reklama

Policisté brali úplatky na dálnici. Přišli si na 26 tisíc, hrozí jim 10 let vězení

Dvojici policistů, kteří měli hlídat dálnici D3 v okolí Tábora, natočila letos v únoru kamera v jejich služebním voze. Od zastavených řidičů zrovna brali úplatky. Detektivové generální inspekce tak proti nim měli jasné důkazy. Nepoctivcům hrozí až 10 let za mřížemi.

reklama

Policisté si záměrně vytipovávali řidiče luxusních vozidel, kteří překročili maximální povolenou rychlost. Přestupky šoférů zaznamenali tak, aby se fotky z prohřešku neuložily do systému.

Snímky, které zachytily rychlost vozidel, používali jen pro svou potřebu. S hříšníky se pak přímo na místě domluvili na zaplacení pokuty za jiné, daleko méně závažné přestupky a za to si od nich brali úplatky. Policisté si tak přišli na zhruba 26 tisíc korun.

Tento vedlejší příjem je ale může přijít pěkně draho. V tuto chvíli jsou obviněni ze zvlášť závažného zločinu přijetí úplatku a také ze zneužití pravomoci úřední osoby. V případě prokázání viny jim hrozí až desetiletý trest za mřížemi.

Oba policisté už také byli propuštěni do civilu. Trest hrozí i řidičům, za podplácení můžou skončit až na 6 let ve vězení.

K tématu

Další hlavní zprávy

Domácí

Fiala a spol. jako Avengers. Lidé se sázce na superhrdiny posmívají

Fiala a spol. jako Avengers. Lidé se sázce na superhrdiny posmívají

Představitelé ODS, KDU-ČSL a TOP 09 oznámili, že společně budou kandidovat ve volbách do Poslanecké sněmovny v příštím roce. Od vytvoření bloku očekávají, že výrazně zakonkurují ve volbách hnutí ANO. Lídři trojkoalice se na začátku svého tažení nechali zobrazit jako superhrdinové z komiksů o Avengers. Jejich netypické kostýmy pro politiky se však u lidí na sociálních sítích spíše minuly účinkem.

360°

Ředitel liberecké nemocnice: S ventilátory si poradíme sami, chybí nám lůžka a personál

Ředitel liberecké nemocnice: S ventilátory si poradíme sami, chybí nám lůžka a personál

Krajská nemocnice v Liberci se potýká s nedostatkem plicních ventilátorů. Liberecký kraj proto požádal ministerstvo zdravotnictví o várku přístrojů, ale resort jim poslal pouze seznam firem, od kterých si je lze zakoupit. Podhodnocuje vláda krajské nemocnice? Jak zvládnou pandemii? A čeho má liberecká nemocnice největší nedostatek? Hostem pořadu 360° Pavlíny Wolfové byl ředitel Krajské nemocnice Liberec Richard Lukáš.

reklama
Vláda představila scénář návratu školáků. O termínu se rozhodne v příštím týdnu
Česko přesáhlo 3000 úmrtí na COVID-19, nárůsty nakažených ale začínají klesat
PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus
reklama
reklama
Blatného první projev před poslanci: Situace se začíná zlepšovat, ale vyhráno nemáme

Vláda

Domácí zpravodajství

Faltýnek po příletu utíkal novinářům. Jsem zločinec, odstřelte mě před národem, řekl
Do Bečvy unikl nikl. Zvýšená přítomnost kyanidů se tentokrát neprokázala, uvedla ČIŽP
Další články
reklama
reklama