V sobotu přibylo v Česku 125 nových pacientů s koronavirem, nejméně za týden

V sobotu přibylo v Česku 125 nových případů onemocnění COVID-19, nejméně za posledních sedm dnů. Číslo ale může být zavádějící, protože o víkendu se testuje méně než během pracovního týdne. V současnosti je v tuzemsku nemocných rekordních 4 700 lidí, přičemž nejvyšší počet infikovaných od počátku epidemie v zemi byl zaznamenán už v sobotu v podvečer. Vyplynulo to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

V České republice se nákaza koronavirem potvrdila celkově u 16 699 lidí. Počet pacientů, kteří v souvislosti s onemocněním zemřeli, se v sobotu zvýšil o jednoho, na 383. V nemocnicích v současnosti leží podle posledních údajů ministerstva 121 lidí. Devatenáct z nich se podle lékařů nachází ve vážném stavu.

Nejpostiženější je Prachaticko

Počet nově prokázaných případů infekce v týdnu na přelomu července a srpna čtyřikrát po sobě překročil dvě stovky za den. Nejvyšší počet, 276, zachytily laboratoře v úterý. Ve středu byla čísla podobná, ve čtvrtek a pátek nárůst zpomalil na 252 a 232 ojedinělých případů.

Nejpostiženějším českým okresem v relativních číslech zůstává Prachaticko. Podle ministerstva tam bylo za posledních sedm dní potvrzeno zhruba 49 případů nákazy v přepočtu na 100 tisíc obyvatel. Nákaza se tam objevila mimo jiné u zaměstnanců firmy Intica Systems, kde testy prokázaly 38 infikovaných. Vedle toho jsou v regionu podle hygieniků i další případy u lidí, kteří se například vrátili z dovolené.

Druhou nejvíce zasaženou oblastí je Frýdecko-Místecko, kde připadá na 100 tisíc obyvatel 40 pozitivních případů. Podle grafů chytré karantény, tedy Centrálního řídícího týmu COVID-19, které zveřejnil moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák (ANO), bylo v okrese v sobotu nakaženo 17 lidí. Stejný počet nových případů ale zaznamenalo i Karvinsko. Tam nyní připadá podle údajů ministerstva zhruba 22 nakažených na 100 tisíc obyvatel.

Tagy: