Sledujte RADAR: Do Česka se žene sněžení a mrazy, meteorologové vydali výstrahu
Poradna světa zvířat
Nejnovější příspěvky k tématu
Malé kotě přišlo kvůli nemoci o oči. Kokoska si po prožitém trápení začíná užívat života
Slepota u psů a koček, to je spolu s dalšími zvířecími handicapy téma, které lidi často rozesmutní. Zvířatům samotným ale nijak nebrání ve šťastném životě. Jakmile si na nový stav zvyknou, někdy byste na nich ani nic nepoznali.
Konec psů na řetězech a buskingu? Česká legislativa se zabývá ochranou zvířat
V Česku se stále řeší otázka ochrany psů před nevhodným zacházením. V novém dílu videopodcastu Za práva zvířat mluvili odborníci z oblastí práva, veterinární péče a městské policie o tom, jak chránit psy před týráním, zneužíváním k žebrání a životem na řetězu. Hosté diskutovali o problémech, které brání efektivní ochraně zvířat, a nastínili naděje na přijetí nových zákonů, které by posílily práva psů v ČR.
Videopodcast Za práva zvířat: Dostihoví koně, od Velké pardubické po samotný důchod
Další díl podcastu Za práva zvířat bude patřit dostihovým koním. Pobereme nedávnou Velkou pardubickou a slavný Taxisův příkop až po důchod těchto majestátních zvířat.
Holubi ve městech: jsou skutečně škůdci, nebo je na čase změnit náš pohled?
Další díl našeho podcastu Za práva zvířat se bude soustředit na situací městských holubů a jejich životu ve městech. Proč jsou považováni za zdivočelá domácí zvířata, a proč je mylné je označovat za škůdce. Přibližuje humánní přístupy k regulaci jejich populace, především koncept městských holubníků, které již fungují v některých českých městech. Čtenář se dozví, jak pomoci zraněnému holubovi, kdy zavolat odborníka a kde se o holuby starají organizace jako „Holubi v nouzi“. Vyvrací mýty o tom, že jsou holubi nebezpečnými přenašeči nemocí, a nabízí praktické rady pro každého, kdo chce holubům účinně pomáhat.
Kočky a hračky. Proč váš chlupatý kamarád raději spí, než dovádí?
Máte doma roztomilého kočičího kamaráda, který si raději zdřímne, než aby se honil za drahou plyšovou myší na provázku? Nezoufejte, nejste v tom sami! Čtěte dál a zjistěte, jak zabavit i tu nejnezávislejší osobnost, jak nejlépe vybrat hračky, aby se vaše kočka zabavila a byla spokojená, a také proč velká část koček preferuje před hračkami něco dobrého na zub.
Kočky jsou zvykové bytosti: Kočičí psycholožka radí, jak na společné cestování
Cestování s vaší kočkou může být vzrušujícím zážitkem a přináší řadu výhod. Může výrazně posílit pouto a poskytnout vašemu společníku nové podněty k prozkoumání, a také eliminovat stres a náklady na hlídání. Má to však i své stinné stránky. Kočky jsou zvykové bytosti a v neznámém prostředí mohou být úzkostné a stresované. Některé mohou navíc trpět nevolností z pohybu a najít ubytování vhodné pro domácí mazlíčky může být náročné. Je důležité zvážit tato pro a proti a učinit rozhodnutí před tím, než se vydáte na cestu.
Příběh Amálky: Hyperhydratace neboli otrava vodou může vašeho psa stát život
Během letních dnů je stejně jako pro nás, tak pro naše zvířata, důležitý dostatečný příjem tekutin. Jenže všeho moc škodí a váš pes se při letní hře či potápění může vodou i předávkovat a zemřít. Že jste o tom neslyšeli?
Netopýr u vás doma? Určitě se vás bojí víc než vy jeho
Pokud vám vletí do místnosti netopýr, je dost možné, že bude při odletu potřebovat vaši pomoc. Nepanikařte. Ve většině případů stačí nechat otevřená okna a zhasnout.
Dopřejte svým zvířatům kvalitní veterinární péči díky pojištění mazlíčků od Generali České
Naši mazlíčci jsou členy rodiny a naši nejlepší přátelé, se kterými zažíváme každodenní radosti. Bohužel se stejně jako nám lidem, ani zvířatům nevyhýbají úrazy a nemoci. Pojištění mazlíčků je tu proto, aby vám pomohlo pokrýt náklady na péči, které byste jinak museli platit sami. Získáte tak jistotu, že účty za veterináře vás už nezaskočí.
Zvíře v autě: Jak postupovat při jeho záchraně?
Léto je v plném proudu a teploty šplhají k maximům. Stále se najdou lidé, kteří si neuvědomují, že v tomto počasí prostě nesmí nechat zvíře ani dítě v autě. Pokud se někdy dostanete do situace, že v rozpáleném zavřeném autě vidíte zvíře nebo dítě, tady je správný postup.
Nechtění sousedé jiřičky a vlaštovky: Jak si soužití ulehčit a jak jim pomáhat
Od května do srpna je období hnízdění jiřiček a vlaštovek. Jiřičky hnízdí v blízkosti lidí. Hnízda mají často u oken nebo dveří. S tím se pojí jedna nepříjemnost, v jejich hnízdech se objevují štěnice. Ale není důvod k panice.
Jak funguje samoobslužné pietní místo, kde se můžete naposledy rozloučit se svým mazlíčkem
Psycholožka a ředitelka Poradny Vigvam Sylvie Stretti popsala v našem pořadu Prima Mazlíček, že je důležité nepodceňovat ztrátu milovaného zvířete: „To, co pomáhá obecně při přijetí ztráty, je stejné i při odchodu mazlíčka. Je možné zažívat jakékoliv pocity s tím, že okolí je respektuje, akceptuje, nijak je nepodceňuje ani nezveličuje. Tomu pomáhá, pokud je možnost se se zvířetem rozloučit. Pomáhají rituály, nějaké rozloučení, vzpomínky, fotky, mít možnost to s někým sdílet.“
Memory Pet Point: rozloučení s vaším mazlíčkem v naprostém soukromí
Rozloučení s naším milovaným domácím mazlíčkem je velmi bolestivý zážitek. Kdo to již někdy zažil, ví, jak těžké je říct „sbohem“. Majitel zvířete má možnost zvolit ze čtyř možností, jak se se zvířetem po jeho odchodu naložit. Často ho chtějí mít stále na blízku, proto také většina majitelů volí pohřbení zvířete na svém pozemku. Jenže pohřbívání na pozemku se řídí velmi přísnou vyhláškou, kterou většina z nás „smrtelníků“ není schopná na svém pozemku splnit. A tak jsme se rozhodli provést vás vhodnějšími variantami.
Poradna světa zvířat
Vše, co potřebujete vědět o péči a životě zvířat, najdete v Poradně světa zvířat. Rady a tipy nejen pro domácí mazlíčky, ale i zajímavosti o hospodářských a volně žijících zvířatech.