reklama

Jsme benzinové pumpy, kam nikdo nedovezl benzin, hodnotí Pohlreich situaci restaurací

Vládní opatření opět ztížila situaci nejen v pohostinství. To se ale skloňuje v souvislosti s novými nařízeními zřejmě nejvíce. Své o těžké situaci gastronomie vědí i známé osobnosti z tohoto oboru, jako je cukrářka Iveta Fabešová nebo šéfkuchař Zdeněk Pohlreich. Společně připravili hned několik nových projektů. Restaurace, kavárny nebo i cukrárny teď mohou fungovat jen přes výdejní okénko.

reklama

Známá cukrářka Iveta Fabešová má hned několik provozoven. Přesto neztrácí naději a ke složité výzvě se postavila čelem. „Přeji si, abychom si zachovali optimismus, a věřím, že to všichni zvládneme, přestože to bude velmi náročné. Čeká nás návrat k on-line provozu, což je u restaurací a kaváren, kde chcete přenášet i nějakou emoci a zážitek, velmi složité,“ řekla.

K tématu

Také Zdeněk Pohlreich se snaží maximálně přizpůsobit situaci. „Samozřejmě budeme přemýšlet o nějaké alternativě a chceme se pokusit o lunch business, takže představíme nějaký atraktivní oběd, který si lidé budou moci odnést s sebou,“ svěřil se s plány.

Jako mnoho provozovatelů je ale i tento profesionál skeptický. „Já samozřejmě nevěřím tomu, že znovu otevřeme někdy 3. listopadu. Jsme vlastně v pozici benzinové pumpy, kam nikdo nepřivezl benzin,“ řekl Pohlreich.

Známý kuchař před nedávnem prohlásil, že se těší na důchod, místo toho ale zachraňuje svoje podnikání. „Nechci se věnovat jenom tomuhle. 15. října vychází naše nová knížka, kterou jsme dělali ve spolupráci s Ivetou Fabešovou. Shodou okolností je to kuchařka, která se bude hodit do zlých časů. Jsou v ní jednoduché recepty a za málo peněz,“ prozradil Pohlreich.

Nový pořad Šéfem za pár minut

Zdeněk Pohlreich se s Ivetou Fabešovou nepotkal jenom u tvorby nové kuchařky, ale i na natáčení nového pořadu Šéfem za pár minut, který už brzy budete moci sledovat na televizi Prima. „Já jsem rád, že se to povedlo udělat v tom letním okénku,“ dodal.

Stejně jako kuchařka této dvojice se ani nový pořad nebude týkat vysoké gastronomie. „Chtěli jsme udělat věc, která je opravdu úplně jednoduchá a nekomplikovaná. A myslím si, že lidem zavřeným doma by se to mohlo hodit,“ svěřil se Pohlreich.

„Já jsem do toho šla samozřejmě kvůli panu Pohlreichovi. Myslím si, že mi díky smíchu prodloužil o pár let život. Během natáčení byla opravdu neskutečná legrace a doufám, že se nám to do toho pořadu podařilo aspoň trochu přenést,“ popsala zážitky z natáčení cukrářka Fabešová.

K tématu

Další hlavní zprávy

Domácí

Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

  • Aktualizováno

Českem stále rezonují dozvuky nedělní demonstrace na Staroměstském náměstí. Původně poklidný protest přerostl v násilné střety mezi částí demonstrantů a policisty. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) rozpoutali násilnosti fotbaloví chuligáni. Fanoušci ostravského Baníku, kteří byli jedni z hlavních iniciátorů spojení ultras a chuligánských skupin z celé republiky, to ale vidí jinak. Ve vyjádření pro CNN Prima NEWS z rozpoutání násilností viní policisty. Ti to ale odmítají, podle nich to nedává smysl.

Domácí

Bezpečnostní expert o protestu: Policie zakročila správně, chuligáni vyhledávají střet

Bezpečnostní expert o protestu: Policie zakročila správně, chuligáni vyhledávají střet

Koně, slzný plyn a vodní děla na straně policie. Z opačné strany lahve, kameny a dělobuchy. Nedělní pražská demonstrace proti vládním opatřením se zvrhla v násilnosti. Policie předvedla 144 lidí, z nich stíhá 14. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) požaduje nejvyšší možné tresty jak pro organizátory, tak pro účastníky, kteří nedodržovali rozestupy a neměli roušky. Částky mohou jít do milionů korun. Nedělní demonstraci se věnoval i pořad 360° Pavlíny Wolfové.

reklama
Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec
Desetitisíce lidí ve Francii uctili památku setnutého učitele. Podpořili je i imámové
Američané žasnou: Jak se mohlo Česko stát z premianta koronavirovým odpadlíkem?
Nový policejní systém za vteřinu rozpozná obličej. Praha ho v ulicích nechce
reklama
reklama
Hrdinové nedělní demonstrace. Na policejní koně létaly dlažební kostky, přesto vydrželi

Krimi

Domácí zpravodajství

V karanténě je šéf krizového štábu Hamáček i zbytek vedení ČSSD
Další články
reklama
reklama