CNN Prima News Playstation

Playstation

Výpis příspěvků ke štítku „Playstation“

RECENZE: Apple Vision Pro za 100 tisíc? Úchvatná hračka, ale jen ochutnávka budoucnosti

Brýle pro virtuální a rozšířenou realitu od Applu baví svět. Fanoušci značky s nakousnutým jablkem jsou z nich unešení. Kritičtější uživatelé ale mají smíšené pocity z jejich cenovky nebo jim chybí řada aplikací. Novinku z dílny Applu jsme si vyzkoušeli také. V brýlích jsme sledovali videa, psali si poznámky a rovněž v nich vyrazili na procházku po městě. V recenzi přinášíme naše dojmy a také odpověď na otázku: přináší tohle zařízení budoucnost do našich obýváků a kanceláří?

Připomíná GameBoy a má mechanickou kličku. Retro herní konzole Playdate je nově i v Česku

Před dvěma lety okouzlila první zákazníky. Od té doby po retro herní konzoli Playdate zatoužilo 70 tisíc lidí. Výrobce jejich poptávku dokázal uspokojit až na začátku letošního roku. Rovnou ale odstartoval běžný prodej ve dvou desítkách zemí. Žlutá konzole s černobílým displejem je tak dostupná i českým zákazníkům, kteří za více než šest tisíc korun dostanou zařízení se 24 předinstalovanými hrami. Celkem je na Playdate k dispozici zhruba 800 titulů a řada tvůrců v nich kreativně využívá neobvyklý prvek konzole, mechanickou kličku.

I na starém PC se dají hrát nejnovější hry. Nový díl CNN Prima Gaming prozradí, jak na to

Chtěli byste hrát nejnovější počítačové hry, ale už na ně nestačí výkon vašeho PC? Není třeba investovat desítky tisíc korun do nového stroje – nejnovější díl herního pořadu CNN Prima Gaming se věnuje fenoménu „cloudového hraní“. Těšit se můžete i na další zajímavosti. Český esportovec Jakub Viceník se rozpovídá o svém angažmá v barcelonském klubu a adiktoložka Kristýna Fišerová o trendu takzvaných lootboxů. Pořad CNN Prima Gaming můžete sledovat každou sobotu ve 22:20 na CNN Prima NEWS.

Herní počítač, nebo herní konzoli? Se správným výběrem mohou pomoct klíčové rozdíly

Nadupaný herní počítač, nebo kompaktní herní konzoli? Nekonečné dilema, které trápí občasné i zkušené hráče videoher. Každá z platforem má své plusy i mínusy, po čem by měl ale hrami nepolíbený zákazník sáhnout? Nejnovější díl pořadu CNN Prima Gaming se zaměřil na největší přednosti i nedostatky obou typů herních zařízení. Pořad můžete sledovat každou sobotu v 22:35 na CNN Prima NEWS i na webu cnnprima.cz.

V Hradci Králové vzniká PlayStation Park Horizon. Název dostal podle populární videohry

Ve festivalovém areálu v Hradci Králové vznikne nový přírodní park s názvem PlayStation Park Horizon. České zastoupení japonského herního giganta plánuje investovat do výsadby zeleně půl milionu korun. Poněkud netradiční spolupráce si klade za cíl vytvořit rekreační a volnočasovou zónu v prostoru, kde se konají festivaly jako Rock for People. Zástupci českého PlayStationu a radnice Hradce Králové na tiskové konferenci v hangáru Prima COOL nastínili, jak bude park vypadat.

PlayStation 5 i grafické karty pod stromečkem chyběly. Nejsou téměř k sehnání

Kvůli problémům s dodávkami čipů, složité logistice i těžbě kryptoměn museli zákazníci po celém světě oželet některé dárky. Jde především o konzole PlayStation 5 a grafické karty, které bylo obtížné sehnat už od loňského roku. Nedostatku se snaží využít přeprodejci, kteří herní konzole nebo grafické karty prodávají na internetových bazarech za přemrštěné ceny.