reklama

Výbuch v Baltimoru zanechal deset zraněných, dva lidé uvízli vysoko nad zemí

Výbuch budovy v americkém Baltimoru zranil nejméně 10 lidí. Dočasně také uvěznil dva pracovníky na plošině určené k mytí oken. Zachránili je požárníci.

reklama

V budově v centru města se nacházejí kanceláře společnosti Baltimore Gas and Electric Company. Mluvčí technické infrastruktury Stephanie Anne Weaverová uvedla, že nehodu pravděpodobně způsobily práce na systému vzduchotechniky a vytápění budovy.

Devět lidí v kritickém stavu

Po výbuchu došlo i k částečnému zhroucení střechy. Dva lidé také zůstali uvěznění na visící plošině určené k mytí oken. Právě oknem pak i byli zachráněni. „Posádku na plošině vtáhli do bezpečí zasahující hasiči,“ dodala Weaverová.

Městští hasiči pak na Twitter napsali, že do nemocnic bylo převezeno devět lidí v kritickém a jeden ve vážném stavu. Zraněných mohlo být mnohem víc, ale budova byla kvůli vánočním svátkům a pandemii koronaviru téměř prázdná.

K tématu

Další hlavní zprávy

360°

Prouza: Kvóty na potraviny chtějí agrobaroni. Západ plení náš trh, kontruje Fiala

Prouza: Kvóty na potraviny chtějí agrobaroni. Západ plení náš trh, kontruje Fiala

„Čeští agrobaroni nedokáží vyrábět tak efektivně jako zahraniční konkurence, a proto požadují kvóty na potraviny,“ soudí prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza, který diskutoval v pořadu 360° Pavlíny Wolfové s poslancem Radimem Fialou (SPD). Ten předložil pozměňovací návrh o povinných kvótách na české potraviny Sněmovně a ta ho i přes výhrady opozice schválila. Návrh tak putuje do Senátu.

reklama
reklama
Bitka a pěsti ve Sněmovně. Poslanci se porvali kvůli rouškám

Sněmovna

Domácí zpravodajství

Praha má problém: Soud zrušil kolaudaci velké části tunelu Blanka
Mladík strčil kolegovi fixu do konečníku a mlátil ho přes penis. Odpyká si pět let
Další články
reklama
reklama