CNN Prima News Zdeněk Pohlreich

Zdeněk Pohlreich

Výpis příspěvků ke štítku „Zdeněk Pohlreich“

Pohlreich o změnách v restauracích: Pamatuju doby, kdy byl číšník král. Ceny se zvýší

3. listopadu 2022 13:18

Po covidové pandemii drtí restauratéry masivní zdražování surovin i energií. Pesimistické předpovědi se ale v gastronomii podle Zdeňka Pohlreicha opakují už padesát let. „Vždycky na konci roku se říká, že příští rok bude hůř. Vždycky se to nějak přežilo,“ vzpomíná televizní kuchařská legenda. Restauratéři se podle něj se zvyšováním cen vypořádají hlavně změnou v přístupu k surovinám a jejich zpracování. Dostupnost stravování v lepších restauracích se podle něj zároveň oproti dřívějšku podstatně zlepšila.

Zemřela hvězda z Ano, šéfe! Kuchařským umem okouzlila světové celebrity i Pohlreicha

15. října 2022 16:39

V sedmé řadě oblíbeného pořadu Ano, šéfe! se Zdeňkem Pohlreichem se diváci nechali okouzlit kuchařským umem rakouského rodáka Ludwiga Westermaira. S manželkou Janou léta provozovali restauraci Westy v Hodoníně, i je však dostihla současná ekonomická a energetická krize. Koncem září proto manželé ohlásili konec svého podniku. Nyní přišla další rána – kuchař, který si od Pohlreicha vysloužil nejvyšší počet hvězd, zemřel.

Cena 180 korun za oběd není tolik. Za benzín jste také ochotni platit, říká Pohlreich

12. června 2022 05:11

Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich se ve světě gastra pohybuje téměř 50 let a zatím tento byznys neplánuje opustit. Do konce roku chce otevřít v Praze cukrárnu a vydává také vlastní biografii. S redakcí CNN Prima NEWS mimo jiné mluvil o cenách v restauracích anebo o nedostatku pracovních sil. „Přeci není normální, abychom my podnikatelé prosili lidi, zda by si s námi nechtěli dát schůzku na pohovor,“ říká.

ANKETA: Pohlreich ostře o olympiádě. Kolik medailí tipují Hašek, Babiš nebo Slováček?

4. února 2022 10:30

Promění se zimní olympijské hry v Pekingu spíše v Lillehammer, nebo naopak v Soči? Právě na těchto místech získala česká výprava nejméně (nula), respektive nejvíce medailí (osm). Zeptali jsme se tuzemských osobností napříč odvětvími, jak se na akci pod pěti kruhy těší nebo jaké sporty je nejvíce zajímají. Kolik tentokrát tipují cenných kovů?

První Vánoce Žbirkové po smrti Mekyho. Povečeřela s Čechem a vyrazila i k Pohlreichovi

27. prosince 2021 18:58

Letošní Vánoce jsou pro Kateřinu Žbirkovou obzvlášť smutné. Poprvé je totiž tráví bez manžela Miroslava Žbirky, který zemřel v listopadu. Aby zahnala smutné myšlenky, obklopovala se po celou dobu adventu rodinou a blízkými přáteli. Jednou vyrazila na večeři s bývalým fotbalovým brankářem Petrem Čechem, jindy zase navštívila restauraci šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha.

Pohlreich: Hlavně zůstat zdraví a nepos*at se z toho. Tentokrát je to opravdu na dřeň

18. listopadu 2021 21:35

Model inspirovaný bavorským řešením má v sobě řadu paradoxů. S trochou nadsázky by se dalo říct, že nenaočkovaný člověk se od pondělí do restaurace nedostane – pokud tedy není číšník, kuchař nebo výčepní. Na zaměstnance se totiž pravidla takzvaného bavorského modelu nevztahují. „Předvídat se nedá vůbec nic, tentokrát je to opravdu na dřeň,“ okomentoval situaci Zdeněk Pohlreich.