CNN Prima News budova

budova

Výpis příspěvků ke štítku „budova“

Moskvu zasáhly bezpilotní letouny. Poškodily tři obytné budovy, hlásí tamní úřady

Aktualizováno

Moskva v úterý ráno zažila dosud největší útok bezpilotních letounů. Z města přišly zprávy o zásazích a poškození nejprve dvou, posléze tří obytných domů. Nikdo nezemřel, jsou hlášeni dva zranění. Domy jsou lehce poškozeny. Další drony byly sestřeleny, když se blížily k Moskvě, uvedl gubernátor Moskevské oblasti Andrej Vorobjov. Ruské ministerstvo obrany označilo incident za terorismus a obvinilo z něj Kyjev. Ten se k náletu sice nepřihlásil, ale Mychajlo Podoljak z tamní prezidentské kanceláře ho nepřímo spojil s pokračujícími ruskými útoky na ukrajinské civilní cíle.

Ohnivé peklo v Rusku. Do domu vlétlo vojenské letadlo. Zemřelo 15 lidí, další se pohřešují

Aktualizováno

Počet obětí po pondělním pádu ruského bombardéru Su-34 na obytný dům v Jejsku na jihu evropského Ruska stoupl na 15. Dalších 28 lidí je zraněných, uvedly v úterý podle agentury TASS místní úřady. Předchozí bilance neštěstí činila 14 mrtvých a 19 zraněných. Záchranáři ukončili prohledávání trosek. Podle vyšetřovatelů je nejpravděpodobnější příčinou havárie letadla technická závada, uvedla agentura Interfax.

Po masakru v texaském Uvalde půjde škola k zemi. Policie zcela selhala, tvrdí úřady

Škola v americkém Uvalde půjde k zemi. Celosvětovou pozornost získala 24. května, kdy tam 18letý střelec zabil 19 žáků a dvě učitelky. Podle starosty městečka nemůže nikdo učitele ani děti nutit, aby se do školy vrátili. Dosavadní výsledky vyšetřování ukazují, že policejní zásah byl naprostým selháním. Na nepochopitelné otálení policie si od počátku stěžovali i rodiče.

Požár v Roztokách: Hasiči mluví o zázraku. Tragédii zmírnil i hrdinský čin zachránce

Požár v domově pro lidi s Alzheimerovou chorobou v Roztokách u Prahy si vyžádal dvě oběti. Jen díky skvělé práci profesionálních i dobrovolných záchranářů jich nebylo víc. Hasiči dokonce mluví o zázraku, že se v domě po pěti hodinách silného žáru podařilo nelézt přeživší ženu. Jeden z hrdinů z hořícího domu vynesl čtrnáct lidí. Pro pomoc přeživším i samotnému centru vznikla sbírka, kam lidé posílají finanční dary.

Drsné záběry z Mariupolu: Tank demoloval obytnou budovu, uvnitř bylo 20 civilistů

Rusové systematicky demolují východoukrajinský Mariupol. I když mají okupanti s výjimkou oceláren Azovstal přístavní město pod plnou kontrolou, ruské tanky v ulicích nadále ničí obytné budovy. Internetem se šíří video, na němž obrněnec s typickým označením „Z“ srovnává se zemí civilní dům. Později z trosek vychází ukrajinští civilisté, kteří jsou nuceni se okupantům vzdát.