reklama

Jsme benzinové pumpy, kam nikdo nedovezl benzin, hodnotí Pohlreich situaci restaurací

Vládní opatření opět ztížila situaci nejen v pohostinství. To se ale skloňuje v souvislosti s novými nařízeními zřejmě nejvíce. Své o těžké situaci gastronomie vědí i známé osobnosti z tohoto oboru, jako je cukrářka Iveta Fabešová nebo šéfkuchař Zdeněk Pohlreich. Společně připravili hned několik nových projektů. Restaurace, kavárny nebo i cukrárny teď mohou fungovat jen přes výdejní okénko.

reklama

Známá cukrářka Iveta Fabešová má hned několik provozoven. Přesto neztrácí naději a ke složité výzvě se postavila čelem. „Přeji si, abychom si zachovali optimismus, a věřím, že to všichni zvládneme, přestože to bude velmi náročné. Čeká nás návrat k on-line provozu, což je u restaurací a kaváren, kde chcete přenášet i nějakou emoci a zážitek, velmi složité,“ řekla.

Také Zdeněk Pohlreich se snaží maximálně přizpůsobit situaci. „Samozřejmě budeme přemýšlet o nějaké alternativě a chceme se pokusit o lunch business, takže představíme nějaký atraktivní oběd, který si lidé budou moci odnést s sebou,“ svěřil se s plány.

Jako mnoho provozovatelů je ale i tento profesionál skeptický. „Já samozřejmě nevěřím tomu, že znovu otevřeme někdy 3. listopadu. Jsme vlastně v pozici benzinové pumpy, kam nikdo nepřivezl benzin,“ řekl Pohlreich.

Známý kuchař před nedávnem prohlásil, že se těší na důchod, místo toho ale zachraňuje svoje podnikání. „Nechci se věnovat jenom tomuhle. 15. října vychází naše nová knížka, kterou jsme dělali ve spolupráci s Ivetou Fabešovou. Shodou okolností je to kuchařka, která se bude hodit do zlých časů. Jsou v ní jednoduché recepty a za málo peněz,“ prozradil Pohlreich.

Nový pořad Šéfem za pár minut

Zdeněk Pohlreich se s Ivetou Fabešovou nepotkal jenom u tvorby nové kuchařky, ale i na natáčení nového pořadu Šéfem za pár minut, který už brzy budete moci sledovat na televizi Prima. „Já jsem rád, že se to povedlo udělat v tom letním okénku,“ dodal.

Stejně jako kuchařka této dvojice se ani nový pořad nebude týkat vysoké gastronomie. „Chtěli jsme udělat věc, která je opravdu úplně jednoduchá a nekomplikovaná. A myslím si, že lidem zavřeným doma by se to mohlo hodit,“ svěřil se Pohlreich.

„Já jsem do toho šla samozřejmě kvůli panu Pohlreichovi. Myslím si, že mi díky smíchu prodloužil o pár let život. Během natáčení byla opravdu neskutečná legrace a doufám, že se nám to do toho pořadu podařilo aspoň trochu přenést,“ popsala zážitky z natáčení cukrářka Fabešová.

Tagy:
Savo a toaletní papír jsou k ničemu. Po tornádu nám schází úplně jiné věci, vzkazují místní
Jihomoravský kraj

Savo a toaletní papír jsou k ničemu. Po tornádu nám schází úplně jiné věci, vzkazují místní

Je to již měsíc a půl, co jižní Moravu zasáhlo ničivé tornádo, které zabilo šest osob, stovky lidí zranilo a zničilo téměř 1 200 domů. I přesto, že se okamžitě v celé zemi zvedla vlna solidarity, vybrala se až miliarda korun a do poničených oblastí se rozjely stovky dobrovolníků, řada místních stále nemá střechu nad hlavou. Chybí především stavební materiál a řemeslníci, smutní místní. Pokud chce stát pomoct, ať osloví stavební firmy, vzkazuje jedna z poškozených.

Startují první výhody pro očkované. Na hromadné akce mohou bez omezení
Koronavirus

Startují první výhody pro očkované. Na hromadné akce mohou bez omezení

V Česku se opět rozvolnila část protiepidemických opatření. Od 1. srpna se například navýšila kapacita na sportovních či kulturních akcích. Ovšem s omezující podmínkou – očkovaných může na hromadné akce přijít mnohonásobně více. Vláda se zvýhodňováním těch, kteří se nechali naočkovat, snaží motivovat co nejvíce lidí k vakcinaci.

Sledujte slavnostní zahájení Hvězdné sezóny na Primě. Na co nového se můžete těšit?

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala hvězdný program. Nové pořady i podzimní programové schéma představí na speciální tiskové konferenci generální ředitel skupiny Prima Marek Singer a programový ředitel skupiny Prima Roman Mrázek, chybět nebudou ani hvězdné tváře z našich pořadů. Sledujte velkolepé zahájení v úterý od 16:15 přímo v tomto článku nebo na facebookových stránkách Primy.

Češi v Japonsku: Vondroušová všechny místní zaskočila. Chtěli Ósakaovou ve finále

Třebaže Češi žijící v Japonsku vnímali olympiádu spíše kriticky, první medailové úspěchy krajanů jejich postoj trošku obměkčily. Markéta Vondroušová se podle nich u Japonců zapsala jako přemožitelka Naomi Ósakaové, její úspěch je šokoval. Obavy a nespokojenost, které plynou především z pandemické situace, ale nadále přetrvávají, popsali oslovení Češi redakci CNN Prima NEWS.

Za úplatek slíbil, že nebude kritizovat vakcínu. Konspirátora napálili penězi z Monopolů

Youtubeři Josh Pieters a Archie Manners napálili známého britského konspiračního teoretika a odpůrce vakcín proti koronaviru Pierse Corbyna. Ten se nechal uplatit 10 tisíci librami, tedy téměř 300 tisíci korunami, za to, že přestane kritizovat očkovací látku od britské společnosti AstraZeneca. Místo ní se měl zaměřit na konkurenci od Pfizeru a Moderny. Dostal však falešné peníze ze hry Monopoly.

reklama

Domácí zpravodajství

Epidemie v Česku slábne. Pacientů ve vážném stavu je ale v nemocnicích dvojnásobek

Laboratoře v Česku v pondělí potvrdily 152 nových případů nemoci COVID-19, o 47 méně než před týdnem. Na 100 000 obyvatel připadá v zemi za posledních sedm dní 11 nakažených, což je stejně jako v uplynulých třech dnech. Reprodukční číslo ukazující, kolik dalších lidí nakazí jeden pozitivně testovaný, pak zůstává 16. den pod hodnotou jedna, která značí zpomalování šíření nemoci. K úterý mírně kleslo na 0,92. Plyne to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama