvolích kostí“, vyrábějí se z odpadu kožedělného průmyslu (jedná se o spodní vrstvu kůže jakéhokoliv zvířete, dokonce i psů) kůže procházejí různými chemickými lázněmi. Tyto pamlsky jsou plné chemie a jsou pro psy nestravitelné.
Chcete-li svého psa potěšit pamlskem, kupte mu sušenou 100 % svalovinu nebo sušené šlachy, hrtany. Pro jistotu se ale podívejte na obal, jestli ve složení je uvedeno jen maso.

Kupte dárek pro zdravější chrup vašeho mazlíčka
Kupte dárek pro zdravější chrup vašeho mazlíčka

Zdravé zuby jsou základ
Osmdesát procent psů starších 3 let má problémy se zuby. To jste zřejmě už slyšeli, že?  A víte, které je nejčastěji diagnostikované onemocnění u psů? Ano, tušíte správně, jsou to problémy se zuby a dásněmi! Proto je potřeba zařadit péči o chrup vašeho psa mezi pravidelné úkony jako jsou venčení, krmení, péče o srst, společná hra a trénink. 

Na trhu je celá řada výrobků přecházejících tvorbě zubního plaku, který vzniká působením bakterií hodujících na zbytcích potravy. Většinou se jedná o přípravky obsahující enzymy, štěpící složky potravy a produkující látku, která hubí zmiňované bakterie. Speciální přípravky péče o chrup psů a koček je potřeba používat pravidelně, aby docházelo k odstraňování zubního plaku. Zubní plak posléze „zkamení“ do zubního kamene. Zubní kámen lze odstranit pouze mechanicky, ať už speciálním nástrojem nebo ultrazvukem. Odstraňování provádí veterinář.
Možná si říkáte: „Vždyť já se o zuby svého psa starám, kupuji dentální pamlsky“. Když má ale pes zuby pokryté kamenem, pamlsky mu nepomohou, je potřeba zubní kámen odstranit u veterináře. Tady je na místě položit si otázku – kupujte opravdu dentální pamlsky? Nejsou to náhodou různí ježečci, zubní kartáčky a další zvířátka prodávaná kusově? Jsou z příliš tvrdého materiálu, který způsobuje mikro poranění dásní a tím se škodlivým bakteriím otvírá průchod do těla. Pokud chcete svému psovi prospět a ne ublížit, kupujte jen balené tyčky renomovaných výrobců, které jsou v průřezu ve tvaru kříže nebo hvězdy (tyto tvary slouží k tomu, aby pamlsek čistil i zadní zuby). Ty jsou dostatečně měkké a obsahují aktivní látky, které podporují mechanické odstraňovaní zubního plaku při žvýkání pamlsku.

Cvičíme mozek
Dřevěné hlavolamy pro psy, i jejich páníčky, to je náš tajný tip! Užijete je, když je venku ošklivo nebo nemáte čas na dlouho procházku. Je to fajn způsob, jak psa unavit a vybít jeho energii, protože mentální zábava dá psovi více než 20 km běh u kola. A budete se u toho bavit i vy.

Ladíme vzájemnou souhru
Na cvičáku při výcviku poslušnosti, agility, dog racingu. Nebo při tanci se psem, dog frisbee, canicrossu či fylballu upevňujeme vzájemný vztah i fyzičku. Nadělte svému psovi i sobě předplatné na osvědčené kynologické cvičiště nebo kurz u zkušeného trenéra.

Učit se, učit se, učit se
Kdopak to řekl? Pamatujete? Ne, neposíláme vás zpět do školních lavic, ale dobrým nápadem je dát pod stromeček poukaz na kurz a absolvovat se svým parťákem třeba výcvik canisterapie nebo kurz fyzioterapie pro zvířata. Rozšiřováním vědomostí a praktických dovedností spojených se soužitím s domácími mazlíčky se naučíte lépe porozumět svému psovi.

Našli jste inspiraci na zdravý dárek od Ježíška? Věříme, že ano.

Společné aktivity pomohou nejen vaší fyzičce, ale i vzájemnému porozumění
Společné aktivity pomohou nejen vaší fyzičce, ale i vzájemnému porozumění
Tagy: pes domácí mazlíčci výchova péče o zvíře vánoce
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Fotbal

Trpišovský se divil: Trest pro Kúdelu? Myslel jsem, že si ze mě dělají srandu

Trpišovský se divil: Trest pro Kúdelu? Myslel jsem, že si ze mě dělají srandu

Putování Slavie Evropskou ligou končí ve čtvrtfinále. Ráznou stopku vystavil v odvetě vítězstvím 4:0 anglický Arsenal. „Sešívaní“ dělali na hřišti v této sezoně skvělou reklamu českému fotbalu, zejména Britské ostrovy ale na Pražany zanevřely kvůli incidentu z osmifinálového zápasu v Glasgow mezi stoperem Ondřejem Kúdelou a Glenem Kamarou. I o tom, jak se ke kauze postavila organizace UEFA, mluvil po vypadnutí trenér vršovického klubu Jindřich Trpišovský.

Sešívaná pohádka v Evropské lize končí. Slavia doma dostala od Arsenalu lekci
Parta pitomců nám zničí stranu. V ČSSD to vře, výrazní politici od ní dávají ruce pryč
Třinec jde za Libercem do finále extraligy. Sedmý zápas s Boleslaví rozsekl Růžička
reklama
reklama
Máme učit, ne testovat. Ředitel semilské školy si stojí za svým, hrozí mu odvolání

Školství

Domácí zpravodajství

Další rebelující základka: V Jiříkově se žáci mohou testovat doma před odchodem do školy
Další články
reklama
reklama