CNN Prima News počet testů

počet testů

Výpis příspěvků ke štítku „počet testů“

Hajdúch: Česko míří do třetí vlny pandemie, vinu nese špatná komunikace vlády

8. prosince 2020 22:51

Kapacity testů na koronavirus se využívají minimálně zejména kvůli neochotě lidí a špatné vládní komunikaci, řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS národní koordinátor pro testování Marián Hajdúch, který po rezignaci na postu koncem prosince končí. Host moderátorky Pavlíny Wolfové si také myslí, že Česko je na začátku třetí vlny pandemie.

Prymulovy předpoklady se naplnily. Podle dat má Česko vrchol pandemie za sebou

12. listopadu 2020 09:55

Když bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula 20. října předpovídal, že Česko bude na vrcholu pandemie nejpozději 11. listopadu, zřejmě se nemýlil. V posledních dnech se snižuje počet hospitalizovaných lidí s covidem, klesá i poměr pozitivních k celkovému počtu provedených testů. S epidemiologem Prymulou souhlasí i stávající ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

Afrika zvládá pandemii nad očekávání. Jaké jsou hlavní důvody?

7. listopadu 2020 13:42

Zatímco na počátku koronavirové pandemie Světová zdravotnická organizace (WHO) varovala, že největším ohniskem onemocnění COVID-19 budou africké země, data z posledních týdnů ukazují něco jiného. Podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse se v Africe celkově nakazilo až šestkrát méně lidí než v Evropě. Nízká jsou také čísla zemřelých, vymyká se pouze Jihoafrická republika (JAR), kde v souvislosti s koronavirem zemřelo téměř 20 tisíc osob. Důvodem nad očekávání dobrého stavu napříč celým kontinentem jsou podle odborníků fyzické parametry obyvatel nebo nižší počet provedených testů.

V sobotu přibylo v Česku 125 nových pacientů s koronavirem, nejméně za týden

2. srpna 2020 08:36

V sobotu přibylo v Česku 125 nových případů onemocnění COVID-19, nejméně za posledních sedm dnů. Číslo ale může být zavádějící, protože o víkendu se testuje méně než během pracovního týdne. V současnosti je v tuzemsku nemocných rekordních 4 700 lidí, přičemž nejvyšší počet infikovaných od počátku epidemie v zemi byl zaznamenán už v sobotu v podvečer. Vyplynulo to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.