reklama
CNN Prima News podmínka

podmínka

Výpis příspěvků ke štítku „podmínka“

Výtržnictví a pronásledování. Novotný dostal dvouletou podmínku, měl by změnit slovník

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný dostal půlroční trest s dvouletou podmínkou. Důvodem je výtržnictví, podněcování k trestnému činu a nebezpečné pronásledování podnikatele Marka Víta. Novotný je známý svým nevybíravým a často vulgárním vyjadřováním a podle soudkyně Jany Humeni by měl zvážit změnu způsobu vystupování. O trestu informovat web Expres.cz

Do každej mešity granát, napsal muž. Soud mu za schvalování terorismu uložil podmínku

S dvouletou podmínkou odešel od ostravského krajského soudu Slovák Milan Lalik, který na sociálních sítích podporoval teroristický čin na Novém Zélandu. Obžalovanému přitom hrozilo dlouholeté vězení. Ale díky dohodě o vině a trestu a také proto, že i jiné soudy, naposledy Vrchní soud v Olomouci, už řekly, že trestní sazba je v těchto případech neúměrně vysoká, odešel s podmínkou.

Doprovázela nevidomého otce, skončil pod kamionem. Za jeho smrt dostala podmínku

Podmíněný roční trest se zkušební lhůtou na jeden rok ve středu vyměřil Okresní soud Plzeň-město sedmatřicetileté ženě za usmrcení z nedbalosti. Žena loni v březnu doprovázela svého nevidomého otce po Plzni a na rušné Klatovské třídě s ním vstoupila mimo přechod pro chodce přímo pod nákladní automobil, který se rozjížděl na zelenou. Nevidomý muž utrpěl mnohočetná těžká zranění, kterým i přes veškerou snahu záchranářů na místě podlehl. Ženě hrozilo až šestileté vězení. Rozsudek není pravomocný.

Dobrá práce, chválil Čech teroristu z Christchurche. Odvolací soud mu výrazně snížil trest

Za podporu a propagaci terorismu ve čtvrtek olomoucký vrchní soud snížil 22letému Benediktu Čermákovi trest z původních šesti let vězení na tříletý trest s podmíněným odkladem na dobu čtyř let. Muž podle rozsudku před dvěma lety v internetové diskusi schvaloval teroristický čin z března roku 2019 na Novém Zélandu. Komentář napsal pod videem zachycujícím útočníka na dvě mešity v novozélandském Christchurchi; při útoku zahynulo pět desítek lidí.

PŘEHLEDNĚ: Jaké služby se v pondělí otevřely a od kdy se přestanou nosit roušky?

Aktualizováno

Od pondělí 3. května pokračuje v Česku rozvolňování vládních opatření proti šíření koronaviru. Otevřely se vybrané služby a do lavic se vrátili žáci druhého stupně základních škol ve vybraných okresech. O otevření obchodů by mělo být jasno po čtvrtečním jednání kabinetu premiéra Andreje Babiše (ANO). Od 10. května budou také platit pozměněná pravidla ohledně nošení roušek a respirátorů.

reklama