reklama

Plnotučný pick-up Ford Ranger se dočkal nové generace. Bude větší a dostane i V6

Novou generaci globálního pick-upu Ford Ranger představil výrobce po 11 letech a rozdíl je více než patrný. Novinka je jediným pick-upem s modrým oválem, který u nás dostanete. V Evropě si na něj však ještě počkáme.

reklama

Rozeznat nový Ranger od toho starého je velmi jednoduché. Ten nový má propracovanou přední masku, která je gigantická a velice robustní. Denní svícení je ve tvaru písmene C a světlomety jsou nejen Full LED, ale také matrixové. Ale nejde jen o design. Nový Ranger bude i větší.

Větší a komfortnější

Rozvor v automobilce natáhli až o 5 centimetrů. To se odrazí zejména na sezení vzadu, kde cestující dostanou více místa. Konstruktéři toho docílili posunutím přední nápravy více dopředu. Zlepšil se tedy nejen rozvor, ale také nájezdový úhel. Nikoliv však přechodový.

Nákladní prostor narostl také, a to o stejných 5 centimetrů. Ale tentokrát na šířku. Na korbu auta se vejde například i europaleta, a aby se s nákladem manipulovalo snáz, za zadní nápravou se nacházejí malé schůdky stylově zapracované do karoserie. Přesné údaje zatím neznáme, ale obecně platí, že pick-up formátu Rangeru uveze bez problémů tunu nákladu.

Interiér nového Rangeru vůbec nevypadá jako v užitkovém automobilu, ostatně příjemný byl už ten dosavadní. Dívat se budete na digitální přístrojový panel a multimediální obrazovku s obrovskou 12palcovou úhlopříčkou. Fungovat bude na systému SYNC4, podpoří propojení s chytrým telefonem, přes který budete moci ovládat celou řadu funkcí, včetně osvětlení exteriéru.

Pořádný motor

Pod kapotu dostane Ranger mimo jiné nový naftový šestiválec o objemu tří litrů, zatím bez blíže specifikovaného výkonu. Kromě něj bude možné objednat Ranger s klasickým dvoulitrovým dieselem přeplňovaným jedním nebo dvěma turby. Převodovky budou k mání obligátně rovněž dvě, jedna manuální šestistupňová a jedna desetistupňová automatická.

Výroba nového Rangeru se spustí na začátku roku 2022. Sjíždět bude z linek v Thajsku a Jihoafrické republice. Do Evropy by se měl dostat až na začátku roku 2023, ale bůhví, jak to s ohledem na čipovou krizi ve skutečnosti bude. Důležitou informací je, že Ford Ranger zároveň poslouží jako základ pro nový Volkswagen Amarok v rámci kooperace obou značek na poli užitkových vozů.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů

Děti by měly od 10. prosince přejít na distanční výuku a být až do Vánoc v karanténě, řekl pro CNN Prima NEWS prezident Pedagogické komory Radek Sárközi. Školy totiž podle něj a dat, která má, prezentují aktuálně největší riziko šíření a covid se v nich šíří jako tsunami. Pokud se to nestane, čeká nás podle Sárköziho až trojnásobný počet zemřelých.

Asteroid větší než Eiffelovka se blíží k Zemi. NASA ho považuje za znepokojivý

Obrovský asteroid 4660 Nereus, který je větší než Eiffelova věž, se blíží k planetě Zemi. NASA jej považuje za znepokojivý, protože má více než 150 metrů a nachází se ve vzdálenosti 3,9 milionu kilometrů od oběžné dráhy Země. Kolem ní by měl proletět 11. prosince ve vzdálenosti asi 2,4 milionu mil. Podle vědců by ale nebezpečný pro planetu Zemi být neměl.

Sníh komplikuje dopravu v Česku. Dálnice blokují uvízlé kamiony, řidiče trápí zmrzlá vozovka

Aktualizováno

Husté sněžení a silný vítr komplikují už od rána dopravu na českých dálnicích a silnicích. Například D8 u Ústí nad Labem byla kolem 6:30 uzavřená na 82. kilometru v obou směrech, tedy na Drážďany i na Prahu. Sněžení ovlivňuje i dopravu kolem Prahy. Příměstské autobusy mají zpoždění, některé zastávky se ruší. Na Mělnicku mají autobusy zpoždění desítky minut. Varování meteorologů řidičům před ledovkou platí i nadále.

Laffita o vztahu s otcem: Byl to macho. Říkal, že jestli budu gay, zabije mě jako psa

Kubánec Osmany Laffita se živí jako úspěšný módní návrhář a více než 25 let žije ve šťastném vztahu s partnerem Guyem. V mládí to však neměl vůbec lehké. Svou orientaci musel dlouho skrývat. V době, kdy žil ještě na Kubě, to bylo trestné. Dlouho se s tím nemohli smířit ani jeho otec. „Táta mi kolikrát říkal, že jestli budu gayem, zabije mě jako psa,“ řekl Laffita v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

Židé odsuzují antivaxery za nošení hvězd: Neočkovaní se oproti válce mají skvěle

Odpůrci očkování a protiepidemických opatření přicházeli v posledních měsících na demonstrace kromě transparentů i s různými doplňky na kabátech a bundách. Kromě odznáčků, kterými dávali najevo svůj negativní názor na vakcinaci či opatření, si někteří z nich na oblečení připevnili žlutou hvězdu připomínající tu, kterou nosili Židé za 2. světové války na územích okupovaných nacisty. Židovská obec v Praze však takové jednání odsuzuje. Stejně tak i jakékoliv srovnávání problémů neočkovaných se strastmi Židů za války.

reklama