Policisté brali úplatky na dálnici. Přišli si na 26 tisíc, hrozí jim 10 let vězení

Dvojici policistů, kteří měli hlídat dálnici D3 v okolí Tábora, natočila letos v únoru kamera v jejich služebním voze. Od zastavených řidičů zrovna brali úplatky. Detektivové generální inspekce tak proti nim měli jasné důkazy. Nepoctivcům hrozí až 10 let za mřížemi.

Policisté si záměrně vytipovávali řidiče luxusních vozidel, kteří překročili maximální povolenou rychlost. Přestupky šoférů zaznamenali tak, aby se fotky z prohřešku neuložily do systému.

Snímky, které zachytily rychlost vozidel, používali jen pro svou potřebu. S hříšníky se pak přímo na místě domluvili na zaplacení pokuty za jiné, daleko méně závažné přestupky a za to si od nich brali úplatky. Policisté si tak přišli na zhruba 26 tisíc korun.

Tento vedlejší příjem je ale může přijít pěkně draho. V tuto chvíli jsou obviněni ze zvlášť závažného zločinu přijetí úplatku a také ze zneužití pravomoci úřední osoby. V případě prokázání viny jim hrozí až desetiletý trest za mřížemi.

Oba policisté už také byli propuštěni do civilu. Trest hrozí i řidičům, za podplácení můžou skončit až na 6 let ve vězení.

Tagy: