reklama

Výbuch v Baltimoru zanechal deset zraněných, dva lidé uvízli vysoko nad zemí

Výbuch budovy v americkém Baltimoru zranil nejméně 10 lidí. Dočasně také uvěznil dva pracovníky na plošině určené k mytí oken. Zachránili je požárníci.

reklama

V budově v centru města se nacházejí kanceláře společnosti Baltimore Gas and Electric Company. Mluvčí technické infrastruktury Stephanie Anne Weaverová uvedla, že nehodu pravděpodobně způsobily práce na systému vzduchotechniky a vytápění budovy.

Devět lidí v kritickém stavu

Po výbuchu došlo i k částečnému zhroucení střechy. Dva lidé také zůstali uvěznění na visící plošině určené k mytí oken. Právě oknem pak i byli zachráněni. „Posádku na plošině vtáhli do bezpečí zasahující hasiči,“ dodala Weaverová.

Městští hasiči pak na Twitter napsali, že do nemocnic bylo převezeno devět lidí v kritickém a jeden ve vážném stavu. Zraněných mohlo být mnohem víc, ale budova byla kvůli vánočním svátkům a pandemii koronaviru téměř prázdná.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zkrachují další menší dodavatelé energií. Záleží, jak tuhá bude zima, varuje ekonom
Nový den

Zkrachují další menší dodavatelé energií. Záleží, jak tuhá bude zima, varuje ekonom

Situace na trhu s energiemi se vyhrocuje. Po krachu společnosti Bohemia Energy ukončují činnost i další dodavatelé. Podle ekonoma Lukáše Kovandy je potřeba se připravit na krach dalších menších společností. Záleží ale na tom, jak tuhá bude letošní zima. Kovanda v Novém dni na CNN Prima NEWS varoval budoucí vládu, která to podle něj bude mít z ekonomického hlediska strašně těžké.

Chlapec v sukni znásilnil na genderově neutrálních toaletách dívku. Její otec to neunesl

Školy po celé Americe se zabývají otázkou, zda by měly být toalety genderově neutrální. Někteří rodiče se ale obávají o bezpečí svých nezletilých dětí. Debatu v amerických médiích rozpoutala výpověď jednoho údržbáře, který popsal znásilnění své dcery na dívčích toaletách chlapcem v sukni. Otec to pak ale na zasedání školské rady pěkně schytal.

reklama

Domácí zpravodajství

Jídlo obvykle pomocí sondy: Lékař popsal, jak to chodí na oddělení, kde leží Zeman

Jedna z otázek, kterou řeší politici, odborníci i velká část veřejnosti, se týká stravy prezidenta Miloše Zemana, jenž je od neděle hospitalizovaný v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) na oddělení poskytujícím nejvyšší stupeň intenzivní medicíny. Podle mluvčího Jiřího Ovčáčka poobědval meruňkové buchty a vinnou klobásu s bramborovou kaší. Podle lékaře, který na tomto typu oddělení pracuje, takoví pacienti ovšem přijímají stravu většinou hadičkami.

To, co si dlouhodobě dovoluje prezidentův mluvčí, nemá v Evropě obdoby, říká Štěch

Bývalý šéf Senátu Milan Štěch (ČSSD) se ostře pustil do chování Kanceláře prezidenta republiky. Podle něj je to, co si dovoluje tiskový mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček, nemá v Evropě obdoby, řekl v pořadu Partie Terezie Tománkové. Do ustavující schůze Poslanecké sněmovny není ze strany Miloše Zemana nic potřeba, problém by ale nastal ve chvíli, pokud by nebyl schopný přijmout demisi současné vlády, dodal na CNN Prima NEWS.

reklama