CNN Prima News podmínka

podmínka

Výpis příspěvků ke štítku „podmínka“

Kajínkovi skončila podmínka. Během sedmi let zažil řadu malérů, „svobodný“ prý již nezůstane

Sedmiletá podmínka pro dvojnásobného a omilostněného vraha Jiřího Kajínka ve čtvrtek skončila. Pokud by v této době spáchal trestný čin, zamířil by zpět za mříže. Jeden z nejznámějších českých vězňů dostal milost od předchozího prezidenta Miloše Zemana. I přesto, že se bývalý recidivista několikrát ocitl v průšvihu, podmínky milosti splnil. Úplně „svobodný“ ale podle svých slov dlouho nezůstane.

Policejní honička na Liberecku. Muže nezastavily ani propíchnuté pneumatiky, skončil v cele

Velkou zarputilost prokázal řidič, kterého policisté pronásledovali na Liberecku. Ujížděl několik kilometrů a pokračoval dál, i když mu policisté propíchli pneumatiky zastavovacím pásem a narazili do něj zezadu při takzvaném PIT manévru. Když nakonec havaroval, vylézt ven z auta ho přiměla až namířená zbraň. Brzy se ukázalo, proč chtěl za každou cenu ujet.

Podmínka za znásilňování nevlastní dcery? Státní zástupce dovolání nepodá, kvůli zákonu

Nejvyšší státní zástupce Igor Stříž nepodá dovolání v kauze muže, kterému odvolací Krajský soud v Brně za dlouhodobé znásilňování nevlastní dcery uložil podmíněný trest. Zákonné podmínky mu neumožňují rozsudek napadnout. Nejvyšší státní zastupitelství (NSZ) o tom ve čtvrtek informovalo na webových stránkách. Případ vyvolal zhruba před měsícem protesty, konaly se rovněž demonstrace za práva obětí znásilnění.

Zápasník Růžička dostal trest. Soud vynesl verdikt v ostře sledované kauze zmláceného muže

Padl verdikt v ostře sledovaném případu zápasníka Tadeáše Růžičky. Ten loni zveřejnil videozáznam, na kterém fackuje bezvládně ležícího muže a sprostě mu nadává. Soud bijce potrestal trestním příkazem, který si zápasník ještě nepřevzal. Pravděpodobně tak netuší, že ho soud za výtržnictví poslal na 11 měsíců do vězení s podmíněným odkladem na 40 měsíců.

Blažek k případu dívky zneužívané otčímem: Já bych podmínku neuložil, má to však svá „ale“

Abstraktně řečeno bych já osobně podmínku za znásilňování určitě neuložil. Ale jako ministr říkám, že musím prostudovat spis a až poté sdělím veřejnosti, zda si myslím, že byla podmínka dle zákonných hledisek uložena špatně. V pořadu Co na to ministr na CNN Prima NEWS to ke kauze dívky znásilňované otčímem uvedl šéf resortu spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). Doplnil, že se o tento případ zajímá a není „vůbec přesvědčen, že byla podmínka uložena správně“.

Brutální vražda v konopném opojení: Žena zasadila příteli 108 ran nožem, dostala podmínku

Američanka Bryn Spejcherová byla uznána vinnou za neúmyslné zabití svého partnera Chada O'Melia. Usmrtila ho obzvlášť brutálním způsobem – zasadila mu více než stovku bodných ran nožem. Protože během hrůzného činu byla pod nedobrovolným vlivem konopí, což u ní vyvolalo psychózu, soud ji odsoudil na dva roky podmíněně a zároveň musí odpracovat 100 hodin veřejně prospěšných prací. Rodina oběti s rozsudkem nesouhlasí.

Případ znásilnění pohnul ministerstvem: Plánuje změnit vzdělávání soudců i znalců

Podmínka doprovázená peněžitým trestem. Takový rozsudek si vyslechne téměř polovina usvědčených obžalovaných, kteří stanou před soudem kvůli znásilnění. Ministerstvo spravedlnosti v návaznosti na to v úterý oznámilo, že chce více zapracovat na vzdělávání, a to jak soudců, tak i znalců. Nejen proti verdiktu v případu dívky zneužívané otčímem tak před budovou resortu protestovali lidé v rámci akce „Světlo pro oběti znásilnění“.