reklama

Mohutná exploze farmaceutické továrny na Tchaj-wanu, nejméně jeden mrtvý

Nejméně jeden člověk zemřel a další byl zraněn při obrovském výbuchu farmaceutické továrny ve tchajwanském městě Tchao-jüan. Exploze způsobila silný požár, který se podařilo uhasit až po dvou dnech v úterý, informovala agentura AP.

reklama

Vyšetřování naznačuje, že k neštěstí mohl přispět únik chemikálií v nedaleké kanalizaci. Hasiči na místě nalezli dva zraněné. Třicetiletý pracovník z Filipín utrpěl popáleniny třetího stupně na 80 až 90 procentech těla a po převozu do nemocnice zemřel. Dalším zraněným je čtyřicetiletý muž, který utrpěl popáleniny jedné ruky.

Záchranné akce se na místě neštěstí účastnilo 76 pracovníků městského hasičského záchranného sboru, 28 hasičských zařízení a zdravotníci ze dvou sanitních vozů. Informoval o tom web Taiwanenglishnews.

Výbuchem a následným požárem poškozená továrna patří farmaceutické společnosti SCI Pharmtech. Příčina exploze se vyšetřuje.

K tématu

Tagy: zranění továrna výbuch exploze oběť Tchaj-wan farmaceutická společnost

Další hlavní zprávy

Fotbal

Trpišovský se divil: Trest pro Kúdelu? Myslel jsem, že si ze mě dělají srandu

Trpišovský se divil: Trest pro Kúdelu? Myslel jsem, že si ze mě dělají srandu

Putování Slavie Evropskou ligou končí ve čtvrtfinále. Ráznou stopku vystavil v odvetě vítězstvím 4:0 anglický Arsenal. „Sešívaní“ dělali na hřišti v této sezoně skvělou reklamu českému fotbalu, zejména Britské ostrovy ale na Pražany zanevřely kvůli incidentu z osmifinálového zápasu v Glasgow mezi stoperem Ondřejem Kúdelou a Glenem Kamarou. I o tom, jak se ke kauze postavila organizace UEFA, mluvil po vypadnutí trenér vršovického klubu Jindřich Trpišovský.

360°

Topolánek: UEFA vnáší do sportu kulturní válku. Britové si pletou Slavii se Spartou

Topolánek: UEFA vnáší do sportu kulturní válku. Britové si pletou Slavii se Spartou

UEFA vnáší do sportu kulturní válku, řekl k rozhodnutí o trestu Ondřeje Kúdely a Glena Kamary bývalý premiér Mirek Topolánek v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. Podle něj si Britové pletou Slavii se Spartou a Británie řeší své problémy na úkor hráče, který ani nemusí umět dobře anglicky. A Hrad se svým prohlášením chce podle politika akorát rozdělovat českou společnost.

Parta pitomců nám zničí stranu. V ČSSD to vře, výrazní politici od ní dávají ruce pryč
Třinec jde za Libercem do finále extraligy. Sedmý zápas s Boleslaví rozsekl Růžička
reklama
reklama
Máme učit, ne testovat. Ředitel semilské školy si stojí za svým, hrozí mu odvolání

Školství

Domácí zpravodajství

Další rebelující základka: V Jiříkově se žáci mohou testovat doma před odchodem do školy
Další články
reklama
reklama