reklama

Policisté obvinili matku z vraždy novorozence v Karlových Varech. Dítě měla udusit

Novorozence, kterého 22. prosince našli lidé u břehu řeky Ohře v Karlových Varech, zabila podle policie vlastní matka. Kriminalisté zadrželi podezřelou 33 letou cizinku, která podle informací CNN Prima NEWS pochází z Lotyšska, a obvinili ji ze zvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného na dítěti mladším 15 let.

reklama

Matka podle vyšetřovatelů zavraždila dítě zvlášť krutým způsobem. „Bezprostředně po porodu měla novorozenci do úst vložit utěrku a následně mu ústa, nos a oči přelepit izolační páskou. Kolem krku mu měla omotat a utáhnout pupečník,“ popsal otřesné detaily případu mluvčí policie Jakub Kopřiva. Následně měla cizinka vložit dítě do pytle a zanechat ho u cyklostezky vedoucí od Chebského mostu k Ostrovskému mostu na pravém břehu řeky Ohře.

Byla to holčička

Cizinka podle policie v pondělí 21. prosince v noci přirozeně porodila holčičku v pokoji ubytovacího zařízení v Karlových Varech. Tašku s dítětem měla mít několik hodin v pokoji. Po utajeném porodu uklidila, osprchovala se a s mrtvým dítětem v igelitové tašce odešla k řece.

Po nálezu tělíčka novorozence kriminalisté provedli ohledání místa. Následně prověřovali stovky informací zjištěných jak z vlastního šetření, tak ze znaleckých posudků či od pozorných občanů.

Jako klíčová se ukázala spolupráce s Pražským kriminalistickým ústavem. Díky analýze DNA se podařilo určit například přibližný věk rodičky, barvu jejích vlasů a další detaily, díky kterým ženu v jednom z karlovarských hotelů našli.

Podle informací CNN Prima NEWS se dokonce policisty pokusila zmást, když několikrát upozornila na jinou kolegyni s tím, že právě ona mohla v nedávné době porodit. Nakonec se ale měla k hrůznému činu přiznat.

Ženě, kterou policisté navrhují stíhat vazebně, hrozí při prokázání viny trest vězení na 15 až 20 let nebo výjimečný trest.

K tématu

Tagy: vražda Karlovy Vary Karlovarský kraj novorozenec smrt

Další hlavní zprávy

360°

Kubek hejtmanům: Zatlačte na vládu, jinak se budeme v pandemii plácat do léta

Kubek hejtmanům: Zatlačte na vládu, jinak se budeme v pandemii plácat do léta

Hejtmani by měli zatlačit na vládu, aby přijala efektivní opatření mířící mimo jiné na otevřené továrny a velké firmy. Jinak hrozí, že se Česko bude v epidemii soužit klidně až do léta. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové to prohlásil prezident České lékařské komory Milan Kubek. „Povolíme demonstrace arogantních ignorantů, kteří na sebe plivou na náměstí, a přitom nezavřeme podniky. Neměli jsme vůbec rozvolňovat,“ řekl také.

Rozhovor

Světlo na konci covidového tunelu existuje. Akorát strojvůdce je šílený, říká lékařka

Světlo na konci covidového tunelu existuje. Akorát strojvůdce je šílený, říká lékařka

Světlo na konci tunelu sice existuje, ale český tunel k němu vede oklikami s nejrůznějšími překážkami a strojvedoucí je šílený. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekla Darina, lékařka z nemocnice ve větším městě, která si přála zůstat v anonymitě. Svou vinu za současnou situaci podle ní nesou také hygienické stanice. Popsala zářijové školení, na kterém hygienici nabádali praktické lékaře, aby neposílali lidi na testy. Uvedla také, jak zkomplikovalo očkování otevření systému pro praktické lékaře.

Koronavirus

Část firem porušuje opatření. Nutí zaměstnance chodit do práce navzdory nákaze

Část firem porušuje opatření. Nutí zaměstnance chodit do práce navzdory nákaze

Pětina zaměstnanců má zkušenosti s tím, že jejich zaměstnavatel či nadřízený porušil opatření proti covidu. Každý sedmý uvedl, že jeho zaměstnavatel či nadřízený vyzýval k porušování pravidel v testování a trasování kontaktů nakaženého. Dvě pětiny zaměstnanců naopak poukázaly na zodpovědný přístup firem. Více než 20 procent společností dokonce testovalo své zaměstnance ještě před zavedením této povinnosti.

Není myška jako myška. Některá zvířata se ve zverimexech prodávat nesmí, jiná ano
Miliony respirátorů FFP2 nechrání proti koronaviru. Testování nepočítalo s aerosoly
reklama
reklama
O pacienty ať se stará primář Volný, my si bereme volno, zlobí se zdravotníci

Zdravotnictví

Domácí zpravodajství

Zasloužené odměny za boj s covidem. Dostanou je zdravotníci i sociální pracovníci
Další neshody ve vládě: Plaga nesouhlasí s Babišovým návrhem na úřední maturity
Další články
reklama
reklama