Pražská policie pátrá po osmašedesátileté ženě, která v úterý ráno odešla ze svého bydliště v pražských Vršovicích a doposud o sobě nedala vědět. Trpí Alzheimerovou chorobou, neorientuje se v čase ani prostoru, špatně chodí a může být dezorientovaná. Není vyloučeno, že by mohla cestovat pražskou MHD, informoval policejní mluvčí Jan Rybanský.
Pohřešovanou naposledy viděl v úterý její manžel kolem 07:30 v místě jejich bydliště v pražských Vršovicích, poté žena odešla neznámo kam a doposud o sobě nedala vědět. Podle zjištění policistů může cestovat prostředky MHD, zejména tramvajovými linkami 6, 7 a 19 či autobusem číslo 101.
DÁLE ČTĚTE: Muž hrozil skokem z budovy policie v Liberci, naštvala ho pokuta. Zasahovali hasiči i vyjednavač
Ľubica Jelínková Vochyanová trpí Alzheimerovou chorobou, neorientuje se v čase ani prostoru, mluví zmateně, nesrozumitelně, má špatnou výslovnost, špatně chodí a není schopna dlouhé chůze. Pokud někdo ženu viděl nebo ví, kde se nachází, má se obrátit na linku 158 a zůstat u ní do příjezdu policistů.
Žena má přibližně 160 centimetrů vysokou postavu, hnědé kaštanové vlasy česané na pěšinku s výraznými bílými odrosty. Měla by mít na sobě černý svetr, modročervené kostkované triko, černé kalhoty a bílé koženkové boty na suchý zip.
MOHLO VÁM UNIKNOUT: Turek si sype popel na hlavu kvůli rychlé jízdě. Obrovská chyba, přiznal po rozhodnutí policie