CNN Prima News Petr Kramný

Petr Kramný

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Kramný“

Kramný se obnovy procesu kvůli vraždám v Egyptě nedočká. Vrchní soud jeho stížnost zamítl

Olomoucký vrchní soud potvrdil rozhodnutí ostravského krajského soudu, který v únoru zamítl návrh na obnovu řízení v případě Petra Kramného, odsouzeného za vraždu manželky a dcery k 28 letům vězení. Vyplývá to z informací na portálu E-justice, podle něj se případem na základě stížnosti Kramného zabývali soudci vrchního soudu v úterý. Mluvčí soudu Stanislav Cik ve středu řekl, že šlo o neveřejné zasedání. Vzhledem k tomu, že rozhodnutí ještě účastníci řízení neobdrželi, nemohl výsledek jednání komentovat. Ze stejného důvodu nechtěla věc komentovat ani Kramného obhájkyně Jana Rejžková.

REPORTÁŽ: S Kramným snad naposledy u soudu, výkřiky o frašce i Horákové, basa do roku 2042

S dvojnásobným vrahem Petrem Kramným se snad veřejnost setkala naposledy. „In dubio pro reo,“ volá sice v soudní síni jeden z nespokojených diváků ve finále zasedání trestního senátu, ale Kramný má za sebou zřejmě poslední pokus vyhnout se pobytu v base až do roku 2042. Ostravský tribunál totiž zamítl návrh na obnovení procesu. Latinský výrok ovšem říká, že při pochybnostech má být rozhodováno ve prospěch obžalovaného. Kramný se k vraždám z léta 2013 nepřiznal, na 28 let byl odsouzen díky sérii nepřímých důkazů. Je to jeden z nejsledovanějších případů po roce 1989, také proto asi justice dovolila jednání o obnovení procesu.

Kramný: Moniku ani dceru jsem nezabil. Státní zástupce na zamítnutí obnovy procesu trvá

Krajský soud v Ostravě ukončil dokazování v projednávání návrhu na obnovu řízení v kauze Petra Kramného, který byl v roce 2016 odsouzen k 28 letům vězení za vraždu manželky a dcery na dovolené v Egyptě. Obhájkyně Kramného žádá obnovu řízení, protože posudky zadané obhajobou vylučují elektrický proud jako příčinu smrti dcery a ženy jejího mandanta. Státní zástupce Vít Legerský ale bude trvat na tom, aby soud obnovu procesu zamítl. Hlavní líčení ve středu soudkyně odročila na pátek 10. února, kdy senát rozhodne.

Kramný po přehrání odposlechů promluvil k soudu. Jeho matka neudržela slzy

Přehráváním některých odposlechů a výslechem dalších znalců pokračovalo ve čtvrtek u Krajského soudu v Ostravě projednávání návrhu na obnovu řízení v kauze Petra Kramného, který byl v roce 2016 odsouzen k 28 letům vězení za vraždu manželky a dcery na dovolené v Egyptě. Pak předsedkyně senátu jednání odročila na 8. února. Do té doby senát například zváží, zda povolí provedení dalších důkazů, které požaduje obhájkyně odsouzeného. Jde například o výslech lékaře, který prohlížel těla v Egyptě.

V soudní síni s Petrem Kramným. Chladnokrevný vrah, co nemluví. Anebo oběť justice?

Kdyby stěny největší soudní síně Krajského soudu v Ostravě promluvily, zaznělo by hodně nářků. Za nacistické okupace i za komunistů tady často padaly vykonstruované rozsudky, k justičnímu omylu však může dojít i v demokracii. Rozhodně nehájím názor, že dvojnásobný vrah Petr Kramný je nevinen a věřím, že dostal spravedlivý trest. Zároveň se však do duše vkrádají i pochybnosti. Zvláště v úterý 29. listopadu 2022 tady v soudní síni číslo 7, v níž se obhájkyně Petra Kramného snaží o obnovu procesu.

Pohublý Kramný před soudem nemluvil. Obhájkyně zmiňovala zničený „výbušný materiál“

Aktualizováno

Krajský soud v Ostravě se v úterý začal zabývat návrhem na obnovu řízení v kauze Petra Kramného, který byl v roce 2016 odsouzen k 28 letům vězení za vraždu manželky a dcery na dovolené v Egyptě. Žádost podal Kramný prostřednictvím své advokátky, k ní se pak připojila i jeho matka. Součástí návrhu jsou tři nové znalecké posudky, které si nechala vypracovat obhajoba. Soudkyně následně projednávání do čtvrtka přerušila.