Plekanec stráví Vánoce u rodiny Šafářové v Brně. Děsí se zpívání koled

Bývalá česká tenistka Lucie Šafářová s hokejistou Tomášem Plekancem oslaví s roční dcerou Leontýnou už druhé Vánoce. Svátky stráví v Brně u rodiny Šafářové. Hokejista se už teď děsí některých tradic, především zpívání koled.

Vánoční svátky prožije pár na Moravě, kde má Lucie Šafářová rodinu, a kde si loni dokonce pořídila rodinnou vilu. „Mám Vánoce moc ráda. Po dobu mé sportovní kariéry to byla jedna z nejvíce ceněných chvil s rodinou, takže předpokládám, že je budeme trávit v Brně,“ řekla s úsměvem CNN Prima NEWS.

Šafářová je zvyklá dodržovat vánoční tradice a svěřila se, že si každoročně celá rodina zazpívá u stromečku koledy. Toho se ale děsí její snoubenec, který zrovna na tuhle tradici moc není. „Všichni zpívají a já koukám. To je pro mě opravdu ideální tradice,“ řekl s nadsázkou Plekanec.

„Děláme klasického smaženého kapra a dva druhy bramborového salátu. Ale rozhodně to nedělám sama, ale celá rodina,“ rozpovídala se Lucie o dalších tradicích, které její rodina dodržuje.

Jako sportovci se ale ani jeden nenechají zlákat vánočním přejídáním. Dávají si pozor, kolik toho snědí. Plekanec se přiznal, že by se sice zvládl přejídat cukrovím, ale nedělá to. „Pořád se hlídám. Je sice pravda, že trochu méně než dřív, ale stále to mám asi v sobě ze své kariéry a navíc ještě hraju,“ dodal hokejista.

Před rokem se páru jako vánoční dáreček narodila jejich první společná dcera Leontýnka. Pro Plekance je to po dvou chlapcích, které má s Lucií Vondráčkovou, už třetí potomek, pro Šafářovou je role rodiče premiérou. Na tyto Vánoce žádné speciální přání nemá. „Jen abychom byli všichni zdraví, protože s tím vším, co se děje okolo, jde o největší dar,“ řekla bývalá tenistka.

Hokejista, by ale jedno skromné přání měl, a to vrátit se zpět na led. „Už nám to chybí a chtěli bychom ten sport zase rozjet. A nejenom my, ale i děti, ať se můžou začít hýbat, trénovat a rozvíjet talent,“ dodal.

Tomáš Plekanec a Lucie Šafářová se více rozpovídali jako hosté v nedělním pořadu KB Interview na CNN Prima NEWS:

Tagy: