
Stačilo! povedou do voleb Konečná, Bobošíková nebo Vidlák. Hnutí slibuje dvouciferný výsledek
Tasemnice je častým parazitem, který může dlouho přežívat v těle psa bez zjevných příznaků. Jak poznat, že je váš čtyřnohý přítel nakažený, a jak mu efektivně pomoci? Poradíme vám, jak odhalit varovné signály, zabránit nákaze a kdy je nutné vyhledat veterináře.
Odstraňování klíšťat u psů a koček není vždy jednoduché. I když se snažíte být opatrní, může se stát, že část klíštěte, například hlavička, zůstane v kůži. Co dělat, když se to stane? Kdy je nutné navštívit veterináře a jak správně ošetřit ranku, aby nedošlo k infekci? Přečtěte si, jak správně postupovat, abyste ochránili zdraví svého mazlíčka.
Klíšťata nejsou jen nepříjemní paraziti, ale také přenašeči nebezpečných nemocí, které mohou ohrozit zdraví vašeho psa. Naučte se, jak klíště správně odstranit, abyste minimalizovali riziko infekce a udrželi svého mazlíčka v bezpečí.
Čím vyšší výdělek, tím menší zodpovědnost – ježčí množírny fungují na stejném principu jako psí nebo kočičí. Rozdíl mezi nimi je ten, že o těch ježčích se nemluví. Málokoho by totiž napadlo, že ten roztomilý ježek bělobřichý, kterého nabízejí přes inzerát, má vrozené vady, jeho rodiče byli příbuzní a případného nového majitele tak čeká nejedna návštěva veterináře a nemalé výdaje s nejistým výsledkem.
Našli jste na své kočce klíště a nevíte, jak ho bezpečně odstranit? Nepropadejte panice. Připravili jsme pro vás jednoduchý a srozumitelný návod, který vám pomůže zvládnout situaci bez stresu. Dozvíte se, jaké pomůcky budete potřebovat, na co si dát pozor a jak pečovat o ranku po odstranění parazita.
Návštěvníci přírodního parku Červeňák v Pardubicích mohou v posledních týdnech sledovat množství ohlodaných stromů, které nasvědčují přítomnosti bobří rodinky. ČTK to řekl předseda spolku Pestré Polabí Martin Trávníček. Podle něj je bobr pro oblast dobrou zprávou.
Čeští ochránci přírody, Hlavní město Praha a umělci představují kampaň „Pasti na ptáky“, která upozornila na zbytečné úhyny ptáků. Už vloni natočil režisér Radim Vaňous s předními českými tanečníky silný emotivní klip přímo v české krajině, který upozorní na zbytečné úhyny ptáků. Česká koalice pro ochranu biodiverzity (CCBC) spolu s Českou společností ornitologickou (ČSO) tím chtějí varovat před pro ptáky nebezpečnými a nezabezpečenými místy. Na kampaň teď navazuje zážitkový program pro základní školy „Ptačí dobrodružství na školní zahradě“.
Chráněný kontakt (protected contact), tedy trénink zvířete přes mříž či jinou ochrannou bariéru, je asi nejčastější formou pozitivního tréninku v zoologických zahradách. V mnoha případech je také jedinou možnou verzí vzhledem k bezpečnostním pravidlům v zoo. Ve skutečnosti však dává chráněný kontakt pocit bezpečí spíše zvířeti než samotnému trenérovi. I na toto téma bude přednášet na letošní MET konferenci František Šusta, světově uznávaný trenér zvířat. MET konference se koná již po páté a bude bohatá i na další světová trenérská esa. Nejen, že vám řekneme, co vás čeká, ale můžete vyhrát i online vstupenky.
Velmi často se do spolku Fousek, z. s. dostávají kočky, kterým člověk fyzicky ublížil. S týráním v nejhorších podobách se setkávají čím dál častěji. Popáleniny, poleptané sliznice, polámané a vykloubené končetiny nejsou při dobrovolnické činnosti ničím výjimečným.
Nadváha u psů je stále rostoucím problémem, který významně ovlivňuje jejich zdraví a kvalitu života. Podle odborníků má až 30–40 % psů v Evropě nadváhu nebo obezitu. Správná váha je klíčem k dlouhověkosti, zdraví a pohodě psa. Pokud při pohlazení nejsou cítit jeho žebra, je nejvyšší čas zamyslet se nad změnou stravovacích návyků a životního stylu.
Sněmovní zemědělský výbor schválil pozměňovací návrh, který stanoví nové podmínky, za nichž mohou jatka i náboženské společnosti a církve usmrcovat zvířata v souladu s metodami stanovenými náboženskými obřady, tedy halal a košer porážky. Zvířata bude nutné před usmrcením předem omráčit elektrickým proudem. Návrh už dříve podala čtveřice poslanců v čele s lidovcem Karlem Smetanou v rámci úprav souvisejících s novelou veterinárního zákona.
Vánoční svátky skončily a většina z nás teď řeší otázku, co s vánočním stromkem. Nejčastěji na Tři krále se lidé rozhodnou vánoční výzdobu uklidit zase na rok do krabic. U popelnic tak můžeme od dnešního rána vídat právě vánoční stromečky. Zatímco umělé stromky jednoduše uložíme zpět do skříně, ty živé vyžadují specifický přístup, abychom je zlikvidovali ekologicky a šetrně k přírodě. Možnosti likvidace se navíc liší podle regionu. Přinášíme vám proto přehled způsobů, jak správně naložit se stromky, doplněný o konkrétní informace z Prahy, Brna, Ostravy a také inspiraci z Bratislavy.
„Vánoce jsou svátky naděje, která neumírá“, zaznělo kdysi v jednom filmu. My bychom s vámi rádi sdíleli naději pro onkologické zvířecí pacienty. Jedním takovým pacientem je buldočí fenka Kryšpína, neobyčejná, laskavá, pečující, nikdy neztrácející dobrou náladu a chuť do života. A když nikdy, tak nikdy.
Vše, co potřebujete vědět o péči a životě zvířat, najdete v Poradně světa zvířat. Rady a tipy nejen pro domácí mazlíčky, ale i zajímavosti o hospodářských a volně žijících zvířatech.