reklama

Pohlreich si nebere servítky, Fabešová přišla o kavárny a Čech postaví nový Titanic

Pohlreich prozradil, co ho mírně řečeno štve na okénkovém prodeji, Fabešová promluvila o rozvodu a Pavel Nový prozradil, kolik dostal za svoji nejslavnější roli ve filmu S tebou mě baví svět. Anife Vyskočilová zase zavzpomínala na to, jak klofla Ivana Vyskočila a Titanicový nadšenec Ondřej Vrkoč se rozhodl, že nechá postavit novou nepotopitelnou loď. To vše a mnohem více se dozvíte v dnešním našlápnutém díle talkshow 7 pádů Honzy Dědka ve 21:35 na Primě.

reklama

Rozvod není snadná záležitost, pokud si ale kromě majetků a péče o děti rozdělujete i podniky, může to být o mnoho složitější. V téhle situaci je nyní i cukrářka a zatím ještě majitelka nejslavnější kavárny v Praze IF Café Iveta Fabešová. „Měla jsem čtyři podniky, ale teď se naše cesty s manželem trošku rozcházejí. Rozešli jsme se v osobním i pracovním životě. Čeká mě teď jiná cesta onlinových produktů,“ svěřila se Honzovi Dědkovi Fabešová.

Zdeňkovi Pohlreichovi pro změnu zvedla tlak otázka na covidová opatření, která se citelně dotkla gastronomie. „Okýnka a tohle, to mě moc nebaví. Jsem v tomhle staromódní. Jsem rád, když lidi sedí v hospodě a je tam ten hluk a sedí se u toho civilizovaně. Rve mi srdce, když se jídlo zavařuje do plastové vaničky, přijede taxikář, hodí to do auta a někam to veze. Připadám si okraden o tu reakci lidí,“ řekl na rovinu Pohlreich.

„Nedělá mi to dobře. Děláme to v tuhle chvíli z donucení, protože to dělají všichni a žvanec se pořád zmenšuje a vlčáků, kterých se z toho potřebují najíst, je pořád stejně. Jdeme s tím trhem, a to mě teda sere,“ pokračoval Pohlreich, který si nebral servítky.

Pavel Nový dodnes bere tantiémy z filmu S tebou mě baví svět

Pavel Nový zase prozradil to, co mnoho lidí neví, a to kolik dostal za svoji nejslavnější roli ve filmu S tebou mě baví svět, který natočil v roce 1982. „Za svůj nejslavnější film jsem dostal 7 500 korun československých a dodnes z toho beru tantiémy. Ale to je jenom 8,5 % z té ceny,“ prásknul v pořadu 7 pádů Honzy Dědka herec, který je pověstný tím, že zásadně nenosí dlouhé kalhoty. Ani v třeskutých mrazech.

„Dlouhé kalhoty neoblékám skoro nikdy. Pokud si jdu pro Lva, mám smoking, na ples oblek a do letadla džíny, protože kvůli svému postižení musím mít takové bílé punčochy, takže pod kraťasy by to vypadalo, jakože jsem ještě neodrostl dětským střevícům,“ směje se herec, jenž prodělal západonilskou horečku, která ho málem zabila a těžce ochromila. Mohl být do konce života na invalidním vozíku, to ale Nový nechtěl dopustit a tvrdě na sobě pracoval.

„Každé ráno jezdím na kole, denně chodím plavat. Podnikal jsem gynekologické expedice ‚sešla na úbytě‘. Každou druhou neděli v září se jezdilo z Kozičína přes Pičín, Řitku a krámy až do Vaječníku. A mělo to i urologickou část, na druhé straně Brd jsou obce Kulovice, Kleštěnec a Mrtník. Ve Vaječníku má chalupu Naďa Konvalinková s Oldou Kaiserem, tam to končilo společnou fotografií a několika lahvinkami šampaňského. Je to 62 kilometrů a jezdily to i děti,“ vysvětlil Nový podstatu zdravotní vyjížďky na kole.

Anife Vysočilová má vlastní namlouvací techniku

Anife Vysočilová v pořadu zavzpomínala na to, jak klofla Ivana Vyskočila a prozradila, jak sbalila svého současného německého přítele Jensena. „Moje celá rodina žije v Německu, já jsem tam taky chtěla, ale spletla jsem si autobus a vystoupila jsem v Čechách. Měla si mě vyzvednout rodina v jedno pondělí, ale dorazili až v pátek a já jsem mezitím měla vážnou bouračku. Skončila jsem na půl roku v Motole s polámanými žebry a byla jsem v kómatu,“ zavzpomínala Anife na nelehké začátky.

„Tam jsem se naučila ‚koupíš, prodáš‘ a pak jsem začala obchodovat se sklem a porcelánem, kšefty šly. V Česku jsem koupila kvalitní porcelán a prodávala ho draze Němcům. Seznámila jsem se s Jakubem Vyskočilem, který byl o rok mladší než já, ten mě seznámil se svým tatínkem a říkal: Táta se chce rozvádět a chce se zabít, oběsit se na stromě. Tak jsem se seznámila s Ivanem, bylo mu 50, mně 21. Šla jsem za ním domů, měl na sobě lesklé tepláky, staré tílko a nabízel mi starou bábovku,“ šokovala Honzu Dědka v 7 pádech.

Německo ji ale, zdá se, stále přitahuje, svého současného přítele, Němce Jensena, okouzlila také kuriózně. „Seznámili jsme se u mě v kavárně. Byl to můj první zákazník. Koukám, že tam stojí takový samec. Začala jsem mu říkat, že miluji německé kroje, jídlo a jeho taky miluji. A on mi odpověděl, že bych neměla kouřit tolik trávy po ránu. Pak jsem ho půl roku neviděla a pak zase přišel a už tam zůstal. Mám ho dodnes,“ popsala vtipné seznámení s novým přítelem.

„Jsem zasnoubená, ale nic to neznamená. Na co je svatba? Abychom utratili spoustu peněz? Nemám ráda svatby, nesnáším nakupování. Jsem poklidná ženuška. Já jsem čistá v kuchyni, špinavá v posteli a velice ohleduplná,“ dodala Anife, které slavné příjmení zřejmě zůstane.

Čech postaví nový Titanic

Dalším hostem bude Ondřej Vrkoč. Ten se od útlého dětství zajímá o zkázu lodi Titanic a rozhodl se, že nechá postavit novou nepotopitelnou loď.Novodobý Titanic bude asi o 10 % větší, lidé jsou o něco větší, celkově dispozice musí vypadat jinak. Vzhledově ho zachováme, ale upravíme potřebám nových dispozic. Bude tam klimatizace i wifi. Už teď ten projekt má hodnotu přes miliardu dolarů,“ představil svoji vizi Vrkoč.

Jeden jihoafrický miliardář to zkusil, ale jeho projekt ztroskotal...

„Rád bych, aby se začal stavět do sedmi let a postaví se za dva roky ve Francii. Bude patřit do královské třídy, bude se tam moci plavit za 50 tisíc i za 3 miliony korun,“ plánuje Ondřej Vrkoč, který se podílel i na úspěšné světové výstavě Titanic s více než 200 originálními artefakty, která se konala v Bratislavě a v Praze. Titanicem žije od svých tří let a od patnácti o něm přednáší na středních i vysokých školách.

Myšlenka zrealizovat nový Titanic přišla při jedné z jeho přednášek. „Přivedl mě k tomu jeden profesor během mé přednášky na vysoké škole, který pronesl, že by bylo zajímavé, kdyby se někdo pokusil nový Titanic postavit. Začal jsem hledat, jestli už se o to někdo pokoušel. Jeden jihoafrický miliardář to zkusil, ale jeho projekt ztroskotal. Snažil jsem se ho kontaktovat, asi po půl roce se mi to povedlo. Řekl mi pár důvodů. Jedním z nich byl koncept přesné repliky, což v současných podmínkách nelze,“ vysvětlil Vrkoč v 7 pádech Honzy Dědka.

Tagy:
Zdeněk Pohlreich 7 pádů Honzy Dědka Iveta Fabešová Ondřej Vrkoč Anife Vyskočilová Pavel Nový
Hamáček má osobní problém se mnou a já s ním. Babišovi bych béčko nedělal, říká Šlachta
360°

Hamáček má osobní problém se mnou a já s ním. Babišovi bych béčko nedělal, říká Šlachta

Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) si nedovede představit, že by se mnou seděl ve vládě. Já si nedovedu představit, že bych s ním někde seděl jako s osobou, řekl šéf hnutí Přísaha Robert Šlachta. Předseda sociálních demokratů s ním prý má osobní problém, to samé podle Šlachty platí i naopak. Odmítl, že by někomu dělal „béčko“, jmenovitě vládě Andreje Babiše a hnutí ANO, zopakoval ve speciálním vysílání pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

Sledujte ŽIVĚ tiskovou konferenci po jednání vlády: Budou mít očkovaní dva dny volna?
Vláda

Sledujte ŽIVĚ tiskovou konferenci po jednání vlády: Budou mít očkovaní dva dny volna?

Vláda v pátek projedná návrh, podle kterého by očkovaní státní zaměstnanci dostali dva dny placeného volna. Ministři také vyřeší, zda děti od 6 do 12 let budou muset mít i nadále předvstupní test na koronavirus, když se budou vracet s rodiči z dovolené ze zemí, které mají vysoké či velmi vysoké riziko nákazy. Sledujte tiskovou konferenci po jednání vlády plánovanou na 8 hodin živě v tomto článku.

Živě
ON-LINE osmý den olympiády: Dočkáme se další medaile? Krpálek postoupil do semifinále

Čeští sportovci vybojovali na olympijských hrách v Tokiu už čtyři medaile a další dvě mají jisté díky tenistkám. Pátek je ale dnem, kdy o dobré umístění zabojují další velké naděje na zisk cenného kovu. Finálový den čeká na obhájce zlata z Ria, judistu Lukáše Krpálka, pět let starý bronz pak bude chtít vylepšit kajakář Jiří Prskavec. V akci ale budou i atleti nebo plavci včetně české rekordmanky Barbory Seemanové.

Odstavený lídr ČSSD: Za Maláčovou se stydím, měla by být jako chápající tetka Schillerová

„Kampaň ČSSD je negativní, jsme unavení a neumíme komunikovat. Lidi spíš zastrašujeme,“ hodnotí střízlivě a kriticky aktuální volební kampaň strany Břetislav Štefan, starosta v Brně-Líšni. Toho odstavilo vedení partaje z čela kandidátky a dosadilo tam Romana Onderku, prvního místopředsedu. Štefan zhodnotil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS i předvolební počínání ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové.

Cesta do Chorvatska byla utrpení. Klienti RegioJetu si stěžují na zápach a nepořádek

Zápach moči ve vagonech, nefungující klimatizace, netekoucí voda a mnohahodinové zpoždění vlaku. To jsou zkušenosti některých cestujících, kteří se na dovolenou vydali vlakem společnosti RegioJet do Chorvatska. Ta se hájí, že zpoždění nabírá kvůli výlukám na tratích v kombinaci s kontrolou dokladů a proticovidovými opatřeními. Přiznává, že vlaky pak nejsou dostatečně připravené na další cestu.

Češi nechtějí číst slovensky a Slováci česky, festival MAČ to zkouší změnit

Z nosa mi kvapká hrdzavá krv. Ako ma šéf karhal. Ligotal sa čistotou. Rozumí Češi těmto větám z nejnovějšího románu slovenského spisovatele Laca Keraty? Starší generace snad ano, mladší spíš ne. „Češi dnes tvrdí, že neumí číst slovensky. Bohužel, ani mladší Slováci už nečtou česky,“ říká Petr Minařík, ředitel česko-slovenského Měsíce autorského čtení, který o víkendu vyvrcholí v Bratislavě, Brně a Ostravě.

Test na protilátky nic neřekne. Potřebujete odběr z kostní dřeně, tvrdí Flegr

Test na protilátky vám o imunitě proti covidu moc neřekne. Pokud chcete zjistit, zda jste proti nákaze imunní, musíte na odběry z kostní dřeně, uvedl na Twitteru evoluční biolog Jaroslav Flegr. Právě v kostní dřeni sídlí důležité paměťové B buňky, které zprostředkovávají dlouhodobou imunitu proti covidu. Podle předsedy České vakcinologické společnosti Romana Chlíbka je ale nesmyslné takové vyšetření kvůli covidu podstupovat.

reklama

Domácí zpravodajství

Češi hlásí tisíce nežádoucích účinků po očkování. PŘEHLED nejčastějších potíží

Češi po očkování proti nemoci COVID-19 nahlásili už 7 095 podezření na nežádoucí účinky. Zdravotníci přitom rozdali už více než 10 milionů dávek. Za uplynulých sedm dní Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) eviduje zhruba 250 hlášení o vedlejších účincích. Druhý týden po sobě nepřibylo žádné podezření na úmrtí po očkování, celkový počet zůstává na 94.

K podpisům mě otec-diktátor vycvičil. Lidé za koblihy přehlíží zlo, říká Babiš ml.

Před více než dvěma lety poprvé veřejně promluvil syn českého premiéra Andrej Babiš mladší. Znovu pak o sobě dal vědět po řádění tornáda na jižní Moravě. Muž, který veřejnost zaskočil informací, že ho jeho otec nechal unést na Krym, aby nemohl svědčit v kauze Čapí hnízdo, si nyní nebere servítky. Po negativních zkušenostech nechápe, jak jeho otci mohou lidé důvěřovat. Redakce požádala o reakci na výroky premiéra Babiše (ANO), doposud neodpověděl. Dlouhodobě tvrdí, že jeho syn je psychicky nemocný.

reklama