reklama

Mohutná exploze farmaceutické továrny na Tchaj-wanu, nejméně jeden mrtvý

Nejméně jeden člověk zemřel a další byl zraněn při obrovském výbuchu farmaceutické továrny ve tchajwanském městě Tchao-jüan. Exploze způsobila silný požár, který se podařilo uhasit až po dvou dnech v úterý, informovala agentura AP.

reklama

Vyšetřování naznačuje, že k neštěstí mohl přispět únik chemikálií v nedaleké kanalizaci. Hasiči na místě nalezli dva zraněné. Třicetiletý pracovník z Filipín utrpěl popáleniny třetího stupně na 80 až 90 procentech těla a po převozu do nemocnice zemřel. Dalším zraněným je čtyřicetiletý muž, který utrpěl popáleniny jedné ruky.

Záchranné akce se na místě neštěstí účastnilo 76 pracovníků městského hasičského záchranného sboru, 28 hasičských zařízení a zdravotníci ze dvou sanitních vozů. Informoval o tom web Taiwanenglishnews.

Výbuchem a následným požárem poškozená továrna patří farmaceutické společnosti SCI Pharmtech. Příčina exploze se vyšetřuje.

K tématu

Tagy: zranění továrna výbuch exploze oběť Tchaj-wan farmaceutická společnost

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Násilné protesty v Nizozemsku pokračují. Je to jako občanská válka, hřímá premiér

Násilné protesty v Nizozemsku pokračují. Je to jako občanská válka, hřímá premiér

Nizozemský premiér Mark Rutte v pondělí tvrdě odsoudil „kriminální násilí“, které provázelo víkendové demonstrace proti koronavirovým restrikcím jeho vlády, a označil je podle agentury DPA za „absolutně neakceptovatelné“. Při nepokojích v nizozemských městech se demonstranti střetli s policií. Policie zadržela stovky lidí. Násilné protesty pokračovaly i v pondělí večer.

reklama
reklama
KOMENTÁŘ: Jak si s námi jeden policajt vytřel zadek

Názory

Domácí zpravodajství

Česko pokryl nový sníh a komplikuje dopravu. Místy napadne až 15 centimetrů
Svět umění v slzách. Zemřel Vladimír Suchánek, získal i medaili Za zásluhy
Britská mutace koronaviru ochromuje slánskou nemocnici. Nakazil se i očkovaný personál
Hnilička hrubě pochybil a měl by odstoupit i z NSA, říká poslanec Jakub Janda
Další články
reklama
reklama