CNN Prima News bakterie

bakterie

Výpis příspěvků ke štítku „bakterie“

Čeští hygienici varují před nebezpečnou bakterií. Daří se jí kvůli snaze ušetřit za energie

21. října 2022 19:03

Hygienici varují před možným rozšířením bakterie legionella, které se daří ve vodovodním potrubí. V souvislosti s úsporami domácností při ohřevu vody jí lidé nevědomky poskytují ideální podmínky k množení. Je proto potřeba, aby znali rizika. Voda by měla mít teplotu nad 50 stupňů Celsia. Několik případů výskytu legionelly se v posledních týdnech objevilo v Libereckém kraji.

Fekální bakterie ve zmrzlině. Samotní inspektoři byli překvapení, co letos ve vzorcích našli

17. srpna 2022 18:57

Víc než polovina testovaných vzorků zmrzlin a tři čtvrtiny vzorků ledů do nápojů nevyhovují hygienickým limitům. To jsou závěry kontroly inspektorů ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Nejčastěji bylo v testovaných zmrzlinách velké množství bakteríí, které mohou u milovníků zmrzlin vyvolat střevní potíže.

U oblíbeného Rimini vyhlásili zákaz koupání. Přemnožily se tam nebezpečné bakterie

29. července 2022 09:40

Na části jadranského pobřeží v Itálii v pátek úřady vyhlásily zákaz koupání. V moři totiž naměřily nadměrnou koncentraci bakterií Escherichia coli, uvedla agentura ANSA. Jedná se o pobřeží v regionu Emilia-Romagna, od ústí Pádu až po známé letovisko Rimini. Za zhoršení kvality mořské vody mohou podle odborníků vysoké teploty a sucho.

Při přípravě kuřecího masa se jí do krve dostala bakterie. Tereza málem nepřežila

31. května 2022 10:13
Aktualizováno

Byla to pouhá záděrka, která 35letou českou fitness trenérku Terezu Šauer málem stála život. Při přípravě kuřecího masa se jí do těla dostala bakterie, kvůli níž se rozvinul septický šok. V té chvíli začal boj o život, který by sportovně založená žena bez fyzičky nepřežila. Lékaři jí dávali minimální šance na přežití. Nyní, dva měsíce po propuštění z nemocnice, se pomalu staví zpátky na nohy.

Světový týden očkování varuje před zákeřnou bakterií. Jaké jsou nejčastější mýty?

29. dubna 2022 17:18

Dlouhý život všem. Tak zní motto Světového týdne očkování, který se koná pod záštitou Světové zdravotnické organizace (WHO) poslední dubnové dny. Hlavním cílem je upozornit všechny věkové skupiny na význam očkování. Vakcinace je základním kamenem programu Jednotně pro lepší zdraví v Evropě. Snahou je upozornit i na zákeřnou bakterii Streptococcus pneumoniae, která způsobuje zápaly plic i další závažná onemocnění.