reklama

Policisté brali úplatky na dálnici. Přišli si na 26 tisíc, hrozí jim 10 let vězení

Dvojici policistů, kteří měli hlídat dálnici D3 v okolí Tábora, natočila letos v únoru kamera v jejich služebním voze. Od zastavených řidičů zrovna brali úplatky. Detektivové generální inspekce tak proti nim měli jasné důkazy. Nepoctivcům hrozí až 10 let za mřížemi.

reklama

Policisté si záměrně vytipovávali řidiče luxusních vozidel, kteří překročili maximální povolenou rychlost. Přestupky šoférů zaznamenali tak, aby se fotky z prohřešku neuložily do systému.

Snímky, které zachytily rychlost vozidel, používali jen pro svou potřebu. S hříšníky se pak přímo na místě domluvili na zaplacení pokuty za jiné, daleko méně závažné přestupky a za to si od nich brali úplatky. Policisté si tak přišli na zhruba 26 tisíc korun.

Tento vedlejší příjem je ale může přijít pěkně draho. V tuto chvíli jsou obviněni ze zvlášť závažného zločinu přijetí úplatku a také ze zneužití pravomoci úřední osoby. V případě prokázání viny jim hrozí až desetiletý trest za mřížemi.

Oba policisté už také byli propuštěni do civilu. Trest hrozí i řidičům, za podplácení můžou skončit až na 6 let ve vězení.

Tagy:

Hlavní zprávy

Německý viceadmirál odstoupil poté, co chválil Putina. Pomoci Ukrajině ale země neplánuje

Šéf německého námořnictva Kay-Achim Schönbach odstoupil kvůli svým kontroverzním výrokům na adresu Ukrajiny a Ruska, uvedla agentura Reuters. Mluvčí německého ministerstva obrany řekla, že viceadmirálova prohlášení, ať už jde o jejich obsah či formu, neodrážejí oficiální postoj Německa. Vztahy našeho západního souseda s Ukrajinou jsou však nadále napjaté. Německo se totiž staví velmi odmítavě k vojenské pomoci Ukrajině v souvislosti s hrozící ruskou invazí.

Dosáhnete na státní podporu kvůli energiím? Jurečka představil kalkulačku pro zájemce

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) představil plán na vyplácení podpory kvůli zdražení energií. Zájemci o příspěvek na bydlení si mohou díky nově spuštěné kalkulačce spočítat, zda na státní podporu dosáhnou. Podle šéfa resortu na něj mají nárok vlastníci bytu a trvalí nájemníci, kterým na úhradu přiměřeného bydlení v Praze nestačí 35 procent celkových příjmů. V jiných oblastech činí hranice pro příspěvek 30 procent příjmů.

Vědce děsí nová mutace omikronu. Měla by získat vlastní řecké písmeno, myslí si

Nová mutace omikronu vědce děsí. Subvarianta s označením BA.2, které se též přezdívá „skrytá verze omikronu“, je podle dostupných dat přenosnější. Odborníci se proto obávají, že by mohla vyvolat další vlny pandemie po celém světě, již nyní by v některých zemích mohla dominovat. Apelují tak na to, aby varianta získala vlastní písmeno z řecké abecedy.

reklama

Domácí zpravodajství

Lámali vězňům nohy a bili je do obličeje. Dozorcům z Valdic hrozí až 10 let za mřížemi

Vyšetřovatelé Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stíhají osm dozorců z věznice Valdice na Jičínsku. Viní je z toho, že fyzicky napadali odsouzené nebo násilí přihlíželi. Dvěma dozorcům hrozí až desetileté tresty. GIBS zahájila trestní stíhání po vyhodnocení důkazů i znaleckých posudků loni v říjnu, informovala v sobotu mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

Další mrazivé záběry z nehody na D5: Utekli za svodidla, jejich auto smetl kamion

Na sociálních sítích se objevilo další video ze čtvrteční hromadné nehody na dálnici D5 u Žebráku na Berounsku. Kvůli špatnému počasí a nezodpovědnosti některých řidičů tam havarovalo 36 aut a šest lidí se zranilo. Provoz byl zastaven na 11 hodin. Poslední video názorně ukazuje, jak je důležité při havárii na dálnici ihned opustit vozidlo a dostat se od něj co nejdál.

reklama