reklama
CNN Prima News bakterie

bakterie

Výpis příspěvků ke štítku „bakterie“

Přes 20 dětí na táboře museli ošetřit záchranáři. Za nevolnost mohly bakterie v jídle

19. srpna 2021 10:33

Zažívací problémy více než dvaceti dětí na táboře u Mrtníku na Berounsku způsobilo minulý týden jídlo kontaminované bakteriemi, které se podávalo k večeři. Organizátor tábora změnil způsob zajištění stravy pro účastníky, řekla ve čtvrtek novinářům ředitelka odboru protiepidemického krajské hygienické stanice Lilian Rumlová.

Čeští vědci vyvinuli nový typ papíru, který dokáže zlikvidovat koronavirus

4. prosince 2020 08:16

Anticovid papír. Tak nazvali čeští výzkumníci nový typ papíru, který likviduje bakterie, viry a kvasinky. Zvolili technologii, kterou výrobci obdobných papírů dosud nevyužívali. Nový postup podle vědců z Akademie věd ČR (AV) zlepšuje kvalitu výrobku, neboť účinně ničí i nový typ koronaviru. Využití papíru může v budoucnu snížit riziko infekcí při manipulaci s bankovkami, ceninami a různými dokumenty. Je vhodný i pro archivaci, uvedli zástupci AV.

Kapsy plné svinstva, dýcháme své vlastní bakterie. Jak se správně starat o roušku?

15. října 2020 14:19

Přijdeme domů, roušku odhodíme na stůl nebo na skříň. Když si roušku bereme, vytahujeme ji z kapsy nebo tašky. To všechno je špatně. I kdy jsou roušky už několik měsíců součástí našeho každodenního života, spousta lidí zapomíná na to, jak je důležité se o ně starat. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila krátký návod s jednoduchými tipy.

reklama