reklama
CNN Prima News počet testů

počet testů

Výpis příspěvků ke štítku „počet testů“

Prymulovy předpoklady se naplnily. Podle dat má Česko vrchol pandemie za sebou

Když bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula 20. října předpovídal, že Česko bude na vrcholu pandemie nejpozději 11. listopadu, zřejmě se nemýlil. V posledních dnech se snižuje počet hospitalizovaných lidí s covidem, klesá i poměr pozitivních k celkovému počtu provedených testů. S epidemiologem Prymulou souhlasí i stávající ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

Afrika zvládá pandemii nad očekávání. Jaké jsou hlavní důvody?

Zatímco na počátku koronavirové pandemie Světová zdravotnická organizace (WHO) varovala, že největším ohniskem onemocnění COVID-19 budou africké země, data z posledních týdnů ukazují něco jiného. Podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse se v Africe celkově nakazilo až šestkrát méně lidí než v Evropě. Nízká jsou také čísla zemřelých, vymyká se pouze Jihoafrická republika (JAR), kde v souvislosti s koronavirem zemřelo téměř 20 tisíc osob. Důvodem nad očekávání dobrého stavu napříč celým kontinentem jsou podle odborníků fyzické parametry obyvatel nebo nižší počet provedených testů.

V sobotu přibylo v Česku 125 nových pacientů s koronavirem, nejméně za týden

V sobotu přibylo v Česku 125 nových případů onemocnění COVID-19, nejméně za posledních sedm dnů. Číslo ale může být zavádějící, protože o víkendu se testuje méně než během pracovního týdne. V současnosti je v tuzemsku nemocných rekordních 4 700 lidí, přičemž nejvyšší počet infikovaných od počátku epidemie v zemi byl zaznamenán už v sobotu v podvečer. Vyplynulo to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama