CNN Prima News Policie SK

Policie SK

Výpis příspěvků ke štítku „Policie SK“

Otřesný případ na Slovensku: Starší ze synů mrtvolu otce zabalil do igelitu z obavy o bratra

Zpanikařil jsem, bál jsem se, jak to bude zvládat bratr, řekl starší z dvojice sourozenců, která obývala několik týdnů byt ve slovenském Humenném s mrtvolou otce. Zetlelé tělo připomínající mumii našli tamní policisté za dveřmi letos v srpnu. 62letý muž byl zabalený v igelitu a obvázaný lepicí páskou. Ač vyšetřovatelé vyloučili cizí zavinění, případem se stále zabývají kvůli možné trestní odpovědnosti spojené s dobou mezi úmrtím muže a nálezem těla.

Ze smrti matky s roční Emmičkou mrazí. Policie zveřejnila detaily k vraždě ve Veľkém Lomu

Slovenští vyšetřovatelé potvrdili posun v případu úmrtí 24leté mladé ženy a její roční dcery. Podle mluvčí bánskobystrických policistů Petry Kováčikové našla přivolaná hlídka bezvládné tělo dítěte s podezřením, že smrt batolete způsobila jiná osoba. Tvrzení státního orgánu je tak v souladu s dřívější informací, že zoufalá žena, již k nepochopitelnému činu dohnalo nevyrovnání se se sebevraždou chotě v květnu tohoto roku, udusila vlastního potomka igelitovým pytlíkem a poté si sama sáhla na život. Kriminalisté rovněž zahájili trestní řízení. O detailech tragédie informuje web Nový čas.

Fotka, z níž mrazí: 14letý mladík jde na koleje, kde ho vzápětí srazí tramvaj. Střet nepřežil

Děsivé záběry ze čtvrteční nehody v Bratislavě, při níž 14letý chlapec nepřežil střet s tramvají, zveřejnili nyní slovenští policisté na svém facebookovém účtu. Školák měl mít podle svědků na hlavě kapuci a v uších sluchátka. Podle mluvčího tamního dopravního podniku Martina Chlebovce se jedná již o třetí nehodu za poslední dva dny, v níž figuruje chodec a tramvajová souprava, ovšem v tomto případě s tragickým koncem. Řidič dopravního prostředku, jenž se nachází v péči psychologů, je postavený mimo službu. O detailech případu píše web Nový čas.

Muž postříkal oblíbené místo matek s dětmi agresivní látkou. Čin mířil proti Romům

Neobvyklý případ řeší policisté na Slovensku. Muž v Dunajské Stredě stříkal agresivní látku na místa, kam si chodí hrát skupinka dětí, které doprovázejí jejich matky. Postřik jim způsobil bolestivé popáleniny. Vyšetřovatelé případ řeší jako přečin výtržnictví, uvedla mluvčí trnavské policie Zlatica Antalová. Motiv má mít osobní charakter a má být namířen proti romským obyvatelům.

Vánoční zázrak pro malého Janka. Trpí vzácnou nemocí, policisté v kuklách se složili na léčbu

Banskobystričtí „kukláči“ překvapili o Vánocích malého Janka Terema. Chlapec trpí extrémně vzácnou genetickou nemocí, policisté se mu proto složili na nákladnou léčbu. Díky tomu si budou moci jeho rodiče dovolit zaplatit speciální rehabilitační programy i užitečné zdravotnické pomůcky. Policisté také na sociálních sítích zveřejnili plakát s číslem bankovního účtu pro případ, že by se do pomoci Jankovi chtěla zapojit širší veřejnost.

Sourozenecká hádka se vymkla kontrole. Dostala jsem lopatou po hlavě, líčí důchodkyně

Divoká hádka mezi sourozenci vyústila v násilnou potyčku. Pětasedmdesátiletá žena skončila v péči záchranářů poté, co ji vlastní sestra údajně bouchla lopatou po hlavě. Během útoku jí navíc poranila ruce. Policistům sdělila, že si taktéž musela vyslechnout výhrůžky zabitím. Vyšetřovatelé incident řeší jako přestupek proti občanskému soužití.

Při děsivé nehodě na Trnavsku zemřelo dítě. Řidiči skončili po srážce v nemocnici

Tragická nehoda dvou aut si vyžádala život 14letého dítěte. Podle slovenské policie utrpělo při čelní srážce vozidel vážná zranění, kterým na místě podlehlo. Řidiči obou aut skončili v nemocnici. Příčina nehody zůstává neznámá, policisté kvůli odstraňování vraků dočasně uzavřeli silnici a požádali řidiče o opatrnost při řízení.

V listopadu byl na demonstraci proti nařízením, v prosinci s koronavirem zemřel

V půlce listopadu se Peter účastnil demonstrace v Bratislavě. Nevěřil, že koronavirus existuje, odmítal dodržovat protiepidemická opatření, nosit roušku a bojoval za „svou svobodu“. Následně se covidem nakazil a ležel v nemocnici v umělém spánku připojený na přístrojích. V pátek v noci zemřel, oznámil jeho syn na Facebooku a prosil všechny, kteří proti epidemii bojují jako jeho otec, ať svůj postoj k této nebezpečné chorobě přehodnotí. Jako odstrašující příklad použila demonstranta i slovenská policie.