CNN Prima News budova

budova

Výpis příspěvků ke štítku „budova“

Ohnivé peklo v Rusku. Do domu vlétlo vojenské letadlo. Zemřelo 15 lidí, další se pohřešují

17. října 2022 18:06
Aktualizováno

Počet obětí po pondělním pádu ruského bombardéru Su-34 na obytný dům v Jejsku na jihu evropského Ruska stoupl na 15. Dalších 28 lidí je zraněných, uvedly v úterý podle agentury TASS místní úřady. Předchozí bilance neštěstí činila 14 mrtvých a 19 zraněných. Záchranáři ukončili prohledávání trosek. Podle vyšetřovatelů je nejpravděpodobnější příčinou havárie letadla technická závada, uvedla agentura Interfax.

Po masakru v texaském Uvalde půjde škola k zemi. Policie zcela selhala, tvrdí úřady

22. června 2022 23:23

Škola v americkém Uvalde půjde k zemi. Celosvětovou pozornost získala 24. května, kdy tam 18letý střelec zabil 19 žáků a dvě učitelky. Podle starosty městečka nemůže nikdo učitele ani děti nutit, aby se do školy vrátili. Dosavadní výsledky vyšetřování ukazují, že policejní zásah byl naprostým selháním. Na nepochopitelné otálení policie si od počátku stěžovali i rodiče.

Požár v Roztokách: Hasiči mluví o zázraku. Tragédii zmírnil i hrdinský čin zachránce

2. června 2022 15:01

Požár v domově pro lidi s Alzheimerovou chorobou v Roztokách u Prahy si vyžádal dvě oběti. Jen díky skvělé práci profesionálních i dobrovolných záchranářů jich nebylo víc. Hasiči dokonce mluví o zázraku, že se v domě po pěti hodinách silného žáru podařilo nelézt přeživší ženu. Jeden z hrdinů z hořícího domu vynesl čtrnáct lidí. Pro pomoc přeživším i samotnému centru vznikla sbírka, kam lidé posílají finanční dary.

Drsné záběry z Mariupolu: Tank demoloval obytnou budovu, uvnitř bylo 20 civilistů

1. května 2022 13:19

Rusové systematicky demolují východoukrajinský Mariupol. I když mají okupanti s výjimkou oceláren Azovstal přístavní město pod plnou kontrolou, ruské tanky v ulicích nadále ničí obytné budovy. Internetem se šíří video, na němž obrněnec s typickým označením „Z“ srovnává se zemí civilní dům. Později z trosek vychází ukrajinští civilisté, kteří jsou nuceni se okupantům vzdát.

Pokračuje ostřelování Charkova, ve městě vypukl obrovský požár. Zemřelo nejméně 21 lidí

2. března 2022 11:06
Aktualizováno

Rusové masivně útočí na Charkov. Kvůli bombardování druhého největšího ukrajinského města zemřelo za posledních 24 hodin nejméně 21 lidí a 112 osob utrpělo zranění, uvedl šéf místní oblastní správy Oleh Siněhubov. Jedna z raket narazila do budovy místní univerzity. V důsledku toho vypukl mohutný požár. Zničeno bylo i několik obytných domů. Řízená střela později zasáhla i charkovskou radnici.