Smutný pohřeb v Plzni: Mladého policistu smetla řidička, loučili se s ním blízcí i kolegové
Poradna světa zvířat
Nejnovější příspěvky k tématu
Naděje umírá poslední: Komentář majitelky onkologické pacientky Kryšpíny
„Vánoce jsou svátky naděje, která neumírá“, zaznělo kdysi v jednom filmu. My bychom s vámi rádi sdíleli naději pro onkologické zvířecí pacienty. Jedním takovým pacientem je buldočí fenka Kryšpína, neobyčejná, laskavá, pečující, nikdy neztrácející dobrou náladu a chuť do života. A když nikdy, tak nikdy.
Každá kočka má své přání pod stromeček – splňme jim ho společně!
Vánoční čas je obdobím, kdy si mnozí z nás přejí pomoci těm, kteří to nejvíce potřebují. Mezi ně patří například i opuštěné kočky v organizacích po celé České republice. Nezisková akce Kočičí přání letos slaví již 15. rok, kdy pomáhá více než stovce kočičích organizací a depozit pro opuštěné kočky, a s sebou přináší další inspirativní příběhy. Přidejte se i vy a pomozte opuštěným chlupáčům, a tím také lidem, kteří se o ně starají.
Videopodcast: Proč Silvestr představuje noční můru pro zvířata a přírodu
Silvestrovské oslavy s ohňostroji a pyrotechnikou představují pro mnoho zvířat a přírodu těžkou zkoušku. Zvířata reagují na hluk panikou, která vede ke stresu, zraněním nebo dokonce úmrtím. Volně žijící ptáci čelí energetickému vyčerpání, domácí mazlíčci utíkají nebo se zraní a hasiči i veterináři zasahují u desítek nehod způsobených neodborným zacházením s pyrotechnikou. Jak můžeme minimalizovat dopady oslav na zvířata a přírodu? Odborníci doporučují zodpovědný přístup a větší ohled na naše okolí, to vše probereme v dalším díle videopodcastu Za práva zvířat.
Videopodcast: Vaše tradice, moje trápení: Proč Vánoce bez živého kapra mohou být ohleduplnější
Podle nejnovějšího průzkumu by se pouze pět procent lidí v Česku na Vánoce neobešlo bez nákupu živého kapra. Právě vánoční kapři a jejich cesta na štědrovečerní tabuli budou tématem dalšího dílu videopodcastu Za práva zvířat.
Toulavé kočky v Česku: Jak jim pomoci a proč potřebujeme změnu legislativy?
V České republice se stále potýkáme s problémem toulavých a opuštěných koček. Přestože existují snahy o řešení, jako jsou kastrační programy nebo návrhy na povinné čipování, překážky na úrovni legislativy i místních úřadů často ztěžují skutečný pokrok. Jaké změny by pomohly a co můžeme dělat už teď?
Láska skrze misku: Jak vybrat ideální stravu pro kočku v každém věku?
Chuťové preference koček se mění v průběhu jejich života, stejně jako u lidí. Mladé kočky musí správně růst, zatímco dospělé kočky potřebují dostatek krmiva ke svým aktivitám. Starší kočky zase ocení jídlo snadno stravitelné a šetrné k trávicímu systému. Tyto individuální potřeby je třeba respektovat. Jak přizpůsobit stravu koček podle jejich aktuálního životního období?
Videopodcast: Je čas ukončit norování lišek? Zjistěte, co říkají odborníci
Norování lišek rozděluje společnost. Zatímco myslivci obhajují tuto historickou metodu jako účinný způsob regulace přemnožených predátorů na určitých místech naší republiky, ochránci zvířat ji označují za brutální a zastaralou praktiku, která do moderní společnosti nepatří. Jaké jsou argumenty obou stran? Co na to poslanci? A je možné najít kompromis?
Příběh pomoci: pes Persy ohlídá nemocného Vojtu
Asistenční pes Persy našel nového majitele. Stal se jím Vojta, kterému v 15 letech diagnostikovali mozkový nádor, jenž mu způsobil částečné ochrnutí, ztrátu zraku a krátkodobé paměti. Těžkým životním zkouškám teď budou čelit ve dvou. Osmý ročník dobročinného projektu se zaměřuje na speciální výcvik čtyřnohých kamarádů a vznikl pod záštitou společností Mars a BILLA.
Komentář: Jaké základy je dobré vědět, pokud jsem svědkem týrání zvířete?
Jaký dát letos zvířatům nejcennější vánoční dárek? Nebuďme lhostejní. Lhostejnost vůči týrání zvířat totiž zabíjí stejně jako ti, kteří se takového jednání na bezbranných zvířatech dopouštějí. Jak postupovat, pokud jste se stali svědky týrání nebo nevhodných podmínek chovu zvířat, pro nás popsala Míša Baierová ze spolku Fousek z.s.
Malé kotě přišlo kvůli nemoci o oči. Kokoska si po prožitém trápení začíná užívat života
Slepota u psů a koček, to je spolu s dalšími zvířecími handicapy téma, které lidi často rozesmutní. Zvířatům samotným ale nijak nebrání ve šťastném životě. Jakmile si na nový stav zvyknou, někdy byste na nich ani nic nepoznali.
Videopodcast: Konec psů na řetězech a buskingu? Česká legislativa se zabývá ochranou zvířat
V Česku se stále řeší otázka ochrany psů před nevhodným zacházením. V novém dílu videopodcastu Za práva zvířat mluvili odborníci z oblastí práva, veterinární péče a městské policie o tom, jak chránit psy před týráním, zneužíváním k žebrání a životem na řetězu. Hosté diskutovali o problémech, které brání efektivní ochraně zvířat, a nastínili naděje na přijetí nových zákonů, které by posílily práva psů v ČR.
Videopodcast Za práva zvířat: Dostihoví koně, od Velké pardubické po samotný důchod
Další díl podcastu Za práva zvířat bude patřit dostihovým koním. Pobereme nedávnou Velkou pardubickou a slavný Taxisův příkop až po důchod těchto majestátních zvířat.
Videopodcast: Holubi ve městech: jsou skutečně škůdci, nebo je na čase změnit náš pohled?
Další díl našeho podcastu Za práva zvířat se bude soustředit na situací městských holubů a jejich životu ve městech. Proč jsou považováni za zdivočelá domácí zvířata, a proč je mylné je označovat za škůdce. Přibližuje humánní přístupy k regulaci jejich populace, především koncept městských holubníků, které již fungují v některých českých městech. Čtenář se dozví, jak pomoci zraněnému holubovi, kdy zavolat odborníka a kde se o holuby starají organizace jako „Holubi v nouzi“. Vyvrací mýty o tom, že jsou holubi nebezpečnými přenašeči nemocí, a nabízí praktické rady pro každého, kdo chce holubům účinně pomáhat.
Poradna světa zvířat
Vše, co potřebujete vědět o péči a životě zvířat, najdete v Poradně světa zvířat. Rady a tipy nejen pro domácí mazlíčky, ale i zajímavosti o hospodářských a volně žijících zvířatech.