reklama

Policisté brali úplatky na dálnici. Přišli si na 26 tisíc, hrozí jim 10 let vězení

Dvojici policistů, kteří měli hlídat dálnici D3 v okolí Tábora, natočila letos v únoru kamera v jejich služebním voze. Od zastavených řidičů zrovna brali úplatky. Detektivové generální inspekce tak proti nim měli jasné důkazy. Nepoctivcům hrozí až 10 let za mřížemi.

reklama

Policisté si záměrně vytipovávali řidiče luxusních vozidel, kteří překročili maximální povolenou rychlost. Přestupky šoférů zaznamenali tak, aby se fotky z prohřešku neuložily do systému.

Snímky, které zachytily rychlost vozidel, používali jen pro svou potřebu. S hříšníky se pak přímo na místě domluvili na zaplacení pokuty za jiné, daleko méně závažné přestupky a za to si od nich brali úplatky. Policisté si tak přišli na zhruba 26 tisíc korun.

Tento vedlejší příjem je ale může přijít pěkně draho. V tuto chvíli jsou obviněni ze zvlášť závažného zločinu přijetí úplatku a také ze zneužití pravomoci úřední osoby. V případě prokázání viny jim hrozí až desetiletý trest za mřížemi.

Oba policisté už také byli propuštěni do civilu. Trest hrozí i řidičům, za podplácení můžou skončit až na 6 let ve vězení.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Kubek: Vojtěchovi nemohu odpustit to, že lhal a papouškoval, co se mu řeklo

Kubek: Vojtěchovi nemohu odpustit to, že lhal a papouškoval, co se mu řeklo

Po roce pandemie koronaviru v Česku věří protiepidemickým opatřením jen asi 40 procent Čechů, zatímco na počátku to bylo dvakrát více. Start boje s epidemií byl dobrý, pak ale přišly chyby. Shodli se na tom hosté speciálu Rok s koronavirem na CNN Prima NEWS, jimiž byli bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), epidemiolog Rastislav Maďar, prezident České lékařské komory Milan Kubek a hlavní epidemiolog IKEM Petr Smejkal.

360°

Sledujte speciál 360°: Rok s koronavirem zhodnotí Vojtěch, Maďar, Smejkal i Kubek

Sledujte speciál 360°: Rok s koronavirem zhodnotí Vojtěch, Maďar, Smejkal i Kubek

Česko si připomíná rok s pandemií koronaviru. Ze světového lídra se Česká republika propadla téměř na dno evropského žebříčku. Jak ovlivnila globální pandemie životy a co bude dál? Ve speciálu 360° Pavlíny Wolfové odpoví bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, prezident České lékařské komory Milan Kubek a epidemiologové Rastislav Maďar a Petr Smejkal. Sledujte je živě od 20 hodin na televizi CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Rok s koronavirem. Připomeňte si zlomové okamžiky od prvního případu po tisíce obětí
Sledujte ŽIVĚ: Vláda jednala o dalším zpřísnění. Průmysl se zatím nezavře
reklama
reklama
Babiš: Chtěli nás zastřelit, tak jsem vyhnal ženu do Dubaje. O ničem nevěděla

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Vakcína Sputnik v Česku? Lékový ústav se jí zabývá, Blatný zatím výjimku udělit nechce
KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Další články
reklama
reklama