CNN Prima News podmínka

podmínka

Výpis příspěvků ke štítku „podmínka“

Tříletá podmínka a pokuta. V kauze Čapí hnízdo žalobce navrhl tresty pro Babiše a Nagyovou

5. ledna 2023 11:33
Aktualizováno

Státní zástupce Jaroslav Šaroch navrhl v případě kauzy Čapí hnízdo pro šéfa hnutí ANO Andreje Babiše i jeho někdejší poradkyni Janu Nagyovou tříletý podmíněný trest s odkladem na pět let. Pro oba žádá také peněžité tresty – Babiš by měl zaplatit 10 milionů korun a Nagyová 500 tisíc korun. Soud rozhodne zřejmě v pondělí. V pátek budou pokračovat závěrečné řeči.

Soud rozdal tresty za pád mostu ve Vilémově. Při neštěstí zemřeli čtyři dělníci

30. srpna 2022 10:21

Soud v Havlíčkově Brodě odsoudil pět mužů kvůli pádu mostu ve Vilémově k dvouleté podmínce. Původně je soudci obžaloby zprostili. Při neštěstí zemřeli v roce 2014 pod mostem čtyři dělníci, další dva utrpěli zranění. Čtyři obžalovaní, kterými jsou pracovníci stavebních firem, se hned odvolali, pátý z nich a státní zástupkyně odvolání zváží. Okresní soud se případem znovu zabýval z rozhodnutí nadřízeného krajského soudu.

Děti na táboře se popálily při chemickém pokusu. Soud potrestal vedoucí podmínkou

22. července 2022 10:43

Dvě vedoucí příměstského tábora, na kterém se v srpnu 2019 při chemickém pokusu popálily tři děti, v pátek rokycanský okresní soud potrestal podmíněnými tresty a několikaletými zákazy pořádání táborů. Nejvážněji byla zasažena tehdy šestiletá dívka, kterou oheň popálil na 43 procentech těla. Osmiletého chlapce a stejně staré děvče oheň zasáhl na dvou a pěti procentech těla. Obžalovaným vedoucím, které se jednání soudu opět neúčastnily, hrozilo za těžké ublížení na zdraví z nedbalosti až čtyřleté vězení.

Pes na Petříně skalpoval malého chlapce. Soud muži, který ho venčil, zmírnil trest

27. dubna 2022 11:15
Aktualizováno

Pražský městský soud ve středu zmírnil trest Jaroslavu P., který venčil psa, jenž vážně zranil malého chlapce. Zrušil rozsudek obvodního soudu, který mu v únoru uložil desetiměsíční vězení a nahradil ho tříletým podmíněným trestem. Kříženec takzvaných bojových plemen loni na pražském Petříně prokousl dítěti hrudník a způsobil mu tříštivé zlomeniny žeber. Podle zástupce poškozených má chlapec stále psychické problémy.

Soud potrestal Roznera za výroky o táboře v Letech. Exposlanec SPD dostal podmínku

25. dubna 2022 11:56

Za výrok o někdejším romském koncentračním táboře v Letech u Písku potrestal soud bývalého poslance SPD Miloslava Roznera půlroční podmínkou s odkladem na jeden rok. Rozner se podle státního zástupce dopustil zpochybňování genocidy, když v roce 2017 označil tábor za „neexistující pseudokoncentrák“. Bývalý poslanec obžalobu odmítá, podle svých slov pouze kritizoval rozhodnutí tehdejší vlády odkoupit za zhruba 451 milionů korun vepřín stojící u pietního místa v Letech. Verdikt není pravomocný.